Łukasz Szewczyk05.07.2019 (21:14)4 komentarze

"Dusza towarzystwa", "Mroczne umysły", "Życzenie śmierci" - filmowy weekend premium TV

Najbliższy weekend na antenach kanałów premium (Canal+, HBO, Cinemax) upłynie przy takich premierach, jak m.in.: "Dusza towarzystwa", "Mroczne umysły", Życzenie śmierci".
Kadr filmu "Dusza towarzystwa"
Canal+
Canal+
W piątek na antenie Canal+ "Nieznajomi: Ofiarowanie" (5 lipca). Czteroosobowa rodzina Jamesonów postanawia wykorzystać nadchodzący długi weekend, aby spędzić ze sobą trochę więcej czasu. Cindy (Christina Hendricks) wraz z mężem Mikiem (Martin Henderson) organizują wycieczkę kempingową w parku, który prowadzą ich krewni. Gdy docierają na miejsce, nie zastają nikogo z rodziny, a miejsce wydaje się zupełnie opustoszałe. Pomimo obaw Jamesonów, domek okazuje się ładny i przytulny, choć wygląda na zamieszkały. Niedługo potem do drzwi puka nieznajoma dziewczyna, która szuka tajemniczej Tamary. Od tego momentu rodzinny wypad zamienia się w koszmar. Okazuje się, że w parku szaleje trójka zamaskowanych psychopatów, którzy atakują rodzinę. Cindy i Mike wraz z dziećmi zaczynają walkę o życie.
Sobotnią premierą będą "Mroczne umysły" (6 lipca). Gdy coraz większa liczba nastolatków zaczyna nabierać nadprzyrodzonych i potężnych mocy, rząd uznaje ich za zagrożenie dla kraju. Stworzony zostaje zamknięty i pilnie strzeżony oddział, gdzie umieszczony zostaje każdy, kto ma umiejętności wykraczają poza zwyczajne. Wśród takiej grupy znajduje się szesnastoletnia Ruby, która siłą swoich zdolności wyróżnia się na tle innych. Pewnego razu udaje się jej uciec z obozu i postanawia dołączyć do grupy zbiegłych nastolatków, szukających schronienia. Paczka nowych przyjaciół postanawia sprzeciwić się rządzącym, wykorzystując swoje moce. Walka o przyszłość zbliża Ruby do Liama, lidera grupy. Dziewczyna jednak wie, że nie może z nim być, ponieważ mogłoby to się źle skończyć dla chłopaka. Nastolatkowie stają się również celem dla ludzi, którzy chcą ich wykorzystać w swojej walce z władzą. Ruby staje przed trudnym wyborem pomiędzy swoim szczęściem, a szczęściem innych.

Z kolei niedzielną premierą będzie finał serialu "Zasada przyjemności" (7 lipca). Plaża w Odessie, ciepłe popołudnie. Uwagę plażowiczów zwraca dryfująca samotnie łódka, wewnątrz której dwóch przerażonych pływaków odkrywa nagie, okaleczone ciało młodej kobiety. Tego samego dnia na Bulwarze Wiślanym w Warszawie wezwana do tajemniczej napaści policja dokonuje makabrycznego odkrycia w bagażniku opuszczonego samochodu. Czarną serię zdaje się potwierdzać kolejne dramatyczne znalezisko, odkryte przez aktorów w trakcie spektaklu na deskach praskiego teatru. Pozostawione przez morderców tropy zmuszają do współpracy trójkę śledczych z Polski, Ukrainy i Czech: Marię, Viktora i Serhija.


Niedzielną Megapremierą będzie film "Dusza towarzystwa" (7 lipca). Deanna (Melissa McCarthy) jest zrozpaczona po tym, jak jej mąż po ponad dwudziestu latach wspólnego życia niespodziewanie postanowił ją porzucić. Zdesperowana kobieta postanawia zmienić swój los i wrócić do szkoły. Trafia na tę samą uczelnię, co jej córka Maddie (Molly Gordon). Mimo sceptycznej postawy swojego dziecka, Deanna stara się na nowo odkryć piękno życia i cieszyć się studencką rzeczywistością. Komedia z dwukrotnie nominowaną do Oscara Melissą McCarthy (Can You Ever Forgive Me?), która wciela się w postać kobiety po przejściach. Bohaterka po rozwodzie z całych sił stara się nadrobić stracony czas i skupić się na swoich marzeniach. Produkcja bawi i wzrusza.

Drugą premierą będzie "Wiatr. Thriller dokumentalny" (7 lipca). Obraz w poruszający sposób dokumentuje wpływ halnego na życie mieszkańców Tatr. Wraz z nasilaniem się wiatru, budzą się lęki oraz potęgują się niecodzienne zachowania, policja odnotowuje więcej interwencji, podnosi się współczynnik samobójstw, a w szpitalnych salach pojawia się więcej pacjentów z dolegliwościami kardiologicznymi. W wielowątkowo prowadzonej obserwacji dokumentalnej poznajemy ludzi skazanych na działanie wiatru: Teresę, ciężko pracującą w lesie poetkę, która łączy w sobie hart ducha z wyjątkową wrażliwością; Staszka, energicznego bacę, głowę rodziny, który wiedzie życie blisko natury; Ewę, której pracą i pasją jest ratownictwo medyczne, oraz Tomka, meteorologa pracującego w oddalonej od ludzi stacji pomiarowej na Hali Gąsienicowej. Z intensywnych ludzkich zachowań reżyser przenosi uwagę na zmieniającą się naturę: wystraszone zwierzęta, stargane wiatrem drzewa, skłębione chmury majestatycznie przesuwające się nad Tatrami i formujące wały zwiastujące nadejście halnego. Film powstał jako polsko-słowacka koprodukcja HBO Europe, Telemark, Peter Kerekes, Krakowskiego Biura Festiwalowego przy współfinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Slovak Film Fund.


Cinemax
Cinemax
W piątek Cinemax pokaże "Klub kanibali" (5 lipca). Gilda (Ana Luiza Rios) i Otavio (Tavinho Teixeira) są zamożnym brazylijskim małżeństwem, które korzysta z życia. Para mieszka w okazałej willi z basenem i prywatną plażą u wybrzeży Oceanu Atlantyckiego. Małżeństwo ma jednak swoje tajemnice. Regularnie bierze udział w spotkaniach tajnego klubu, skupiającego miejscową śmietankę towarzyską, wpływowych polityków i biznesmenów. Jego członkowie uprawiają wyuzdany seks i jedzą podawane na różne sposoby ludzkie mięso... Oryginalna fabuła z dreszczykiem to bez wątpienia najmocniejszy element obrazu.

Z kolei w Cinemax2 "Sir" (5 lipca). Młoda wdowa Ratna (Tillotama Shome) opuszcza swoją rodzinną wioskę i jedzie do Bombaju. Na miejscu zostaje pomocą domową u majętnego Ashwina (Vivek Gomber). Mężczyzna przeżywa bardzo trudny okres. Doświadczył zdrady narzeczonej, został też zmuszony przez rodzinę do powrotu ze Stanów Zjednoczonych do domu. Ratna i jej pracodawca zaczynają coraz częściej rozmawiać i z dnia na dzień ich relacja staje się coraz bardziej intymna. Debiut filmowy Roheny Gery, który opowiada o dwójce zagubionych ludzi należących do dwóch różnych światów. Obraz jest pełną subtelności opowieścią o stosunkach klasowych w świecie pełnym ograniczeń i sprzeczności.

Sobotnią premierą Cinemax będzie "Dom wygranych" (6 lipca). Scott i Kate Johansen (Will Ferrell i Amy Poehler) są niesamowicie dumni z córki, która dostaje się na upragnione studia. Ich radość nie trwa jednak długo. Para szybko uświadamia sobie, że dziewczyna nie może liczyć na stypendium i finansowanie. Aby umożliwić dziewczynie spełnienie marzeń, Scott i Kate decydują się na desperacki krok. Z pomocą sąsiada Franka (Jason Mantzoukas) postanawiają założyć w jego domu nielegalne kasyno. Znakomita farsa o trójce desperatów, którzy na gwałt potrzebują pieniędzy.

Z kolei premierą Cinemax2 jest film "I oddychaj normalnie" (6 lipca). Lára (Kristín Thóra Haraldsdóttir) jest samotną matką, która ledwo wiąże koniec z końcem. Jest jednak dumna i nie zamierza prosić nikogo o pomoc. Szansą na poprawę jej losu zdaje się być praca w straży granicznej. Kobieta próbuje się wykazać przed nowymi przełożonymi i pomaga w zatrzymaniu pochodzącej z Afryki Adji (Babetida Sadjo), która szuka azylu. Niespodziewanie kobiety zaczyna łączyć więź... Wyreżyserowany przez Ísold Uggadóttir (Útrás Reykjavík) dramat o kobietach z dwóch różnych światów, które starają się z całych sił odnaleźć swoje miejsce.

Niedzielną premierą kanału Cinemax będzie film "Życzenie śmierci" (7 lipca). Paul Kersey (Bruce Willis) jest odnoszącym sukcesy chirurgiem z Chicago, który co dzień zajmuje się ratowaniem ludzkiego życia. Kiedy nieznani sprawcy dokonują ataku na jego ukochaną żonę i córkę, codzienność lekarza wywraca się do góry nogami. Policja pozostaje głucha na jego apele, więc zdesperowany postanawia sam wymierzyć sprawiedliwość. Uwagę mediów zaczynają przyciągać zabójstwa kolejnych gangsterów, a pragnący zemsty Kersey decyduje się zacząć pomagać innym ofiarom... Nie wszystkim jednak podoba się fakt, że stoi on ponad prawem. Remake popularnego kryminału z lat siedemdziesiątych, gdzie w główną rolę zagrał Charles Bronson. Tym razem w postać żądnego zemsty bohatera wciela się niezrównany zdobywca Złotego Globu Bruce Willis

Natomiast w Cinemax2 "Amra i drugie małżeństwo" (7 lipca). Amra (Alshaima'a Tayeb) jest czterdziestoczteroletnią panią domu, która od zawsze stała przy swoim mężu. Kobieta z całych sił stara się też jak najlepiej dbać o swoje wymagające córki i schorowaną matkę, dysponując bardzo skromnym domowym budżetem. Wszelkie jej działania i modlitwy nie mogą jednak przykryć faktu, że nie udało jej się urodzić syna. Kiedy mąż informuje ją, że przed przejściem na emeryturę postanowił wziąć sobie nową żonę, coś w niej pęka i rodzi się w niej chęć zemsty. Amra zaczyna też zauważać będącego wdowcem przystojnego sąsiada...

Komentarze (1 - 4 z 4)

Zdecydowanie średnia oferta. W piątek nie było nic godnego uwagi. Na weekend też bez fajerwerków. Czym większa cena, tym niższy kontent. Seriale wszystkiego nie załatwią. HBO bardzo mało filmów. Ciężko coś nowego poszukkać na hbogo poza serialami. C+ również bez szału. Dobrych filmów i premier za mało. Podsumowując powoli kino premium staje się premium tylko z nazwy.
 11  
PO prostu hbo,i canal+ staje się tyle warte,co partia grzesia schetyny....
 10  
Jakby tak zupełnie i kompletnie oddzielić od siebie 3 rodzaje "kontentów" nadawanych na kanałach "premium" (czyli : sportowy, filmowy, serialowy) to by się nagle okazało, że większość prezentowanych pełnometrażowych filmów jest klasy B, C, D ....
 4  
Polak tylko narzeka na wszystko.Ogladajcie naziemną i nie trujcie dupy.
 5