Łukasz Szewczyk11.06.2019 (12:13)1 komentarz

Rockmani z Łodzi zwycięzcami Antyfestu Antyradia 2019

Zespół Bruklin z Łodzi został tegorocznym zwycięzcą Antyfestu Antyradia. W finałowym koncercie w Zabrzu pokonał pozostałych konkurentów: Dubracadubra, Holyguns, MITIM oraz Scarlet Echo Decoy. Gościem specjalnym wydarzenia był Nocny Kochanek.
Zespół Bruklin z Łodzi zwycięzcami Antyfestu Antyradia 2019 / Fot. Antyradio
Zespół Bruklin z Łodzi zwycięzcami Antyfestu Antyradia 2019 / Fot. Antyradio
Bruklin to klasyczny, rockowy kwintet założony z 2018 roku w Łodzi. W swoich utworach łączą gitarowe brzmienie z miejską poetyką tekstów autorstwa Bartłomieja Makrockiego - wokalisty i frontmana grupy.
Zwycięzcy odebrali prestiżową statuetkę "Złotej Kosy". Kapela nagra też profesjonalną płytę w Izabelin Studio, zagra obok tegorocznych gwiazd Pol'and'Rock Festival, a ich twórczość będzie wspierać kampania na antenie Antyradia - największej rockowej stacji radiowej w Polsce.

O ANTAntyfest Antyradia to konkurs dla rockowych talentów organizowany od 2009 roku przez Antyradio. Jego celem jest stworzenie szansy na zaistnienie i wypromowanie się nieznanym dotąd kapelom. Oprócz nagrody głównej laureaci konkursu otrzymują pamiątkową statuetkę Złotą Kosę, powstałą w hołdzie zmarłemu dziennikarzowi Antyradia - Januszowi "Kosie" Kosińskiemu - wielkiemu orędownikowi promowania polskiej muzyki.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Czekam na Antyradio w Bydgoszczy jest wolna częstotliwość 104,4.
 2