Łukasz Szewczyk12.07.2019 (20:42)brak komentarzy

"Hotel Transylwania 3", "Huragan", "Śmierć Stalina" - filmowy weekend premium TV

Najbliższy weekend na antenach kanałów premium (Canal+, HBO, Cinemax) upłynie przy takich premierach, jak m.in.: "Hotel Transylwania 3", "Huragan", "Śmierć Stalina".
Hotel Transylwania 3
Canal+
Canal+
W piątek na antenie Canal+ "The Lodgers. Przeklęci" (12 lipca). Z zewnątrz posiadłość Loftus Hall wydaje się typową XVIII-wieczną willą, nieco oddaloną na uboczu. Jednak według lokalnej legendy, dom jest przeklęty i nawiedzony przez jego dawnych mieszkańców - The Lodgers. Przekonują się o tym na własnej skórze Rachel i jej brat bliźniak - Edward, którzy zamieszkują w Loftus Hall po tragicznej śmierdzi rodziców. Aby przeżyć, rodzeństwo musi stosować się do reguł narzuconych im przez dom i nawiedzających go duchów. Wszystko jednak się komplikuje, gdy próg posiadłości przekracza Sean - młody chłopak, zakochany w Rachel. Chcąc odkryć przyczynę klątwy ciążącej na rodzinie, uruchamia lawinę śmiertelnych zdarzeń.
Sobotnią premierą będą "Huragan" (13 lipca). Kiedy do skarbca w położonej na wybrzeżu bazie wojskowej trafia 600 milionów dolarów w gotówce, grupa profesjonalnych złodziei postanawia zrobić skok stulecia. Napadając na militarną placówkę, rabusie próbują dostać się do sejfu, gdzie ukryte są pieniądze. Aby dostać się do środka potrzebują jedynie kodu, który jest znany tylko jednej osobie - agentce rządowej Casey (Maggie Grace). Zdobycie go, nie będzie takie proste, ponieważ kobieta zrobi wszystko, aby gotówka nie wpadła w niepowołane ręce. Z pomocą specjalisty od huraganów - Willa (Toby Kebbell) oraz jego brat Breezea (Ryan Kwanten), byłego wojskowego, Casey rozpoczyna walkę nie tylko z bandytami, ale również z potężnym huraganem, który niszczy wszystko, co napotka na swej drodze.

Z kolei niedzielną premierą filmu "Śmierć Stalina" (14 lipca). Wczesnym rokiem 1953 na skutek niespodziewanego udaru umiera sowiecki tyran Józef Stalin. Na Kremlu nastaje chaos oraz rozpoczyna się walka o władzę i spuściznę po moskiewskim dyktatorze. Rusza machina pełna spisków, machlojek, intryg i prowokacji. Chruszczow (Steve Buscemi) postanawia pozbyć się Beri (Simon Russell Beale), szefa NKWD, czyli swojego największego rywala i namawia do tego pozostałych sojuszników. Jednak w swoich władczych aspiracjach nie jest sam, również Mołotow (Michael Palin) ma swoje plany. Do akcji włącza się też marszałek Żukow (Jason Isaacs), który z kolei ma chęć przeprowadzenia małego zamachu stanu. Film "Śmierć Stalina" to satyra polityczna, która ze względu na swój polityczny wydźwięk, została zakazana na terenie całej Rosji.


Niedzielną Megapremierą będzie film "Hotel Transylwania 3" (14 lipca). Mavis zaprasza Draka z rodziną na rejs luksusowym wycieczkowcem. Cała paczka jest wniebowzięta. W końcu mogą w pełni korzystać z życia - od gry w potworną siatkówkę, po egzotyczne wycieczki i chwytanie opalenizny. W pewnym momencie Mavis uświadamia sobie jednak, że Drak jest zauroczony Ericą, tajemniczą kapitan statku, która skrywa niebezpieczny sekret mogący bezpowrotnie zatopić ich wymarzone wakacje... Drak i jego ferajna wracają, aby przeżyć kolejną przygodę.


Cinemax
Cinemax
Sobotnią premierą Cinemax2 będzie "Ostatni układ" (13 lipca). Ponad siedemdziesięcioletni Olavi (Heikki Nousiainen) ma w końcu iść na zasłużoną emeryturę. Mężczyzna dla którego praca zawsze była najważniejsza zupełnie nie jest w stanie wyobrazić sobie bez niej życia. Pewnego dnia podczas jednej z aukcji dzieł sztuki pewien obraz przykuwa jego uwagę. W ocenie Olaviego jego cena została zaniżona. W tym samym czasie córka mężczyzny Lea (Pirjo Lonka), której nie widział od lat, prosi go o pomoc w opiece nad swoim nastoletnim synem Ottem (Amos Brotherus). Razem z wnukiem Olavi zaczyna badać historię wypatrzonego obrazu. Odkrywają, że jego autorem jest Ilya Repin. Handlarzowi udaje się kupić obraz. Gdy jednak pracownicy domu aukcyjnego zdają sobie sprawę, że nastąpił błąd przy wycenie dzieła, występują przeciwko mężczyźnie.

Niedzielną premierą kanału Cinemax będzie film "Gnomeo i Julia. Tajemnica zaginionych krasnali" (14 lipca). Kiedy Gnomeo i Julia przyjeżdżają wraz z przyjaciółmi do Londynu, ich głównym zmartwieniem jest przygotowanie ogrodu do zbliżającej się wiosny. Wkrótce jednak odkrywają, że na terenie brytyjskiej stolicy ktoś zajmuje się wykradaniem na masową skalę krasnali ogrodowych. Kiedy pewnego dnia ich ogród pustoszeje, Gnomeo i Julia postanawiają prosić o pomoc Sherlocka Gnoma. Detektyw przybywa z odsieczą wraz ze swym nieodłącznym kompanem - Watsonem. Śledztwo szybko zaczyna wymykać się spod kontroli. Pogodna animacja ze studia Paramount, która pełna jest dowcipu i wartkiej akcji.

Natomiast w Cinemax2 "Gołąb" (14 lipca). Wycofany Yusuf (Kemal Burak Alper) odczuwa spokój i szczęście wyłącznie na dachu domu swoich rodziców położonego w slumsach Adany, gdzie otoczony jest swoimi ukochanymi gołębiami. Prawdziwy świat go przytłacza i znalezienie w nim wytchnienia graniczy dla niego z cudem.... Hipnotyzujące kino w reżyserii młodej tureckiej artystki Banu Sivaci. Obraz w piękny sposób ukazuje emocje głównego bohatera, który nie może odnaleźć się w pełnym brutalności i chaosu świecie.