Łukasz Szewczyk21.06.2019 (21:29)brak komentarzy

"Jak pies z kotem", "Na głęboką wodę", "Zatrzyj ślady" - filmowy weekend premium TV

Najbliższy weekend na antenach kanałów premium (Canal+, HBO, Cinemax) upłynie przy takich premierach, jak m.in.: "Jak pies z kotem", "Na głęboką wodę", "Alex i ja", "Zatrzyj ślady" czy też "Moje głupie serce".
"Jak pies z kotem"
Canal+
Canal+
W piątek na antenie Canal+ "Tajemnica Marrowbone" (21 czerwca). Rose wraz z czwórką dzieci zamieszkują spokojny dom na odludziu. Sielankę przerywa śmierć kobiety. W obawie przed rozdzieleniem, Jack (George MacKay) - najstarszy z rodzeństwa, ukrywa ten fakt. Życie bez dorosłych, w bezpiecznym świecie, przerywa wroga istota, która zajmuje poddasze domu. Wróg, który przerywa spokój, wiąże się z przeszłością rodziny. Film trzyma w napięciu do ostatniej sceny.
Sobotnią premierą będzie "Na głęboką wodę" (22 czerwca). Żeglarz amator decyduje się na udział w wyścigu dookoła świata. Wygrana ma uratować plajtujący biznes i kondycję finansową jego rodziny. Wizjoner i marzyciel nie spodziewa się, że to wyzwanie, które może go przerosnąć. Odkrywa to, kiedy zaczynają się pierwsze problemy. Donald (Colin Firth) decyduje się na radykalne kroki żeby nie zawieść żony Clare (Rachel Weisz). Jest gotowy kłamać, by ukryć nadchodzącą porażkę.

Z kolei niedzielną premierą będzie kontynuacja serialu "Zasada przyjemności" (23 czerwca). Plaża w Odessie, ciepłe popołudnie. Uwagę plażowiczów zwraca dryfująca samotnie łódka, wewnątrz której dwóch przerażonych pływaków odkrywa nagie, okaleczone ciało młodej kobiety. Tego samego dnia na Bulwarze Wiślanym w Warszawie wezwana do tajemniczej napaści policja dokonuje makabrycznego odkrycia w bagażniku opuszczonego samochodu. Czarną serię zdaje się potwierdzać kolejne dramatyczne znalezisko, odkryte przez aktorów w trakcie spektaklu na deskach praskiego teatru. Pozostawione przez morderców tropy zmuszają do współpracy trójkę śledczych z Polski, Ukrainy i Czech: Marię, Viktora i Serhija.


Sobotnią premierą będzie "Alex i ja" (22 czerwca). Reagan Willis (Siena Agudong) ma jedno marzenie. Chce grać w piłkę nożną tak dobrze, jak jej idolka - Alex Morgan (Alex Morgan). W pokoju nastolatki znajduje się nawet wielki plakat zdobywczyni olimpijskiego złota. Reagan żyje jednak w cieniu swojego brata Logana. Nie udaje się jej też dostać do szkolnej drużyny piłkarskiej. Kiedy wydaje się, że życie dziewczyny legło w gruzach, jej idolka z plakatu nagle ożywa... Podnosząca na duchu opowieść o pasji, pogoni za sukcesem i sile młodzieńczych marzeń w reżyserii Erica Champnelli i Seana GK.

Niedzielną Megapremierą będzie film "Jak pies z kotem" (23 czerwca). Bracia Andrzej (Olgierd Łukaszewicz) i Janusz (Robert Więckiewicz) są uznanymi reżyserami filmowymi, których drogi dawno się rozeszły. Mężczyźni od lat nie utrzymują ze sobą kontaktu. Kiedy jednak Andrzej nagle zaczyna mieć problemy ze zdrowiem, jego młodszy brat odkłada na bok dzielące ich różnice i liczne nieporozumienia, które kumulowały się przez lata i postanawia pomóc choremu w potrzebie. Słodko-gorzkie kino opowiadające o skomplikowanych relacjach rodzinnych. Twórcą obrazu jest Janusz Kondratiuk, autor Dziewczyn do wzięcia. Inspiracją do scenariusza jego autorstwa była prawdziwa historia. Pełna ironicznego humoru produkcja pokazuje nieszablonową rodzinę razem z jej wzlotami i upadkami.


Cinemax
Cinemax
Sobotnią premierą Cinemax2 jest film "Funny Cow" (22 czerwca). Lata siedemdziesiąte i osiemdziesiąte XX wieku, Północna Anglia. Funny Cow (Maxine Peake) jest zdobywającą popularność komiczką, która występuje w klubach dla mężczyzn z klasy robotniczej. Artystka zamienia na scenie swoje niełatwe doświadczenia życiowe w żarty, a jej niepowtarzalny styl komediowy wyróżnia się na tle zmaskulinizowanej sceny komediowej tamtych czasów. Oryginalne dzieło filmowe w reżyserii Adriana Shergolda (Perswazje), które jest hołdem dla kobiecego stand-upu. Pokazuje świat pełen stereotypów i kobietę, która ze wszystkich sił starała się osiągnąć niezależność i spełniać swoje marzenia. Odtwórczynią tytułowej roli jest nominowana do BAFTY Maxine Peake (Teoria wszystkiego).

Niedzielną premierą kanału Cinemax będzie film "Zatrzyj ślady" (23 czerwca). Portland w stanie Oregon w Stanach Zjednoczonych. Will (Ben Foster) jest weteranem, który od lat żyje wraz z córką Tom (Thomasin McKenzie) w środku lasu. Pewnego dnia ich spokojna egzystencja zostaje przerwana przez służby socjalne, które pragną zintegrować rodzinę ze społeczeństwem. Tom jest zafascynowana światem zewnętrznym, ale przeżywający traumę Will nie radzi sobie i pragnie wrócić do głuszy. Intrygujące dzieło Debry Granik (nominacja do Oscara za scenariusz do filmu pt. Do szpiku kości) ukazujące sylwetkę straumatyzowanego weterana wojennego, który ze wszelkich sił pragnie odciąć się od ludzi. Obraz śledzi jego relację z nastoletnią córką.

Natomiast w Cinemax2 "Moje głupie serce" (23 czerwca). 13 maja 1988 roku. Legendarny jazzowy trębacz, Chet Baker (Steve Wall), zostaje znaleziony martwy na ulicy nieopodal swojego hotelu w Amsterdamie. Detektyw Lucas (Gijs Naber) dostaje zadanie zbadania jego tajemniczej śmierci. Starając się odtworzyć ostatnie dni życia Bakera, wyrusza w mroczną muzyczną podróż. Rozmawia z kochanką muzyka Sarah (Lynsey Beauchamp), jego wiernym przyjacielem Simonem (Raymond Thiry) oraz wiernym fanem doktorem Feelgoodem (Arjan Ederveen). Przenikając umysł trębacza, Lucas musi również zmierzyć się z własnymi demonami