Łukasz Szewczyk08.07.2019 (11:12)brak komentarzy

Rafał Agnieszczak i Bartosz Witak w radzie nadzorczej Abstra

Z początkiem lipca 2019 roku w skład Rady Nadzorczej Abstra wszedł Bartosz Witak, który w ostatnich latach zarządzał Viacom International Media Networks w regionie Europy Środkowej i Izraela. Kilka miesięcy temu do Rady Nadzorczej dołączył także Rafał Agnieszczak, jeden z bardziej znanych przedsiębiorców internetowych w Polsce.
Abstra
Bartosz Witak w latach 2011-2018 pełnił obowiązki Starszego Wiceprezesa i Dyrektora Zarządzającego Viacom International Media Networks i był odpowiedzialny za wszystkie aktywności biznesowe tego koncernu w 16 krajach regionu Europy Środkowej i Izraela. Z Viacom Bartosz był związany przez ostatnich 15 lat, do którego dołączył w roku pod koniec 2003 jako dyrektor ds. finansowych i operacyjnych.
Rafał Agnieszczak to jeden z najsłynniejszych przedsiębiorców internetowych w Polsce, prowadzący kilka podmiotów w branży logistycznej, reklamowej, rozrywkowej i finansowej.

- Celami nadrzędnymi Abstra są permanentny rozwój i chęć maksymalnego poszerzania naszych kompetencji. Świetnie czujemy się na YouTube i przymierzamy się do zwiększenia naszej obecności na innych platformach. Do osiągnięcia tego celu przyda nam się doświadczenie osób z nieco odmiennym know-how od nas. Bartosz Witak kierował 16 oddziałami jednego z największych koncernów telewizyjnych na świecie, a Rafał Agnieszczak już od kilkunastu lat święci biznesowe triumfy w polskim Internecie. Suma ich doświadczeń umożliwi nam zyskanie odmiennej perspektywy, która będzie kluczowa dla rozwoju naszego biznesu - powiedział Maciej Szwarc, Prezes Abstra.

Abstra to największy niezależny producent treści wideo na polskim YouTube. Posiada obszerne portfolio kanałów na YouTube i profili społecznościowych. Do portfolio firmy należą m.in. takie kanały, jak "Abstrachuje.tv", "Beksy", "Dla Pieniędzy" i "NP: Nowe Pokolenie". Każdego miesiąca produkcje Abstra zyskują po 50 mln wyświetleń, a łączna ich liczba przekroczyła już 2 miliardy.