Łukasz Szewczyk12.07.2019 (10:27)14 komentarzy

Eleven Sports już prawie w całości w rękach Polsatu

Kolejne zmiany właścicielskie w Eleven Sports. Nadawca kanałów sportowych już prawie w całości należy do Polsatu.
Eleven Sports
Pod koniec maja 2018 roku spółki Eleven Sports Network i Telewizja Polsat rozpoczęły strategiczną współpracę na polskim rynku telewizyjnym. Polsat zawarł umowę nabycia 50 proc. plus jeden udziałów spółki Eleven Sports Network, zajmującej się produkcją i dystrybucją programów sportowych na terytorium Polski. - Dzięki strategicznej współpracy z Eleven Sports wzmocnimy ten obszar, uatrakcyjnimy ofertę i będziemy zapewniać jeszcze więcej prawdziwych sportowych emocji - mówił Maciej Stec, członek zarządu Telewizji Polsat i Cyfrowego Polsatu.
Okazuje się, że to nie koniec zmian właścicielskich w Eleven Sports. Z danych dostępnych w Krajowym Rejestrze Sądowym wynika, że Polsat posiada już 99,99 proc. w spółce Eleven Sports Network. Tylko jeden udział w spółce zachowała Eleven Sports Network LTD.

Cyfrowy Polsat rok temu tłumaczył, że nabycie udziałów stanowi długoterminową inwestycję grupy kapitałowej spółki mającą strategiczny charakter. W średnim horyzoncie czasowym uzyskanie dostępu do portfolio praw sportowych, którymi dysponuje Eleven Sports Network, pozwoli na wzmocnienie pozycji grupy kapitałowej spółki na fragmentaryzującym się rynku telewizyjnym, przy jednoczesnym zabezpieczeniu dostępu do kontentu sportowego spółki Eleven Sports Network na rzecz klientów spółki i klientów innych spółek w ramach grupy kapitałowej spółki.

Przypomnijmy, że Eleven Sports to wydarzenia sportowe relacjonowane przez 24 godziny na dobę i w jakości HD. Na antenach kanałów stacji można oglądać m.in. mecze najlepszych piłkarskich lig świata: LaLiga Santander, Bundesligi, Serie A, a także prestiżowe wyścigi Formula 1. Fani futbolu mogą śledzić także The Emirates FA Cup (Puchar Anglii), Carabao Cup (Puchar Ligi Angielskiej) i DFL Supercup (Superpuchar Niemiec), a miłośnicy speedwaya rozgrywki PGE Ekstraligi i Nice 1. Ligi Żużlowej. Ważnym punktem ramówki są programy studyjne m.in. "Eleven GOL LIVE" oraz "#ElevenF1".

Kanały Eleven Sports dostępne są na wszystkich platformach satelitarnych (Cyfrowy Polsat, NC+), w ofertach wielu operatorów kablowych (m.in. UPC, Vectra, Multimedia Polska) oraz w internecie.

Komentarze (1 - 10 z 14)

Tylko patrzec jak pazerny Solorz cos wymysli i zabije dobrze dzialajacy Eleven.
 34  
Dlaczego znowu brak Eleven Sports 4 w CP ????
 13  
Tylko patrzec jak pazerny Solorz cos wymysli i zabije dobrze dzialajacy Eleven.
Może połączy PS z ES i wszystkie prawa trafią do PS.
 6  
No to teraz albo reklama będzie za reklama albo zrobimy coś w super HD i będziemy doic jeszcze bardziej...tragedia
 20  
Obecnie nabyte prawa nie dały oczekiwanych przychodów zatem 11 wycofuje się próbując uzyskać max z posiadanych praw Polsat je skonsumuje w taki czy inny sposób natomiast przy nowych przetargach może już być zupełnie inny układ sił, i nabywców.
Jan Wojciech Wierzchowiec 12.07.2019 (11:52:27)
 10  
Czemu CP nie idzie w 4K?
Wszyscy powinni iść do przodku, a nie cofać się.
Od zawsze nC+ było liderem: HD - 3D - 4K...
Pijany_Zając_Szarak_Wędrowniczy_88 12.07.2019 (11:54:31)
 6  
Kiedy ELEVEN SPORTS 4 w UPC !!!
 2  
Dzień dobry. Staramy się o to, by nasza oferta była jak najbogatsza i odpowiadała wszystkim Klientom. O wszystkich nowościach informujemy na stronie internetowej: cyfrowypolsat.pl Zachęcamy do śledzenia!
Specjalista_Cyfrowy_Polsat 12.07.2019 (13:23:49)
 11  
Czemu CP nie idzie w 4K?
Wszyscy powinni iść do przodku, a nie cofać się.
Od zawsze nC+ było liderem: HD - 3D - 4K...
Bo idzie Super Hiper HaDe :lol
 1  
Czyli wracamy do duopolu na rynku w postaci CP i nc+ z drugiej strony. Do tego podsycana telewizja publiczna z podatków.
 6