Łukasz Szewczyk14.06.2019 (21:05)brak komentarzy

"Deadwood", "Mąż, czy nie mąż", "Bracia" - filmowy weekend premium TV

Najbliższy weekend na antenach kanałów premium (Canal+, HBO, Cinemax) upłynie przy takich premierach, jak m.in.: "Deadwood", "Mąż, czy nie mąż", "Bracia", "Zwierciadło", "Ostatni portret", "Sama na weselu".
Film "Deadwood"
Canal+
Canal+
W piątek na antenie Canal+ "Zwierciadło" (14 czerwca). Nicolas Cage oraz Robin Tunney wcielają się w rolę małżeństwa. Pewnego dnia Ray (Nicolas Cage) odkrywa w swoim motelu pomieszczenie z weneckim lustrem, dzięki któremu może podglądać gości. Mężczyzna nie wprowadza jednak żadnych zmian w hotelu i zaczyna obserwować swoich gości, głównie kobiety. Pokój ten staje się jednym z najczęściej rezerwowanych i zaczynają się dziać w nim absolutnie niewytłumaczalne rzeczy. Pewnego dnia Ray zostaje świadkiem morderstwa.
Sobotnią premierą będzie "Mąż, czy nie mąż" (15 czerwca). Szalona historia marokańskiego imigranta, któremu grozi deportacja. Sposobem na uniknięcie deportacji Yassine (Tarek Boudali) jest małżeństwo. Cena jaką za transakcję proponują Francuzki jest zbyt wysoka. Nowo poznany sąsiad Fred (Philippe Lacheau) daje się przekonać. Sakramentalne "tak" nie oznacza ostatecznego wyjścia z trudnej sytuacji. Nieustępliwy urzędnik próbuje zdemaskować parę oszustów. Komedia o stereotypach dotyczących gejów opowiedziana w charakterystyczny dla francuskiego kina sposób.

Z kolei niedzielną premierą będzie kontynuacja serialu "Zasada przyjemności" (16 czerwca). Plaża w Odessie, ciepłe popołudnie. Uwagę plażowiczów zwraca dryfująca samotnie łódka, wewnątrz której dwóch przerażonych pływaków odkrywa nagie, okaleczone ciało młodej kobiety. Tego samego dnia na Bulwarze Wiślanym w Warszawie wezwana do tajemniczej napaści policja dokonuje makabrycznego odkrycia w bagażniku opuszczonego samochodu. Czarną serię zdaje się potwierdzać kolejne dramatyczne znalezisko, odkryte przez aktorów w trakcie spektaklu na deskach praskiego teatru. Pozostawione przez morderców tropy zmuszają do współpracy trójkę śledczych z Polski, Ukrainy i Czech: Marię, Viktora i Serhija.


Niedzielną Megapremierą będzie film "Deadwood" (16 czerwca). Bohaterowie serialu Deadwood spotykają się po dziesięciu latach, aby świętować państwowość Dakoty Południowej. Dawni przeciwnicy wracają do rywalizacji, stare sojusze zostają wystawione na próbę, a zabliźnione rany zostają ponownie otwarte. Każda z postaci musi też zmierzyć się z wyzwaniami nowoczesności. Filmowa kontynuacja popularnego serialu HBO Deadwood, który zdobył aż osiem nagród Emmy. Reżyserem obrazu jest Daniel Minahan (serial Gra o tron), a w główne role wcielają się Ian McShane, Timothy Olyphant (Jestem numerem cztery), Molly Parker (serial House of Cards), Paula Malcomson (Igrzyska śmierci) oraz John Hawkes (Trzy billboardy za Ebbing, Missouri).


Cinemax
Cinemax
Sobotnią premierą Cinemax2 jest film "Sama na moim weselu" (15 czerwca). Pamela (Alina Serban) jest młodą Romką, która różni się od innych kobiet ze swoje społeczności. Dziewczyna jest samotną matką, marzącą o lepszym życiu i wolności. Pewnego dnia postanawia zerwać z tradycją i wyruszyć w podróż w nieznane. Ma nadzieję, że małżeństwo z poznanym za pośrednictwem internetu Belgiem odmieni jej los i pozwoli zacząć czerpać przyjemność z życia. Wyśmienity dramat przedstawiający losy znającej zaledwie trzy francuskie słowa Romki, która postanawia zostać żoną poznanego w sieci Belga. Marząca o lepszej przyszłości dla siebie i swojej córki kobieta opuszcza tradycyjną społeczność, aby spotkać się z przeznaczeniem. W jej rolę sugestywnie wciela się Alina Serban (Ostatni wróg)

Niedzielną premierą kanału Cinemax będzie film "Ostatni portret" (16 czerwca). Rok 1964. Amerykański pisarz i wielbiciel sztuki James Lord (Armie Hammer) wybiera się w krótką podróż do Paryża. Na miejscu jego przyjaciel, znany na całym świecie artysta - Alberto Giacometti (Geoffrey Rush), proponuje mu namalowanie jego portretu, przekonując, że zajmie to tylko kilka dni. Tak zaczyna się opowieść o procesie twórczym razem z jego pięknem, frustracją, głębią i chaosem. Opowieść o geniuszu i niecodziennej przyjaźni w reżyserii wielokrotnie nagradzanego aktora Stanleya Tucciego (Wielkie otwarcie). Obraz pokazuje jak ciągle ewoluujący akt artystyczny zbliża do siebie dwóch, z pozoru bardzo różnych, mężczyzn. Rzuca on również światło na sam proces twórczy - na przemian radosny i irytujący. Film próbuje odpowiedzieć na pytanie, czy wielki talent jest bardziej błogosławieństwem czy przekleństwem.

Natomiast w Cinemax2 "Bracia" (16 czerwca). Lukas (Jonas Smulders) i Alexander (Niels Gomperts) są braćmi, którzy różnią się bardzo od siebie. Łączy ich jednak bardzo silna więź. Pierwszy jest nieśmiały i całkowicie wpatrzony w swojego charyzmatycznego brata. Kiedy Alexander niespodziewanie decyduje się udać się do Francji, młodszy bez wahania rusza z nim. Podróż na południe sprawia, że bracia stają się sobie bliżsi. Jednak podczas jednego z noclegów we francuskiej wiosce, ogromne różnice między nimi zostają obnażone. Staje się jasne, że Lukas musi zacząć szukać swojej tożsamości.