Łukasz Szewczyk18.07.2019 (13:29)5 komentarzy

Ekstraklasa także w TVP. Ponad 100 godzin transmisji w sezonie

Przez dwa najbliższe sezony (2019/2020 i 2020/21) TVP pokaże jeden mecz w każdej kolejce rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasy. W sumie na antenach publicznego nadawcy widzowie zobaczą 74 spotkania.
Ekstraklasa trofeum puchar
TVP przygotowała dla kibiców piłki nożnej w nadchodzącym sezonie ponad 100 godzin transmisji ze spotkań najlepszych polskich zespołów. PKO Bank Polski Ekstraklasa na antenach TVP to w sumie 74 mecze, które widzowie będą mogli zobaczyć w trakcie obowiązywania kontraktu w ogólnodostępnym kanale TVP Sport, a niektóre z nich także w TVP1, TVP2 czy TVP3. Dodatkowo symultaniczna transmisja dostępna będzie w Internecie (tvpsport.pl) i w aplikacjach mobilnych (TVP Sport, TVP Stream). Kto nie zobaczy meczu na żywo powtórki znajdzie w TVP Sport, TVP3, a także na stronach TVP w postaci VOD-ów (tvpsport.pl, vod.tvp.pl).
Na kanale sportowym Telewizji Polskiej i w Internecie w poniedziałki o godz. 20:00 kibice będą mogli obejrzeć także dwugodzinny magazyn PKO Bank Polski Ekstraklasy "Gol" w odświeżonej formule, a bramki z rozgrywek powtórzą serwisy informacyjne na wszystkich antenach - także w TVP INFO - oraz w programie "4 - 4 - 2".

Pierwszy mecz, w którym Wisła Kraków zagra ze Śląskiem Wrocław, transmitowany będzie w TVP Sport 20 lipca. Spotkanie skomentują Michał Zawacki i Andrzej Strejlau. Studio, które rozpocznie się o godz. 16:30, poprowadzi Jacek Kurowski, a jego gośćmi będą Robert Podoliński i Maciej Szczęsny. Na stadionie w Krakowie relacje reporterskie przeprowadzi Marcin Wojtasik.

Plan najbliższych transmisji w TVP Sport:
Sobota (20 lipca):
• 16.30 Wisła Kraków - Śląsk Wrocław
Piątek (26 lipca):
• godz. 19:35 Lech Poznań - Wisła Płock
Poniedziałek (5 sierpnia):
• godz. 17:25 Wisła Kraków - Górnik Zabrze
Niedziela (11 sierpnia):
• godz. 17:10 Wisła Płock - Legia Warszawa

Komentarze (1 - 5 z 5)

Od lat płace na ta TVP abonament. łachy nie robią. A i tak TVP, TVN, Polsat, Trwam i innych "ogólnych" nie oglądam, bo szkoda zdrowia na te fantasmagorie.
 13  
O tych czasach trzeba zapomnieć.Minęły już 4 lata normalnych czasów.Wtedy nie było na nic,a tymbardziej na extraklase pieniędzy.Wsumie to wszystko było nierentowne,nawet tvp.
 3  
Zastanawia mnie klucz wyboru spotkań przez TVP. Żaden z tych 4 meczów nie zapowiada się ciekawie.
 1  
Po co przepłacać w CP i NC plus jak można zobaczyć ten cyrk przez niektórych nazywany ekstraklasą.Można pośmiać się z parodii piłki nożnej płacąc tylko abonament tv publicznej.
 1  
Klucz jest taki, że nie są to mecze pierwszego wyboru w większości!
TVP ma prawo do pokazywania 12 meczów w sezonie z pierwszego sortu, 12 meczów będzie drugiego wyboru (o czym zadecyduje nc+) a w 13 przypkach kibic obejrzy mecz trzeciego sortu!

O tym w której kolejce pokazywany mecz jest 1, 2 czy może 3 sortu decyduje POROZUMIENIE MIĘDZY NC+ I tvp
 1