Łukasz Szewczyk29.06.2019 (8:34)brak komentarzy

Powstaje wspólny serial Canal+ i FOX - "Wojna światów". Pierwsze zdjęcia

Jeszcze w tym roku na antenie telewizji FOX swoją premierę będzie miał nowy serial "Wojna światów".
Wspólny serial Canal+ i FOX - "Wojna światów" / Fot. Urban Myth Films Ltd
Wspólny serial Canal+ i FOX - "Wojna światów" / Fot. Urban Myth Films Ltd.
Akcja najnowszej adaptacji powieści H.G. Wellsa "Wojna światów" toczy się współcześnie. Pewnego dnia astronomowie odbierają sygnał z innej galaktyki, który jest długo wyczekiwanym przez wszystkich dowodem na istnienie życia poza Ziemią. Wszyscy ludzie na świecie czekają z zapartym tchem na kolejny kontakt z obcą cywilizacją. Później wydarzenia toczą się w błyskawicznym tempie. W ciągu kilku kolejnych dni ludzkość zostaje niemal całkowicie unicestwiona, a na opustoszałym świecie zostaje przy życiu jedynie garstka ludzi.
Patrząc się na nadlatujące statki kosmiczne, ci, którzy przetrwali, zadają sobie pytanie - kim są wrogo nastawieni do nich obcy i dlaczego chcą za wszelką cenę zniszczyć Ziemię? Jest to opowieść o zwykłych ludziach w niezwykłych okolicznościach, którzy nie są jedynie ofiarami brutalnej wojny. Szybko bowiem zdajemy sobie sprawę z tego, że brutalny atak kosmitów na Ziemię nie był dziełem przypadku, bo na naszych oczach rodzi się nienawiść.Świetnie nakręcony, emocjonujący serial "Wojna światów" z wyrazistymi bohaterami łączy w sobie elementy dramatu i gatunku science-fiction.

Wspólny serial Canal+ i FOX - "Wojna światów" / Fot. Urban Myth Films Ltd
Wspólny serial Canal+ i FOX - "Wojna światów" / Fot. Urban Myth Films Ltd.
- Żyjemy w niespokojnych czasach, w których strach i lęk są stałym elementem naszej kultury. H.G. Wells doskonale rozumiał poczucie zbiorowego, podprogowego i podświadomego strachu - podkreśla Gabriel Byrne, który występuje w serialu w jednej z głównych ról. - Dystopie i science fiction to gatunki literackie, które w naturalny sposób dają upust stanom zbiorowego przerażenia. Wells dobrze wiedział, że największe zagrożenie dla ludzkości nie przyjdzie z zewnątrz, ale wyjdzie od nas samych. Nasz serial rozwija jego myśl, bo jest ostrzeżeniem, że jedynym ratunkiem dla ludzkości jest nasze człowieczeństwo - dodaje.
"Jeśli kiedykolwiek odwiedzą nas kosmici, może się to dla nas skończyć jak dla Indian po odkryciu Ameryki przez Krzysztofa Kolumba" - Stephen Hawking
- To stwierdzenie Stephena Hawkinga było naszym źródłem inspiracji podczas pracy nad nową ekranizacją powieści H.G. Wellsa Wojna światów. Chciałem rozwinąć ten wątek, żeby pokazać, że podobnie jak kosmici w powieści H. G, Wellsa, ludzie są zdolni niszczyć wszystko, co uważają za gorsze lub inne. Nasz serial jest nową interpretacją ponadczasowej powieści, która wnikliwie analizuje ludzkie relacje i więzi łączące rodziców i dzieci, kochanków lub nieznajomych - podkreśla scenarzysta i producent wykonawczy serialu Howard Overman. - Jest to serial zrealizowany z filmowym rozmachem, z intrygą i zagadką typową dla gatunku science fiction, gdzie źródłem suspensu nie jest wartka akcja, ale osobowości bohaterów - dodaje.

Wspólny serial Canal+ i FOX - "Wojna światów" / Fot. Urban Myth Films Ltd
Wspólny serial Canal+ i FOX - "Wojna światów" / Fot. Urban Myth Films Ltd.
Pomysłodawcą i autorem scenariusza serialu, który liczy osiem godzinnych odcinków, jest zdobywca nagrody BAFTA Howard Overman. Serial został wyprodukowany przez spółkę Urban Myth Films jako koprodukcja Canal+, Fox Networks Group (FNG) Europe & Africa i AGC Television.

Producentami wykonawczymi ze strony Urban Myth Films są Howard Overman, Julian Murphy i Johnny Capps. Pierwsze cztery odcinki wyreżyseruje Gilles Coulier, a reżyserem pozostałych odcinków jest Richard Clark.

W gwiazdorskiej obsadzie serialu "Wojna światów" występują Gabriel Byrne, Elizabeth McGovern, Léa Drucker, Natasha Little, Daisy Edgar Jones, Stéphane Caillard, Adel Bencherif i Guillaume Gouix. W pozostałych rolach zobaczymy Ty Tennanta, Stephena Campbella Moore'a, Bayo Gbadamosiego, Aarona Heffernana, Emile de Preissac i Alysson Paradis.

Wspólny serial Canal+ i FOX - "Wojna światów" / Fot. Urban Myth Films Ltd
Wspólny serial Canal+ i FOX - "Wojna światów" / Fot. Urban Myth Films Ltd.
"Wojna światów" jest własną produkcją stacji Canal+ i regionalnym serialem fabularnym zamówionym przez spółkę FNG Europe & Africa. Premiera serialu odbędzie się pod koniec 2019 roku na antenie stacji CANAL+ we Francji. Produkcja zostanie wyemitowana na kanale FOX w ponad 50 krajach w Europie i Afryce.