Łukasz Szewczyk09.07.2019 (11:18)13 komentarzy

"Fajna Polska" na lato w TVP Polonia

TVP Polonia nie zwalnia tempa. W letniej ramówce antena proponuje widzom nowy program "Fajna Polska". Nie zabraknie także znanych i lubianych programów
TVP Polonia
"Fajna Polska" to nowy letni cykliczny magazyn turystyczno-lifestylowy. Prowadzący z Ośrodków Regionalnych Telewizji Polskiej z Katowic, Lublina, Krakowa, Rzeszowa, Wrocławia, Łodzi, Olsztyna i Bydgoszczy zaproszą prowadzących z TVP Polonia - Martę Radziach i Przemysława Toczka do podróży po najpiękniejszych zakątkach Polski. Dziennikarze TVP Polonia odwiedzą z kolegami z ośrodków regionalnych miejsca dotąd w tych regionach nieznane. Będą zwiedzać trudno dostępne zakątki przyrody, żeglować po jeziorach, wspinać się w górach i uprawiać sporty. Widzowie odkryją smaki kuchni regionalnej, przyrządzane przez gospodynie słynące ze swojego kulinarnego talentu. Program "Fajna Polska" przekona widzów o tym, że Polska latem to najpiękniejsze miejsce na ziemi, stworzone do aktywnego odpoczynku.
Latem gospodarze program "Kulturalni.pl": Anna Karna i Adam Malecki odwiedzą ciekawe miejsca w Warszawie. Najstarszą galerię sztuki współczesnej - Galerię Studio, Plac Defilad, Centrum Sztuki Współczesnej - Zamek Ujazdowski, Muzeum Warszawy, Muzeum Pragi. Muzeum Polin, gdzie na "Łące Leśmiana" zaproszą na lato Sinfonii Varsovii. Prowadzący odwiedzą także Centrum Nauki Kopernik i warszawskie bulwary wiślane. Będą też na tarasie widokowym Pałacu Ostrogskich i w Zachęcie na placu Małachowskiego. Wszędzie tam spotkają się z gorącymi (jak na lato przystało) gwiazdami muzycznymi, które będą proponować różne, sprawdzone przez siebie wakacyjno-kulturalne zajęcia, opowiedzą także o swojej twórczości. W wakacje odwiedzą program: Krzysztof Cugowski, Mika Urbaniak i Victor Davies, Misia Furtak, Dagadana, Kwiat Jabłoni, Goya, Justyna Steczkowska, Bovska, Sławomir Łosowski, Pablopavo, Jan Emil Młynarski i Anna Maria Jopek. W programach również wspomnienie o wielkich gwiazdach, które odeszły - Kory i Tomasza Stańki.

Z kolei "Powroty" to seria reportaży portretujących rodziny oraz osoby, które postanowiły wrócić z emigracji. Celem cyklu "Powroty" jest zachęcanie polskich emigrantów do powrotu do ojczyzny poprzez pokazanie Polski jako kraju zmian, dynamicznego rozwoju gospodarczego i społecznego. Bezpiecznej przystani mającej dla powracających do Polski konkretną atrakcyjną ofertę. W każdym odcinku pokażemy warunki życia bohaterów w kraju, do którego wyemigrowali, oraz w miejsce, do którego wrócili w Polsce. "Emigranci Powrotni" będą prezentowani w każdym aspekcie nowego życia w Polsce: w ich nowej pracy, mieszkaniu, w otoczeniu rodziny i nowych sąsiadów oraz przyjaciół. W programie pojawią się komentarze specjalistów dotyczące problemów związanych z powrotem z emigracji. Praktyczne porady ekspertów dotyczące problemów z powrotem do nowej rzeczywistości - ubezpieczeń, powrotu do pracy, problemów adaptacyjnych i zdrowotnych.

Na specjalne życzenie widzów TVP Polonia emitować będzie magazyn life stylowy "Pytanie na śniadanie". Premiero pokazywany na żywo w TVP2, wraca latem także w weekendy do TVP Ppolonia. W programie poruszane będą sprawy życia codziennego i tak ważne dla widzów z całego świata tematy ze świata kultury, nauki i sportu którymi żyje cała Polska. Nie zabraknie także nowinek z czerwonego dywanu, oryginalnych kulinarnych przepisów na lato oraz muzyki na żywo. Studio odwiedzą także gwiazdy, dla których lato bywa gorącym czasem artystycznej aktywności.

Z kolei "The Extra Mile" to anglojęzyczny program informacyjny, w którym - jak sama nazwa wskazuje - idziemy o krok dalej, by przybliżyć widzom to, co w Polsce najistotniejsze. Program jest podsumowaniem najważniejszych i najciekawszych wydarzeń tygodnia, jakimi żyła Polska przez ostatnie dni. Para Prowadzących program w lekki i czasem humorystyczny sposób skomentuje w studiu przedstawiane wydarzenia.

Komentarze (1 - 10 z 13)

Ktoś ten kanał jeszcze w Europie ogląda?
 22  
Fajna Polska, z tymi cenami?! Dla kogo fajna, dla cwaniaków z PIS?
 19  
To jak za drogo,to głosujmy na PO-KO,będzie o połowę taniej.
Na razie polaczki cebulaczki głosują na PIS i jest o 150% drożej.
A będzie jeszcze drożej,, gdy zostaną uwolnione ceny prądu od stycznia 2020.
 20  
To jaki plan ma PO i cała opozycja,aby było taniej??Jak pozabierają 500+ i inne przywileje nadane przez PiS,to wtedy zrobi się taniej??Tutaj trzeba radykalnych podwyżek płac,a minimalna powinna być już na poziomie 3000 tysiace brutto,i z każdym rokiem znacząco podwyższana,wtedy spoleczeństwo nie odczulo by tak tych podwyżek.
 13  
W Polsce z cenami paliw dzieją się prawdziwe cuda! Choć ceny hurtowe są niższe niż przed rokiem, kierowcy na stacjach za olej napędowy płacą średnio o 9 groszy więcej niż w 2018 r., a za najpopularniejszą Pb95 aż o 15 gr więcej. Jak to możliwe? Eksperci mają swoje podejrzenia: winny może być nowy podatek!


9 maja 2018 roku. W Sejmie trwa debata nad wprowadzeniem opłaty emisyjnej, czyli nowego podatku doliczanego do ceny paliwa. Minister energii Krzysztof Tchorzewski przekonuje, że kierowcy nie muszą z tego powodu obawiać się drożyzny.
– Wprowadzenie opłaty emisyjnej nie spowoduje wzrostu cen paliw na rynku. Pokryją ją państwowe spółki paliwowe kosztem niewielkiego zmniejszenia swojej rentowności – twierdzi Krzysztof Tchórzewski. Podobne zapewnienia składają szefowie największych koncernów – Lotosu i Orlenu.
Mija 14 miesięcy od złożenia tej deklaracji i co? Kierowcy tankując paliwo, zaciskają zęby ze złości. I za benzynę, i za olej napędowy od wielu tygodni trzeba płacić grubo ponad 5 zł za litr. Eksperci przecierają oczy ze zdumienia.
– Aktualne ceny paliw u polskich producentów systematycznie spadają i są niższe niż rok temu o tej porze. Tymczasem ceny paliw na stacjach są wyższe niż przed rokiem. Skąd taka dysproporcja? Trzeba pamiętać, że od początku tego roku obowiązuje opłata emisyjna – mówi Faktowi dr Jakub Bogucki ekspert e-petrol. – Po wprowadzeniu przez rząd tej opłaty emisyjnej (od 1 stycznia doliczana jest do każdego litra paliwa, wynosi 10 groszy; pieniądze z tej opłaty zasilić mają Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej) koncerny zgodnie twierdziły, że nie przeniosą opłaty na klientów i nie podniosą cen na stacjach. Wiele wskazuje jednak na to, że właśnie tak mogło się stać – podkreśla.
Fajna Polska opodatkowana 10.07.2019 (13:13:02)
 18  
TJak pozabierają 500+ i inne przywileje nadane przez PiS,to wtedy zrobi się taniej??T
Mogłoby się zrobić taniej, bo 500+ napędza inflację. Sprzedawcy wiedzą że Polaków stać na więcej, więc ceny idą w górę.
 20  
Czyli podobna sytuacja była by,gdyby gwałtownie podnieść minimalną,i ogólnie pensje...
 16  
Z tym że wtedy więcej osób moglo by być aktywnych na rynku pracy.Teraz jest 500+ to panienki w domach siedzą,bo za minimalną nie opłaca się robić,a niestety w małych miejscowościach bardzo licho placą,a tam pis ma największy elektorat i to na nich zagłosują.
 17  
Nie mój drogi, bo wówczas znowu mamy sytuację że Polaków stać na jeszcze więcej i można znowu podnieść ceny. To koło zamknięte.
 12  
ParanOja! ;D
Dziękujemy że podzieliłeś się z nami swoim stanem psychicznym
 0