Łukasz Szewczyk14.06.2019 (11:07)13 komentarzy

Rusza Opole 2019. Transmisja koncertów na antenach TVP

Rozpoczyna się 56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, który potrwa od 14 do 17 czerwca 2019 roku. W opolskim amfiteatrze wystąpią gwiazdy polskiej estrady. Transmisje koncertów na antenach TVP.
Opole
Festiwal, w piątek 14 czerwca 2019 roku, rozpocznie koncert galowy "Od Opola do Opola" w czasie którego zaprezentowane będą najważniejsze wydarzenia muzyczne, koncerty telewizyjne, jubileusze obecności na scenie oraz wyjątkowe wydawnictwa muzyczne. Koncert poprowadzi Tomasz Kammel, a Marek Sierocki podsumuje okres od Opola 2018 do Opola 2019. Podczas koncertu wystąpią: Golec uOrkiestra, Sylwia Grzeszczak, Stanisława Celińska, Varius Manx, Papa D, Majka Jeżowska, Ania Dąbrowska, Edyta Górniak, Roksana Węgiel, Feel, Lanberry, Tulia, Anna Wyszkoni, Piotr Cugowski, Felicjan Andrzejczak, Kortez, Sławek Uniatowski, Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz. Gościnnie wystąpią: Bedoes, Artur Andrus, Henryk Miśkiewicz, Krystyna Prońko.
Także w piątek w Opolu "Debiuty". Podczas koncertu widzowie usłyszą utwory młodych i zdolnych wokalistów, którzy po raz pierwszy staną na opolskiej scenie. Wśród nich znajdzie się zwycięzca programu "Szansa na Sukces. Opole 2019". Koncert prowadzą: kabaret Paranienormalni oraz Michalina Sosna. Na scenie wystąpią: Magdalena Bańkowska-Moskwa, Brudne Gary, Sargis Davtyan, Jagoda Kret, Justyna Jary, Sąstąd, Vigonez Music, Natalia Zastępa, Żelka, Michał Wiśniewski (laureat zaczarowanej piosenki), Sonbird (laureat NCPP), Aleksandra Nykiel - laureat "Szansy na Sukces. Opole 2019". W koncercie gościnnie wystąpi AniKa Dąbrowska, zwyciężczyni The Voice Kids 2.

Drugi dzień festiwalu, sobotę 15 czerwca 2019 roku, otworzy koncert "Premiery", który poprowadzą Agata Konarska i Artur Orzech. Na scenie m.in. Sławek Uniatowski, Katarzyna Wilk, Katarzyna Moś, Anetka Smykiewicz, Tulia i Mateusz Ziółko. W konkursie na najlepszą premierę wezmą udział: Olga Bończyk, Ania Karwan, Patryk Kumór, Monika Kuszyńska, Maciej Miecznikowski&Leszcze, Marcin Sójka, Izabela Trojanowska, Szymon Wydra & Carpe Diem oraz 4Dreamers.

Także s sobotę "Walizki moje pełne snów..." czyli podróż poety - to koncert piosenki literackiej i kabaretowej, której motywem jest podróż. Podróż jako siła napędowa, spełnianie marzeń i własny rozwój. W koncercie wystąpią: Katarzyna Dąbrowska, Elżbieta Romanowska, Katarzyna Żak, Marek Kaliszuk, Olga Bończyk, Maciej Miecznikowski, Katarzyna Pakosińska, Jolanta Fraszyńska, Łukasz Zagrobelny, Joanna Kurowska, Grzegorz Kucias, Stefan Każuro, Marcel Sabat, Maria Pawłowska, Emilia Komarnicka, Magdalena Kumorek, Bartosz Porczyk, Maciej Musiałowski, Pola Gonciarz. Koncert poprowadzi Krzysztof Respondek.

Z kolei niedziela, 16 czerwca, to koncert "Nie pytaj o Polskę #30LatWolności" z udziałem artystów urodzonych po 1989 roku oraz uznanych gwiazd polskiej piosenki, które zaśpiewają przeboje ostatniego trzydziestolecia. Na scenie zagoszczą: Ewelina Lisowska, Margaret, Igor Herbut, Natalia Nykiel, Kamil Bednarek, Sarsa, Michał Szpak, Daria Zawiałow, Dawid Kwiatkowski, De Mono, Golden Life, Maryla Rodowicz, Reni Jusis, Stachursky, Kombii, Katarzyna Cerekwicka, Feel, Lemon, Ania Dąbrowska, Paweł Kukiz, Krzysztof Cugowski, Sydney Polak, Ryszard Rynkowski, Piotr Rubik, Big Day, Łzy, Ich Troje, Marcin Rozynek. Nowoczesnego, elektronicznego brzmienia całości nada producent muzyczny - Gromee.

Podczas ostatniego dnia festiwalu, w poniedziałek 17 czerwca, na Scenie alternatywnej wystąpią m.in.: The Dumplings, Rebeka, Barbara Wrońska, Miuosh i Lao Che w repertuarze klasyków polskiego bigbitu. Usłyszymy też Tomka Lipińskiego w 40-lecie jego pracy artystycznej. Już trzeci raz zabrzmi muzyka alternatywna w wykonaniu artystów zaproszonych przez TVP Kultura. Koncert będzie składał się z dwóch części. Motywem przewodnim pierwszej, będzie 60 lat polskiego bigbitu. W 1959 roku w Gdańsku powstał założony przez Franciszka Wielickiego, zwanego potem "ojcem chrzestnym polskiego rocka", zespół Rhythm & Blues (właściwie: Rozrywkowy Zespół Gdańskiego Jazz-Clubu "Rhythm and Blues"), którego kontynuacją byli Czerwono-Czarni - grupa, która otworzyła Polskę na rock'n'rolla. Z tej okazji, artyści sceny alternatywnej młodszego pokolenia zaprezentują publiczności autorskie wersje utworów, m.in.: Czerwonych Gitar, Breakoutu, Grupy ABC, Klanu, Polan czy Dzikusów. Koncert poprowadzi duet Agnieszka Szydłowska i Marek Horodniczy. Reżyserem jest Grzegorz Sadurski. Koncert będzie transmitowany przez TVP Kultura i TVP1.

Komentarze (1 - 10 z 13)

Co z tego, jeśli wszystkie wytwory TVP dawno wywalone z listy kanałów.
 3  
Tyle o tym piszesz, że wgl ci nie wierzę! ;D
 3  
Paszoł won łachudro ze swoim pissem!
JudaszSPOKOjnieWy*uchany 14.06.2019 (19:55:42)
 2  
PiS z dwa razy wyższym poparciem niż PO! Do Sejmu weszłaby jeszcze tylko Wiosna.
Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w czerwcu, 44 proc. osób uprawnionych do głosowania poparłoby PiS wraz z Solidarną Polską i Porozumieniem, 22 proc. głosowałoby na PO, 7 proc. na Wiosnę; progu wyborczego nie przekroczyłyby m.in. Kukiz‘15, PSL i Nowoczesna - wynika z czerwcowego sondażu CBOS.
Według sondażu frekwencja w wyborach do Sejmu i Senatu wyniosłaby 77 proc. - o 2 pkt proc. więcej niż w ubiegłym miesiącu.
Jeszcze trochę, a PIS będzie miał w Polsce poparcie TOTALNE z 90%. Ty myślisz tak na prawdę, że ludzie w Polsce przerkonują się do PISu? :) Zmieniają zdanie...i preferencje wyborcze...na PIS??? Ja takich w ogóle nie znam (no chyba, że się tego tak bardzo wstydzą, że nie mówią w ogóle o tym) Dziwne.
 7  
Halo halo a gdzie Konfederacja?
 0  
Akurat w Krakowie wygralo POKO,więc to jest ich rozwydrzony elektorat,że można wszystko!!
 3  
Ech jak zwykle większość komentarzy nie na temat. Ciekawe czy komentujący tutaj mieli okazję oglądać Opolski Festiwal? Przypuszczam że nie ponieważ festiwal był rewelacyjny. Pod względem doboru artystów, prowadzenia programu i innowacji technicznych to światowy poziom. Nie było nic z polityki, ba nawet Andrus pojawił się. Widać że festiwal wprowadza nową jakość. Nie wiało nudą. Naprawdę wszystkich zgorzkniałych namawiam aby najpierw oglądnęli a dopiero potem wyrazili swój osad i najlepiej bez polityki.
 7  
Dokładnie tak. W tym roku na pierwszym koncercie zero politykowania.
 1  
@Kamila27
Maciek, weź już zdejmij te damskie ciuchy transwestytów.
Rotor z wiatrakiem w d 15.06.2019 (15:32:59)
 1  
W państwie PiS już nawet kierowcy ciężarówek biorą wzór z Kury i jeżdżą pod prąd. No ale co się dziwić ciemny lud wszystko kupi.
 0