Łukasz Szewczyk14.06.2019 (12:46)4 komentarze

Premiera serialu HBO "Euforia" o nastolatkach zagubionych we współczesnym świecie (wideo)

Nowy serial HBO "Euforia" śledzić będzie losy grupy licealistów szukających własnej drogi i tożsamości w skomplikowanym nastoletnim świecie pełnym narkotyków, seksu i traum, w którym ważną rolę odgrywają media społecznościowe, miłość i przyjaźń. Producentem wykonawczym serialu jest Drake, a pomysłodawcą i autorem scenariusza Sam Levinson.
Serial "Euforia" w HBO i HBO GO / Fot. HBO
Serial "Euforia" w HBO i HBO GO / Fot. HBO
"Euforia" (Euphoria) to nieszablonowy serial HBO o dorastaniu, który szczerze opowiada o nastoletnim świecie, zaprawianych narkotykami imprezach i towarzyszącym młodym ludziom lęku. Bohaterką serialu jest 17-letnia Rue Bennett (Zendaya). Nastolatka zakończyła niedawno odwyk i zastanawia się nad swoją przyszłością. Jej życie gwałtownie się zmienia, kiedy poznaje Jules Vaughn (Hunter Schafer), transseksualną dziewczynę, która niedawno przeprowadziła się do miasta po rozwodzie swoich rodziców i podobnie jak Rue szuka swojego miejsca na Ziemi.
Serial "Euforia" w HBO i HBO GO / Fot. HBO
Serial "Euforia" w HBO i HBO GO / Fot. HBO
Bliski krąg Rue to jej znajomi z klasy - wysportowany Nate Jacobs (Jacob Elordi), którego wybuchy gniewu maskują niepewność i lęk, Maddy Perez (Alexa Demie), dziewczyna, z którą Nate schodzi się i rozchodzi, Chris McKay (Algee Smith), gwiazda futbolu, która ma problemy z zaaklimatyzowaniem się w szkole, Cassie Howard (Sydney Sweeney), którą prześladuje jej erotyczna przeszłość, Lexi Howard (Maude Apatow), młodsza siostra Cassie i twardo stąpająca po ziemi wieloletnia przyjaciółka Rue, oraz Kat Hernandez (Barbie Ferreira), dbająca o figurę nastolatka, która odkrywa swoją seksualność.

Serial "Euforia" w HBO i HBO GO / Fot. HBO
Serial "Euforia" w HBO i HBO GO / Fot. HBO
W roli głównej w serialu "Euforia" (występuje gwiazda Zendaya. Poza nią, a także modelką i aktywistką Hunter Shafer, Jacobem Elordim, Algee Smithem, Alexą Demie, Maude Apatow, Sydney Sweeney i Barbie Ferreiry, w produkcji występują także Angus Cloud jako Fezco - dealer i kumpel Rue, Storm Reid jako Gia - siostra Rue, Nika King jako Leslie - matka Rue oraz Eric Dane jako Cal - ojciec Nate'a, który skrywa niejedną tajemnicę.

Serial "Euforia" w HBO i HBO GO / Fot. HBO
Serial "Euforia" w HBO i HBO GO / Fot. HBO
Pomysłodawcą i autorem scenariusza wszystkich odcinków serialu jest Sam Levinson, który jest także jego producentem wykonawczym i reżyserem pięciu odcinków. Poza nim obowiązki producentów wykonawczych pełnią także: Drake, Future the Prince, Ravi Nandan, Kevin Turen, Hadas Mozes Lihtenstein, Ron Leshem, Daphna Levin, Tmira Yardeni, Mirit Toovi, Yoram Mokady, Gary Lennon i Jim Kleverweis. Konsultantem ds. kwestii transpłciowych był Scott Turner Schofield, obowiązki konsultanta pełnił także Jeremy O. Harris. Serial został wyprodukowany we współpracy ze spółką A24 i jest oparty na izraelskiej produkcji o tym samym tytule. Jej pomysłodawcami są Ron Leshem i Daphna Levin ze spółki HOT.


Premiera serialu HBO "Euforia" odbędzie się w HBO i HBO GO w poniedziałek, 17 czerwca. W serwisie HBO GO pierwszy odcinek dostępny będzie tego dnia po godzinie 4:00 nad ranem, na antenie HBO premierowy odcinek wyemitowany zostanie o godzinie 21:10. Premiery kolejnych odcinków będą odbywały się co tydzień w poniedziałki.

Komentarze (1 - 4 z 4)

Nieładnie mówiąc - rzygam tymi serialami :-) Są wszędzie! Wypełzają z szafy, spod podłogi, nawet z lodówki wystają! Film fabularny leży i kwiczy, co za czasy!!!
 6  
Serial też jest filmem. Tylko że dłuższym. Bardziej wciągającym. Mało ci filmów długometrażowych włącz Canal+.
 4  
kolejny propagandowy serial o nastoletniej patologii LGBTXYZ, a potem gówniarze oglądają takie produkcje i myślą że tak wygląda tęczowe życie, nikt nie ostrzega przed HIV-em, rakiem odbytu i kilkudziesięciu innych chorobach powodowanych przez akty homoseksualne, a potem 40-tka na karku a człowiek jest już wrakiem, nawet nie ma sił machać gołą dupą na gejowskiej paradzie.
 6  
Serial też jest filmem. Tylko że dłuższym. Bardziej wciągającym. Mało ci filmów długometrażowych włącz Canal+.
No faktycznie, nie wpadłem na to! ;) Problem w tym, że ten "dłuższy" film, często -gęsto ciągnie się w nieskończoność. Nie każdy ma czas na wielomiesięczne maratony. Co do C+ to tam kicha jest! Ostatnio puszczają hiciory z lat 90tych. Seriali również dostatek. Tak się zastanawiam, ile seriali można oglądać w jednym czasie, tak żeby się w bańce nie pokręciło? Jakiś maniak ze 3 ogarnie? Chyba że ogląda dla samego oglądanie. No nic, takie mamy teraz czasy, przesyt wszystkiego, jedynie brak dobrego filmu z dobrych wytwórni ;]
 1