Łukasz Szewczyk18.06.2019 (12:05)brak komentarzy

Małgorzata Bujara redaktorką naczelną Gazety Stołecznej

W lipcu 2019 roku Małgorzata Bujara - dotychczasowa redaktorka naczelna rzeszowskiej Gazety Wyborczej - obejmie funkcję szefowej redakcji warszawskiego wydania dziennika. Zastąpi na stanowisku Aleksandrę Sobczak, która od maja kieruje serwisem Wyborcza.pl.
Małgorzata Bujara
- Unikalna sieć serwisów lokalnych to jeden z motorów wzrostu liczby subskrybentów cyfrowych "Wyborczej". Szczególną rolę odgrywa w niej redakcja "Gazety Stołecznej" i serwisu Warszawa.Wyborcza.pl, przygotowująca treści dla ponad 5 milionów osób mieszkających w jej bezpośrednim zasięgu. Po zmianach personalnych, wkrótce podejmiemy kolejne działania, które doprowadzą do dalszego wzmacniania Gazety Wyborczej na rynku warszawskim - informuje Jerzy Wójcik, wydawca dziennika.
Małgorzata Bujara związana jest "Gazetą Wyborczą" od 1997 r. - od początku z jej rzeszowskim wydaniem. Zaczynała jako dziennikarka działu miejskiego, specjalizowała się także w tematyce gospodarczej; obecnie najbliższe są jej tematy polityczne. W styczniu 2017 r. została redaktorką naczelną "Gazety Wyborczej Rzeszów". Wcześniej - przez kilka lat - pełniła funkcję wiceszefowej tej redakcji. Z wykształcenia jest polonistką, prowadziła zajęcia ze studentami kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Bujara na stanowisku redaktorki naczelnej "Gazety Stołecznej" zastąpiła Aleksandrę Sobczak, która pełniła tę funkcję od 2016 roku. W maju br. Sobczak została szefową serwisu Wyborcza.pl. Zastępcami redaktorki naczelnej warszawskiego wydania dziennika pozostają Edyta Różańska i Jakub Chełmiński.

- Małgorzata Bujara to zdolna reporterka, doświadczona redaktorka, a także skuteczna menedżerka. Prowadzona przez nią redakcja w Rzeszowie świetnie relacjonowała tematy z Podkarpacia i osiągała bardzo dobre wyniki, m.in. w zakresie prenumerat cyfrowych. Jestem przekonany, że podobnie będzie w Gazecie Stołecznej - mówi Mikołaj Chrzan, szef redakcji lokalnych Gazety Wyborczej.

Obowiązki redaktorki naczelnej rzeszowskiego wydania dziennika obejmie Magdalena Mach, która w ostatnim czasie odpowiadała za rozwój serwisu Rzeszow.Wyborcza.pl. Z rzeszowską redakcją związana jest od 22 lat, od ponad 20 lat redaguje także lokalny magazyn "Co Jest Grane 24". Z wykształcenia jest muzykologiem. - To dziennikarka z wieloletnim doświadczeniem, świetnie zorientowana w tematach z Rzeszowa i regionu podkarpackiego, mocno zaangażowana w rozwój redakcji w internecie - dodaje Chrzan.