Łukasz Szewczyk10.07.2019 (16:00)14 komentarzy

NC+ uruchamia nowe kanały Canal+ Sport 3 i Canal+ Sport 4. Cała Ekstraklasa w jednym miejscu, także na innych platformach TV

11 lipca 2019 roku platforma NC+ uruchomi i udostępni swoim abonentom dwa nowe kanały sportowe Canal+ Sport 3 oraz Canal+ Sport 4 dedykowane rozgrywkom PKO Ekstraklasy. Kanały będą oferowane w modelu dystrybucji pozwalającym również na włączenie ich do oferty innych operatorów telewizyjnych.
Canal
Na dwóch nowych kanałach będzie można zobaczyć wszystkie 296 meczów najwyższej klasy rozgrywek piłkarskich w Polsce (część w programie "Multiliga+"), magazyny ligowe prowadzone przez dziennikarzy i ekspertów Canal+ oraz skróty i analizy spotkań. Ramówkę kanałów uzupełnią archiwalne nagrania najciekawszych wydarzeń ligowych ostatnich lat oraz materiały poświęcone aktualnemu sezonowi rozgrywek.
- Uruchomienie dwóch nowych kanałów dedykowanych rozgrywkom PKO Ekstraklasy pozwoli na rozszerzenie modelu dystrybucji krajowych rozgrywek o kolejne platformy telewizyjne. Długofalowo to korzyść nie tylko dla wszystkich kibiców, ale również dla PKO Ekstraklasy i klubów piłkarskich. Dla nas to jednocześnie możliwość monetyzacji kosztownych praw sportowych na całym rynku, a nie tylko na własnej platformie - mówi Edyta Sadowska, prezes zarządu platformy nc+

Nowe kanały zostaną udostępnione bez dodatkowych opłat dla abonentów platformy nc+ korzystających z pakietów telewizyjnych lub opcji dodatkowych zawierających osiem kanałów Canal+, w tym również dla abonentów nc+ w Orange TV, oraz posiadaczy pakietu z Canal+ w ramach player+.

Wszystkie mecze PKO Ekstraklasy, skróty, analizy i magazyny ligowe będzie można zobaczyć również niezmiennie na pozostałych antenach Canal+ i nSport+ oraz za pośrednictwem telewizji mobilnej nc+ GO i w serwisie Canal+ Sport Online.

W dekoderach NC+ Canal+ Sport 3 dostępny będzie na pozycji numer 107, z kolei Canal+ Sport 4 na pozycji numer 108.

Platforma nc+ w grudniu 2018 r. przedłużyła prawa telewizyjne do transmisji spotkań Ekstraklasy w sezonach 2019/2020 i 2020/2021. Nowa umowa gwarantuje nc+ prawa do transmisji wszystkich 296 meczów sezonu zasadniczego i rundy finałowej, w tym nawet 100 hitowych spotkań w jakości 4K UHD na kanale CANAL+ 4K Ultra HD.

Komentarze (1 - 10 z 14)

Wooow!
Czyli, dla Ekstraklasy nie będzie trzeba już kupować całego pakietu Canal+. Dobre rozwiązanie. Ciekawe czy pakiet trafi do Cyfrowego Polsatu :)
 12  
Kiedy w vectrze kanały te
 2  
Wyraźnie widać, że kanały stworzone specjalnie pod CP. Kasus Polsat Sport Premium.
 8  
Poziom polskiej Ekstraklasy jest taki sam jak obecnego rzadu - nie patrzec , nie sluchac - isc grilowac
 0  
Czyli do cp tez ida??tylko co na nich bedzie jak co raz wiecej sportu ma polsat.ale zobaczymy to z tego bedzie zawsze to cos nowego w nc+
 7  
Od kiedy w CP i Netii , prawdopodobnie przed startem Ekstraklasy .
 1  
A UPC?
 3  
Ogólnie mało oglądam Ekstraklasę, ale cieszę się, że te kanały powstały. Zwolni to miejsce na ligę angielską i hiszpańską. Jak wiemy Canal+ dzięki przedłużeniu praw do Premier League będzie mógł w nadchodzącym sezonie pokazać więcej spotkań. Oby nie było już sytuacji, który mecz ważniejszy, a może jeszcze jakieś prawa dokupią. Ogólnie świetna wiadomość.
 2  
Ekstraklasa - taki oksymoron językowy. Ani toto ekstra, ani klasa tylko zbieranina wyżelowanych i wydziaranych gogusiów których poziom gry można porównać do poziomu gry 15-to latków na podwórku.
 4  
Prawdziwa rewolucja na rynku byłaby gdyby można było kupić samą paczkę sportową albo filmową bez zbędnych śmieciowych kanałów.
 1