Łukasz Szewczyk18.06.2019 (10:13)brak komentarzy

Nowy serial kryminalny "Miasto na wzgórzu" w HBO GO, w lipcu także w TV (wideo)

Nowy serial "Miasto na wzgórzu" opowiada historię sojuszu między idealistycznym prokuratorem a skorumpowanym agentem FBI. Zawarty przez nich układ wstrząśnie całym systemem sprawiedliwości Bostonu. W rolach głównych występują Kevin Bacon i Aldis Hodge.
Serial "Miasto na wzgórzu" w HBO GO i HBO
Boston, początek lat 90. XX wieku. W mieście szerzy się przestępczość, a gangsterzy działają z cichym przyzwoleniem policji, dla której korupcja i rasizm są normą. Nadchodzą jednak zmiany, których inicjatorem jest zastępca prokuratora okręgowego Decourcy Ward (Aldis Hodge). Ward pochodzi z Brooklynu i zawiązuje niecodzienny sojusz ze skorumpowanym, ale bardzo szanowanym agentem FBI, Jackiem Rohrem (Bacon). Wspólnie zaczynają prowadzić śledztwo w sprawie rodziny z Charlestown, która napada na samochody pancerne. Gdy sprawa zaczyna zataczać coraz szersze kręgi, cień oskarżenia pada na wielu funkcjonariuszy z Bostonu.
W serialu "Miasto na wzgórzu" w rolach głównych występują zwycięzca Złotego Globu i nominowany do nagrody Emmy Kevin Bacon oraz zdobywca Nagrody Gildii Aktorów Ekranowych Aldis Hodge. Na ekranie pojawią się także: Jonathan Tucker, Mark O`Brien, Lauren E. Banks, Amanda Clayton, nominowany do nagrody Tony Jere Shea, Kevin Chapman i Jill Hennessy. Gościnnie występują: Sarah Shahi, Kevin Dunn, Rory Culkin, Georgina Reilly, Gloria Reuben, James Remar, Dean Winters i Samantha Soule.

Pomysłodawcami i producentami wykonawczymi serialu "Miasto na wzgórzu" są Chuck MacLean oraz wielokrotny zdobywca nagrody Emmy Tom Fontana, który jest także jego showrunnerem. Oprócz McLeana i Fontany, producentami wykonawczymi są również nominowana do nagrody Emmy Jennifer Todd, zdobywca Oscara Ben Affleck, zdobywca Oscara Matt Damon, Michael Cuesta, Barry Levinson, a konsultantem produkcji - James Mangold. Chuck MacLean jest autorem scenariusza i reżyserem pierwszego odcinka. Kevin Bacon i Jorge Zamacona pełnią obowiązki producentów współwykonawczych.

Serial wyprodukowany został przez stację SHOWTIME. Zdjęcia do produkcji nakręcone zostały w Nowym Jorku i Bostonie.Pierwszy odcinek serialu "Miasto na wzgórzu" (City on a Hill) jest już dostępny w HBO GO. Nowe odcinki dodawane będą do serwisu co poniedziałek po godz. 06:00. Na antenie HBO3 serial emitowany będzie od 17 lipca, co środę po godzinie 21.45. Serial składa się z 10 odcinków.