Łukasz Szewczyk17.07.2019 (10:01)2 komentarze

Stopklatka z zyskiem netto i wzrostem przychodów

Spółka Stopklatka z Grupy Kino Polska TV w drugim kwartale 2019 r. osiągnęła zysk netto w wysokości 556 tys. zł, wynika ze wstępnych danych finansowych opublikowanych przez spółkę. Przychody Stopklatki z umów z klientami w okresie od kwietnia do czerwca wyniosły 7,7 mln zł i wzrosły o niemal 9% rok do roku.
Stopklatka TV
- To zasługa wzrostu wyników oglądalności oraz lepszego wykorzystania zasobów reklamowych w ramach naszej Grupy. Widoczne są też efekty synergii polegające na ograniczeniu kosztów zakupu licencji, działań marketingowych i sprzedażowych - mówi Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV SA. - To ważny moment, na który czekaliśmy. Zysk Stopklatki potwierdza nasze wcześniejsze założenia co do rozwoju tego kanału zarówno jeśli chodzi o ofertę programową, rosnącą oglądalność jak i możliwość generowania dodatnich wyników finansowych. Oczywiście wyzwaniem pozostaje utrzymanie pozytywnych wyników w przyszłości, ale z naszych doświadczeń wynika, że wzrost udziałów rynkowych kanału powinien przekładać się na dalszą poprawę wyników finansowych Stopklatki - dodaje Bogusław Kisielewski.
Według wstępnych wyników opublikowanych przez spółkę Stopklatka, w II kwartale przychody z umów z klientami wzrosły o prawie 9% rok do roku, do poziomu 7,7 mln zł. W tym okresie Spółka wypracowała zysk operacyjny na poziomie 0,7 mln zł wobec straty operacyjnej w wysokości 0,8 mln zł rok wcześniej. Zysk netto w II kw. wyniósł niemal 0,6 mln zł wobec 0,9 mln zł straty netto rok wcześniej. Narastająco, po całym półroczu przychody wyniosły blisko 13,8 mln zł, co oznacza wzrost o blisko 6% rok do roku. Zysk operacyjny wyniósł niemal 0,2 mln zł w porównaniu do straty operacyjnej na poziomie 1,5 mln zł rok wcześniej. Spółka po pierwszym półroczu 2019 r. zanotowała stratę netto w wysokości 0,06 mln zł wobec straty na poziomie 1,7 mln zł w pierwszym półroczu 2018 r. Podstawowym źródłem przychodów Stopklatki są wpływy z reklam.

Wyniki spółki Stopklatka są konsolidowane w wynikach finansowych Kino Polska TV od III kw. 2018 r. po tym gdy spółka ta zwiększyła swój udział w akcjonariacie Stopklatki do poziomu 97,8%.

- W I kwartale 2019 r. Stopklatka odpowiadała za niemal 15% przychodów całej Grupy. Z pewnością pozytywne wyniki tej spółki będą widoczne w skonsolidowanych wynikach Kino Polska TV - informuje Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV.

Zgodnie z wcześniej opublikowanymi harmonogramami Spółka Kino Polska TV opublikuje wyniki finansowe za pierwsze półrocze 22-go sierpnia, zaś pełne wyniki finansowe spółki Stopklatka za ten okres zostaną opublikowane 8-go sierpnia.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Kiedy w HD z satelity?
 2  
Ramówkę kanału Stopklatka TV można śledzić w tym PROGRAMIE TV:
https://programtv.naziemna.info/program/stacja/stopklatka
 0