Łukasz Szewczyk28.06.2019 (15:13)brak komentarzy

Ruszają filmowe piątki w Gdyni z Kinem Letnim Telewizji Kino Polska

Najlepsze polskie filmy, wygodne leżaki, popcorn, konkursy z nagrodami i niepowtarzalna atmosfera wakacyjnej Gdyni.
Kino letnie Telewizji Kino Polka 2019
W piątek (28 czerwca 2019 roku) o godzinie 21:00, na Placu Grunwaldzkim w Gdyni rozpocznie się druga edycja Kina Letniego Telewizji Kino Polska - plenerowej imprezy filmowej kanału Kino Polska. W pierwszej kolejności widzowie zobaczą nominowany do Oscara i nagrodzony Złotą Palmą w Cannes film "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego. Wstęp na każdy seans jest bezpłatny.
Rozpoczynająca tegoroczne Kino Letnie Telewizji Kino Polska "Zimna wojna" to wspaniale opowiedziana historia skomplikowanej i niespełnionej miłości dwojga ludzi, którym nie dane było być razem. Osadzony w realiach powojennej Europy film jest produkcją wizualnie perfekcyjną, stworzoną z dbałością o każdy szczegół. Obraz szeroko otworzył drzwi do europejskiej kariery przed grającą jedną z głównych ról Joanną Kulig (na ekranie towarzyszą jej czołowi polscy aktorzy, m.in. Tomasz Kot, Borys Szyc i Agata Kulesza). W 2018 roku reżyser Paweł Pawlikowski został uhonorowany za Zimną wojnę Złotą Palmą w Cannes. W tym roku film był nominowany do Oscara w aż trzech kategoriach.

W ramach Kina Letniego telewizja Kino Polska pokaże w sumie 18 polskich filmów. Od 28 czerwca do 13 września pokazy będą odbywać się w każdy piątek o godz. 21:00. Od 16 do 21 września, czyli już w trakcie 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, filmy będą emitowane codziennie o godz. 20:00.

Kino Letnie Telewizji Kino Polska odbywa się pod patronatem Urzędu Miasta Gdyni. Sponsorem wydarzenia jest Ziaja. Partnerami imprezy są: Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i ChaiKola. Patroni medialni to: portal Trójmiasto.pl, Radio Gdańsk i Co Jest Grane 24.