Łukasz Szewczyk10.07.2019 (17:04)13 komentarzy

Wszystkie mecze Ekstraklasy już nie tylko w NC+. Wkrótce także dla abonentów Cyfrowego Polsatu?

Nowy sezon Ekstraklasy może przynieść spore zamieszanie na polskim rynku telewizyjnym.
Wszystkie mecze Ekstraklasy już nie tylko w NC+. Wkrótce także dla abonentów Cyfrowego Polsatu?
Satelitarna platforma NC+ ogłosiła uruchomienie nowych kanałów Canal+ Sport i Canal+ Sport 4, w całości dedykowane rozgrywkom PKO Ekstraklasy. Informacja o starcie nowych kanałów nieco zdziwiła abonentów NC+, którzy spodziewali się raczej poszerzenia, a nie dublowania oferty sportowej.
Tak jak dotychczas, oprócz nowych kanałów, wszystkie mecze Ekstraklasy, skróty, analizy i magazyny ligowe nadal będzie można zobaczyć na pozostałych antenach Canal+ i nSport+. Mimo wszystko start nowych kanałów to dobra informacja dla fanów polskiej piłki nożnej. Dzięki Canal+ Sport 3 i Canal+ 4 widzowie zyskają dostęp do większej liczby powtórek meczów, na co nie zawsze było miejsce na antenach pozostałych kanałów Canal+

Warto jednak zwrócić uwagę na słowa nowej prezes NC+:
Uruchomienie dwóch nowych kanałów dedykowanych rozgrywkom PKO Ekstraklasy pozwoli na rozszerzenie modelu dystrybucji krajowych rozgrywek o kolejne platformy telewizyjne. Długofalowo to korzyść nie tylko dla wszystkich kibiców, ale również dla PKO Ekstraklasy i klubów piłkarskich. Dla nas to jednocześnie możliwość monetyzacji kosztownych praw sportowych na całym rynku, a nie tylko na własnej platformie - mówi Edyta Sadowska, prezes zarządu platformy nc+
NC+ na razie nie zdradza wszystkich szczegółów dystrybucji nowych kanałów. Wiadomo, że nowe stacje bez dodatkowych opłat będą dostępne dla abonentów platformy NC+ korzystających z pełnego dostępu do paczki kanałów Canal+. Można założyć, że podobnie będzie w przypadku abonentów Canal+ w sieciach kablowych, które włączą nowe kanały do oferty.

Jednak wyodrębnienie oferty typu "cała Ekstraklasa na dwóch kanałach" to także możliwość elastycznej sprzedaży dostępu do całej Ekstraklasy bez potrzeby zakupu pełnego pakietu Canal+. To dobre rozwiązanie dla szerszej dostępności Ekstraklasy. Tym bardziej, że widzowie coraz częściej chcą płacić za coś co ich interesuje, a niekoniecznie za cały pakiet. Nowa strategia pozwoli operatorom na przygotowanie lepszych ofert z myślą o kibicach. Można się jednak spodziewać, że oferta będzie tak skonstruowana, by zachęcić do wykupienia całego pakietu Canal+ niż tylko dwa kanały.

Wypowiedź prezes NC+ sugeruje także, że cała Ekstraklasa może pojawić się w ofercie Cyfrowego Polsatu. Na pytania o dostępność nowych kanałów Canal+ na konkurencyjnej platformie NC+ odpowiada: "Jesteśmy otwarci na współpracę z innymi operatorami". Ale można zakładać, że między innym po to powstają te kanały. Tym bardziej, że szlaki przetarł sam Polsat udostępniając NC+ prawa do Ligi Mistrzów na kanałach Polsat Sport Premium. Teraz podobnie może zrobić NC+. W dobie rosnących cen za prawa sportowe nie ma sensu ograniczać się tylko do swoich abonentów. Tym bardziej, że łatwiej skusić widza do zakupu dodatkowego pakietu na dotychczasowej niż do zmiany platformy satelitarnej.

Stworzenie pakietu z kanałami dedykowanymi rozgrywkom Ekstraklasy to także szansa na lepszą współpracę między NC+ a Ekstraklasą na kolejne lata. Przypomnijmy, że przedstawiciele spółki Ekstraklasa od dawna wspominają o utworzeniu kanału ligowego, który byłby szeroko dostępny dla wszystkich widzów. Nowe kanały mogą znacznie ułatwić rozmowy w sprawie sprzedaży praw telewizyjnych na kolejne lata.

Komentarze (1 - 10 z 13)

Tak jest a Zyga to opakuje reklamami....
 9  
JUZ PORA A BY CANAL+ BYL W CYFROWYM POLSACIE JAK CANAL+DO POLSATU TO CO Z POLSAT SPORT W NC+???
TERAZ CYFROWY POLSAT 10.07.2019 (18:35:45)
 6  
DOBRZE ZE SIE DOGADUJĄ NC+ I CP JAK NIE FUZJA TO WYMIANA KALAMI I TO JEST TO SUPER BY BYŁO
TERAZ CYFROWY POLSAT 10.07.2019 (18:39:10)
 7  
A kanały canal+sport 3i4 bd w kablówkach vectrze !
 2  
Koniec świata się zbliża ...
 4  
Czyli już znamy warunki przedłużenia umowy NC+ z Polsatem na kanały Polsat Sport Premium. My Wam Ligę Mistrzów, Wy nam Ekstraklasę. A to może nawet i dobrze, bo w NC+ zdecydowanie bardziej brakowało by mi LM niż Ekstraklasy. Zdecydowanie dobrze wyjdzie na tym Ekstraklasa, bo rozszerzy dostępność, a tym samym wzrosną wpływy z reklam, a z drugiej strony skorzysta też Canal+, bo sprzeda więcej dostępów do rozgrywek i będzie mieć kasę na zakup kolejnych praw sportowych w przyszłości.
 5  
Przynajmniej nadal C+ będzie miało 4K na wyłączność
 2  
No to te dwa kanały zaraz i tak będą w internecie.
Jak nie na goldvod to na jakiejś liście IPTV, albo na weeb.tv .
Grzegorz Jakubowski 11.07.2019 (9:06:04)
 8  
Tam będzie tylko liga polska.Na pozostałych kanałach C+też będą te mecze .Jak sprzedadzą Polsatowi to tylko ligę Polska na tych kanalach bez ligi angielskiej.
 3  
Jakby CP dawał mi ten skopany chłam za darmo to nawet bym nie spojrzał, trzeba mieć naprawdę mocne zacięcie by oglądać podrygi kopaczy z tej europejskiej okręgówki.
 0