Łukasz Szewczyk12.07.2019 (11:06)brak komentarzy

Inauguracja Speedway Euro Championships na żywo w Eurosporcie

W sobotę (13 lipca 2019 roku) rozpocznie się rywalizacja o tytuł indywidualnego mistrza Europy na żużlu. Wszystkie rundy Speedway Euro Championships z występami wielkich gwiazd żużla w tym Jarosława Hampela i Nickiego Pedersena pokaże na żywo wyłącznie Eurosport.
Speedway Euro Championship / For. SEC/Eurosport
Speedway Euro Championship / For. SEC/Eurosport
Na starcie pierwszych zawodów cyklu Speedway Euro Championships stanie czterech Polaków, w tym jedna z legend żużla, Jarosław Hampel. W ubiegłym roku zajął on drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i z pewnością ma apetyt na zwycięstwo. Do rywalizacji o tytuł indywidualnego mistrza Europy po raz pierwszy w karierze przystąpi Bartosz Smektała, mistrz świata U21, a w stawce znajdą się również Paweł Przedpełski i Kacper Woryna. Jednymi z najpoważniejszych kandydatów nie tylko do zwycięstwa w Gustrow, ale i triumfu w całym cyklu będą Duńczycy - Nicki Pedersen i broniący tytułu Leon Madsen.
Pierwsza runda SEC 2019 rozegrana zostanie w sobotę (13 lipca) w niemiecki Gustrow. Następnie najlepsi żużlowcy Europy zmierzą się w Toruniu (27 lipca), Vojens (10 sierpnia) i Chorzowie (28 września) - wszystkie rundy pokaże na żywo Eurosport.

Sobotnia (13 lipca) transmisja z komentarzem Jakuba Pieczatowskiego i Michała Korościela rozpocznie się o 19:00 w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze. Reporterką w trakcie zawodów będzie Marcelina Rutkowska.