Łukasz Szewczyk24.06.2019 (11:32)38 komentarzy

TVP Sport: Drugi kanał, telewizja hybrydowa, nowe prawa do Ekstraklasy, Superligi i meczów Legii w LE

Telewizja Polska zapowiada rozszerzenie oferty sportowej dla polskich kibiców. Widzowie zyskają także dostęp do nowego kanału internetowego
TVP Sport: Drugi kanał, telewizja hybrydowa, nowe prawa do Ekstraklasy, Superligi i meczów Legii w LE
Za niecały miesiąc, 19 lipca 2019 roku, rusza nowy sezon piłkarskiej Ekstraklasy 2019/20. Zgodnie z nowym kontraktem, przez najbliższe dwa sezony spotkania będą transmitowane w ogólnodostępnym kanale TVP Sport, a niektóre także w TVP1, TVP2 czy TVP3. (plan pierwszych transmisji)

Publiczny nadawca ma prawa do pokazywania jednego meczu każdej kolejki wszystkie mecze na żywo w NC+). - W całym sezonie mamy 12 meczów pierwszego wyboru, 12 drugiego wyboru i 13 trzeciego wyboru. Tak więc nie zawsze możemy wybrać jako pierwsi - np. w czterech pierwszych kolejkach zdecydowaliśmy się na spotkania trzeciego wyboru - mówi w wywiadzie dla TVPSport.pl Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.
To jednak nie koniec dobrych informacji dla fanów polskiej piłki nożnej. Szef TVP Sportu zapowiedział, że stacja pokaże także mecze Legii Warszawa w eliminacjach Ligi Europy. - Dajemy ekspozycję i możliwość pokazania danego klubu w otwartej antenie. Rok temu podpisaliśmy taką umowę z Legią, a w tym roku będziemy ją kontynuować, więc mogę zapewnić, że wszystkie mecze warszawian w europejskich pucharach pokażemy w TVP - mówi Szkolnikowski.

Publiczny nadawca zapewnia, że jest zainteresowany pokazywaniem meczów pozostałych polskich drużyn w europejskich pucharach. prowadzone są w tj sprawie rozmowy. W sezonie 2019/20 widzowie TVP nadal będą mogli oglądać mecze drugiej ligi piłkarskiej, publiczny nadawca pokaże także eliminacje do Mistrzostw Europy 2021 piłkarek nożnych.

Dodatkowo Telewizja Polska pozyskała prawa do pokazywania Superligi, która przez ostatnie lata gościła na antenach NC+. Szczegóły kontraktu mają zostać ogłoszone w tym tygodniu na konferencji prasowej.

To jednak nie koniec dobrych informacji dla fanów sportu. - Chcemy rozwijać telewizję hybrydową, która jest przyszłością. Pracujemy nad tym, żeby wszystkie transmisje internetowe były dostępne na MUX-8 po hybrydzie. Pracujemy też nad wirtualnym kanałem TVP Sport 2 - zapowiedział Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.

Zaznaczył jednak, że nie ma panów tworzenia drugiego kanału lineralnego, bo to "archaiczne myślenie" i generuje koszty. Dodatkowo brakuje miejsca w naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) na kolejny kanał.

- Wolę tworzyć jeden kanał premium, niż mieć dwa średnie. Radzimy sobie z dużą ilością kontentu, jest to bardzo dobrze odbierane przez widzów, staramy się niektóre rzeczy pokazywać symultanicznie, a kanał TVP Sport 2, który będzie dostępny tylko w internecie, pozwoli nam na jeszcze lepszą eksploatację praw - dodaje Szkolnikowski
TVPSport.pl

Komentarze (1 - 10 z 38)

Co to jest Superliga???
 6  
TVP Sport 2 można by dać w miejsce TVP Sport SD.
 13  
Co to jest Superliga???
Polska liga w Piłce Ręcznej Mężczyzn.
 4  
To PGNiG superliga piłkarzy ręcznych.
 1  
A co to jest: ..TVP Sport naziemnie dostępny jest tylko w jakości SD.
Przecież na mux-8 jest w hd - ktobto pisze?
 7  
A co to jest: ..TVP Sport naziemnie dostępny jest tylko w jakości SD.
Przecież na mux-8 jest w hd - ktobto pisze?
Dokładny cytat brzmi:
"Zaznaczył jednak, że nie ma panów tworzenia drugiego kanału lineralnego, bo to "archaiczne myślenie" i generuje koszty. Dodatkowo brakuje miejsce w naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T), między innymi z tego tez powodu TVP Sport naziemnie dostępny jest tylko w jakości SD"

Z tego wynika że to sam dyrektor TVP Sport nie jest zorientowany w jakiej jakości nadaje ten kanał :)
 7  
Piłka Ręczna Mężczyzn Ekstraklasa
 6  
A tyle lat tłumaczyli nam że sport w otwartym kanale jest nieopłacalny. Polsat nawet zamknął swój kanał w DVB-T a tu proszę TVP Sport nie tylko zyskuje widzów a nawet pozyskuje nowe prawa do transmisji. Brawo TVP
 28  
Kolejne prawa stracone przez ncpence .Nowa prezes zaczyna tak, jak fhrancuski poprzednik ;D
 14  
Radzą sobie z kontetnem??? Dupa Jasiu.... Kupują prawa i nie pookazują nic.... np. MS w hokeju.... Po cholerę, takie pytanie mam tylko...
 2