Łukasz Szewczyk11.07.2019 (18:52)3 komentarze

"Nasi chłopcy". Nowy serial HBO oparty na prawdziwych wydarzeniach od sierpnia w HBO GO

"Nasi chłopcy" to oparty na faktach, dziesięcioodcinkowy serial obyczajowy przedstawiający wydarzenia, które doprowadziły do wybuchu konfliktu w Strefie Gazy.
Serial "Nasi chłopcy" (Our Boys) w HBO GO / Fot. HBO
Serial "Nasi chłopcy" (Our Boys) w HBO GO / Fot. HBO
Latem 2014 roku trzech żydowskich nastolatków zostało porwanych i zamordowanych przez bojowników Hamasu. Izrael był zszokowany, wstrząśnięty i wściekły. Dwa dni później, w lesie na zachodnich obrzeżach Jerozolimy, znalezione zostało spalone ciało palestyńskiego nastolatka ze wschodniej części miasta. W następstwie tego wydarzenia agent Shin Bet (izraelskich służb specjalnych) podejmuje śledztwo w sprawie morderstwa, a rodzice zabitego nastolatka rozpoczynają długą i bolesną walkę o sprawiedliwość oraz pocieszenie.
Nakręcony w Izraelu serial HBO "Nasi chłopcy" (Our Boys) oparty został na prawdziwych wydarzeniach, które doprowadziły do wybuchu konfliktu w Strefie Gazy. Serial opowiada o śledztwie w sprawie morderstwa Muhammada Abu Khdeira i przedstawia historię wszystkich zaangażowanych w nią osób - zarówno Żydów, jak i Arabów - których życie już na zawsze zostało zmienione przez te zdarzenia.

Serial "Nasi chłopcy" to koprodukcja Keshet Studios oraz HBO. Obraz wyprodukowany został przez spółkę Movie Plus. Twórcami produkcji są Hagai Levi, Joseph Cedar i Tawfik Abu-Wael. Rolę producentów wykonawczych pełnią Hagai Levi, Joseph Cedar, Avi Nir, Alon Shtruzman, Karni Ziv, Peter Traugott i Rachel Kaplan, Noah Stollman i Michael Lombardo. Dystrybutorem serialu jest Keshet International.Premiera serialu "Nasi chłopcy" (Our Boys) odbędzie się w HBO GO 13 sierpnia 2019 roku. Tego dnia do serwisu dodane zostaną dwa pierwsze odcinki produkcji. Premiera kolejnych odbywać się będzie co tydzień, we wtorki. Emisja na antenie HBO3 zaplanowana została od września. Serial liczyć będzie 10 odcinków.

Komentarze (1 - 3 z 3)

Każdy myślący samodzielnie, wie że to Palestyna jest ofiarą w owym konflikcie nie Izrael.
 7  
Czy ten film to laurka dla żydów? Palestyna stała się ofiarą złych judaistów.
 3  
Oczywiście, że Palestyna jest ofiarą agresji żydowskiej. Jednak świat przymyka oczy na tragedię Palestyny.
 0