Łukasz Szewczyk24.06.2019 (16:04)brak komentarzy

Wakacyjny numer "Książek. Magazynu do czytania". Na okładce autorka "Przeminęło z wiatrem"

We wtorek (25 czerwca 2019 roku) ukaże się nowe wydanie dwumiesięcznika "Książki. Magazyn do czytania". Jego redaktorzy sprawdzili, jak przetrwać trudne czasy - według "Przeminęło z wiatrem", rozmawiali z Jo Nesbo - najsłynniejszym autorem kryminałów ze Skandynawii oraz wybrali 25 książek na plażę.
"Książki. Magazynu do czytania" - nr 3/2019
"Książki. Magazynu do czytania" - nr 3/2019
Bohaterką okładki najnowszego numeru "Książek. Magazynu do czytania" jest Margaret Mitchell, autorka "Przeminęło z wiatrem", jednej z najsłynniejszych powieści wszech czasów. Na łamach pisma redakcja przypomina okoliczności powstania romansu oraz jego filmowej wersji, a także sprawdza, jak treść książki odnosi się do teraźniejszości.
Dziennikarze dwumiesięcznika opowiadają również o swoich ulubionych książkach na plażę, które gwarantują przyjemną lekturę. W rankingu znalazły się zarówno nowości, jak i klasyczne pozycje, m.in. "Przygoda fryzjera damskiego", "Opowieści starego Kairu" oraz "Tamte dni, tamte noce".

Ponadto w numerze: Joanna Dzikowska przegląda aktywność na profilach społecznościowych polskich literatów, m.in. Katarzyny Bondy, Doroty Masłowskiej, Mariusza Szczygła czy Szczepana Twardocha i sprawdza, jak wykorzystują oni internet do budowania swego wizerunku; Wojciech Orliński składa wizytę Jo Nesbo - najsłynniejszemu autorowi kryminałów ze Skandynawii i podpytuje go o przyszłość głównego bohatera serii jego kryminałów, detektywa Harry'ego Hole'a, a Weronika Murek jedzie do Disneylandu pod Paryżem i sprawdza, czy dorośli mogą się w nim tak dobrze bawić jak dzieci.

W wydaniu czytelnicy przeczytają również esej Olgi Tokarczuk, najsłynniejszej na świecie polskiej pisarki - o tym, kto uratuje świat, a dzięki Januszowi Rudnickiemu dowiedzą się jak spędzano wakacje w III Rzeszy i w Polsce tuż przed wojną.

W stałym dodatku magazynu "Najlepsze książki dla dzieci i młodszych dorosłych" znaleźć będzie można rozmowę Natalii Szostak z autorem "Złodziejki książek" Markusem Zusakiem, który na początku października br. odwiedzi redakcję "Gazety Wyborczej", a także przegląd 23 książkowych nowości dla najmłodszych czytelników i wakacyjny poradnik dla rodziców, którzy chcą, by ich dzieci pokochały sztukę.

Nowe wydanie "Książek. Magazynu do czytania" ukaże się na rynku 25 czerwca 2019 roku w cenie 11,99 zł. Dostępne będzie w punktach sprzedaży prasy, a także - dla prenumeratorów cyfrowych "Gazety Wyborczej" - w aplikacji i na Wyborcza.pl/Ksiazki.

Numer wspiera promocja w prasie, radiu, punktach sprzedaży prasy, sieci kin Helios oraz na nośnikach reklamy zewnętrznej i wewnętrznej, a także autopromocja. Działania przygotował zespół marketingu "Gazety Wyborczej".