Łukasz Szewczyk09.07.2019 (22:47)17 komentarzy

Nadchodzi HBO Max. Powalczy z Netflixem. Co w ofercie? (wideo)

HBO szykuje się do ostrzejszej walki o widza w internecie. W przyszłym roku na rynku zadebiutuje usługa streamingowa HBO Max. Czy zagrozi Netflixowi?
HBO Max
Koncern Warner Media zapowiedział uruchomienie nowego serwisu VOD o nazwie HBO Max, którego oferta kierowana będzie do wszystkich - od dzieci po dorosłych w każdym wieku. Od momentu startu kolekcja serwisu ma liczyć ponad 10 tys. godzin treści premium.
W ofercie HBO Max oprócz znanych i nowych produkcji HBO znajdą się także oryginalne produkcje z ofert Warner Bros., New Line, DC Entertainment, CNN, TNT, TBS, truTV, The CW, Turner Classic Movies, Cartoon Network, Adult Swim, Crunchyroll, Rooster Teeth i Looney Tunes.

Zapowiedziano także, że w ofercie HBO Max na wyłączność znajdą się wszystkie odcinki kultowego serialu "Przyjaciele", "The Fresh Prince of Bel Air" i "Pretty Little Liars" czy też nowe produkcje DC Entertainment z "Batwomen" na czele oraz " Katy Keene" (spin-off "Riverdale").

Szef programowy HBO zapowiedział, że spółka o 50 proc. zwiększyła inwestycje na produkcje oryginalne. Wśród premier na 2020 i 2021 roku wymienia się m.in. "The Outsider" Stephena Kinga, mroczny serial "Lovecraft Country", serię science-fiction "The Nevers", kosmiczną satyrę "Avenue 5", thriller psychologiczny "The Undoing", "The Plot Against America" czy też dramaty"Perry Mason" oraz "I Know This Much Is True".

Z kolei wśród zapowiedzi Max Originals można można znaleźć m.in. animowany serial "Gremlins", tragikomiczną serię "Made for Love", komediową serię "Love Life" z gwiazdą "Pitch Perfect" Anną Kendrick, thriller "The Flight Attendant", "Tokyo Vice" czy też "Dune: The Sisterhood".


HBO Max oficjalnie ma wystartować wiosną 2020 roku, natomiast już pod koniec 2019 roku może pojawić się wersja beta serwisu. Twórcy platformy nie zdradzają szczegółowy dotyczących cen. Amerykańskie media spekulują, że subskrypcja może wynieść około 16-17 dolarów miesięcznie. Nie wiadomo też czy nowa usługa będzie dostępna globalnie czy też tylko w Stanach Zjednoczonych. Największym problemem światowej ekspansji są umowy licencyjne, co pokazuje przykład Netflixa - oferta dla polskiego widza znacznie różni się od amerykańskiej.

Komentarze (1 - 10 z 17)

Musi być globalnie, a do Polski zawita dość szybko, bo nasz rząd liże Trumpowi.
 15  
Rozumiem, że skoro chcą rywalizować z Netflixem to będzie 4k a w najnowszych pozycjach 8k? Bo inaczej czym by się to różniło od HBO GO?
 0  
Czemu wszyscy chcą 4K a nie wspomną o bitraicie? 4K to tylko rozdzielczość a nie wyznacznik jakosci
Dodatkowo nikt nic nie napisał o dźwięku?
Na co mi 4K jak dźwięk w stereo?!
Jeśli nie będzie dźwięku wielokanałowego, co najmniej 5.1, już nie mówiąc o atmosie, to żadne premium nie jest i Netfliksowi niczym nie zagrozi.
 29  
Czemu wszyscy chcą 4K a nie wspomną o bitraicie? 4K to tylko rozdzielczość a nie wyznacznik jakosci
Dodatkowo nikt nic nie napisał o dźwięku?
.
a kto miał napisać? zobacz kto tu wystawia komentarze, 95% to kretyni skąd oni mogą wiedzieć o takich rzeczach?
 17  
Przyjaciele i Fresh Prince of Bel Air na wyłączność? Dziwne bo są już dziś na Netflixie i raczej w ciągu najbliższych lat nie znikną.
 9  
Na co komu serial Przyjaciele. Przecież ciągle na jakiejś bezpłatnej TV leci.
 10  
Przyjaciele i Fresh Prince of Bel Air na wyłączność? Dziwne bo są już dziś na Netflixie i raczej w ciągu najbliższych lat nie znikną.
Filmy i seriale kupuje się do emisji przeważnie na dany okres czasu. Netflix kończy emisję "Przyjaciół" niedługo, bo wykupili go na dany okres.
 0  
Jeśli amerykańskie media spekulują, że abonament za HBO MAX w USA może wynieść 16 - 17 USD (przy obecnym kursie dolara to jest 61 - 65 PLN) to z takimi cenami chyba nie powalczyliby w Polsce.
Szczególnie, że w Polsce pewnie byłoby jeszcze drożej, bo np. polski Netflix jest trochę droższy od amerykańskiego Netflixa (i na dodatek na maksa okrojony z "kontentu").
 1  
@tykwa
Netflix w US kosztuje obecnie $15,99 za Premium (4 urządzenia z 4K) co daje 60,61 PLN. Kto aktywował na początku przez iTunes płaci obecnie 44,99 PLN (zamiast 65 PLN)
 2  
Żadna rewelacja. HBO już dawno przestało być innowacyjne, a ten psot to tlyko potwierdza. Jaki jest sens tworzenia kolejnej platformy skoro max skoro już jest go? Popracujcie nad ofertą i tyle, a nie wmawiajcie wszystkim że nadchodzi rewolucja i muppety, czarnoksieżnik z krainy oz, tom i jerry, przyjaciele i tego typu glupoty maja byc jej twarzą :D
 8