Łukasz Szewczyk24.06.2019 (9:32)brak komentarzy

Latem RMF Classic czeka na powrót Króla

Przed lipcową premierą nowej wersji kultowego "Króla Lwa" program RMF Classic wypełni wiele tematów związanych z Afryką - od tych typowo filmowych, przez społeczne jak i przyrodnicze.
W konkursie "Powitanie z Afryką" można będzie zdobyć specjalny zestaw podróżnika - kapelusze "safari" i lornetki do obserwacji dzikich zwierząt.
Cykl "Czekając na Króla" poświęcony będzie kultowej disneyowskiej produkcji - i to zarówno jej poprzednim wersjom jak i tej najnowszej. W programie - kulisy powstania filmu, wywiady z aktorami, którzy użyczają głosu postaciom i oczywiście muzyka. Z kolei w cyklu "W pustyni i w paszczy" usłyszeć będzie można opowieści o dzikich afrykańskich zwierzętach, będących pierwowzorem animowanych bohaterów. Nie zabraknie też tematów bardziej "serio" - polscy lekarze opowiedzą o swojej działalności humanitarnej w Tanzanii i Ugandzie, a znani podróżnicy podzielą się opowieściami o spotkaniach z rdzennymi Afrykańczykami.

Wieczory pod hasłem "Happy hour" to autorskie propozycje dziennikarzy stacji, którzy przeniosą słuchaczy do różnych muzycznych światów - od Pavarottiego aż po Nigela Kennedy'ego.

W weekendy na antenie także "Sobota z dreszczykiem" poświęcona filmom kryminalnym i szpiegowskim oraz wiele tematów związanych z polską przyrodą i ekologią.
Dodatkowo w programie mnóstwo kulturalnych, wakacyjnych rekomendacji połączonych z możliwością zdobycia biletów na koncerty, spektakle i seanse "pod chmurką".

Ciekawie zapowiada się radiowa premiera książki dziennikarza RMF FM Marcina Zaborskiego - "Lato '39. Jeszcze żyjemy". To zapis ostatnich dni w Polsce przed wybuchem II wojny światowej oparty na dokumentach i artykułach prasowych z tamtego okresu. Fragmenty tej niezwykłej publikacji autor będzie czytać na antenie RMF Classic codziennie wieczorem - aż do 1 września.