Łukasz Szewczyk18.07.2019 (18:57)2 komentarze

Eurowizja Junior 2019 w Polsce. Gospodarzem TVP, 19 państw w konkursie

Telewizja Polska oraz Europejska Unia Nadawców (EBU ogłosili, że w tegorocznej edycji Konkursu weźmie udział 19 państw. Gospodarzem Eurowizji Junior 2019 jest Polska. Konkurs odbędzie się 24 listopada w Gliwicach na Śląsku.
Eurowizja Junior 2019
Albania, Armenia, Australia, Białoruś, Francja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Kazachstan, Malta, Macedonia Północna, Polska, Portugalia, Rosja, Serbia, Ukraina, Walia i Włochy to kraje, których reprezentantów zobaczymy i usłyszymy w tegorocznej edycji konkursu Eurowizji dla dzieci w Gliwicach.
- Z radością witamy utalentowanych wykonawców z 19 krajów i zapraszamy do udziału w 17. Konkursie Piosenki Eurowizji Junior - powiedział Jon Ola Sand, Executive Supervisor ds. Konkursu Eurowizji w EBU. - Telewizja Polska jako gospodarz tegorocznej edycji zapewni młodym uczestnikom, ich rodzinom i europejskiej publiczności fantastyczne widowisko i niezapomniane przeżycia - podkreślił Jon Ola Sand.

Polska, której reprezentantka, Roksana Węgiel, była triumfatorką Eurowizji Junior 2018, decyzją Europejskiej Unii Nadawców (EBU), jest gospodarzem tegorocznej, 17. Edycji Konkursu. W konkursie Piosenki Eurowizji Junior Polska uczestniczyła pięciokrotnie. W 2016 roku reprezentant naszego kraju pojawił się na imprezie po 11-letniej przerwie. W 2018 roku, w konkursie Eurowizji Junior w Mińsku, zwycięstwo Polsce wyśpiewała Roksana Węgiel, pokonując przedstawicieli 19 państw.

W tym roku w Gliwicach, po raz pierwszy od 2006 roku, na Eurowizji Junior pojawi się Hiszpania, której reprezentantka zwyciężyła w konkursie w 2004 roku. Największą liczbą zwycięstw spośród krajów - uczestników tegorocznej edycji może pochwalić się Gruzja, która wygrała konkurs trzykrotnie. Podwójnymi laureatami Eurowizji Junior były Białoruś, Rosja i Malta. Z kolei Armenia, Hiszpania, Holandia, Polska, Ukraina i Włochy mają na swoim koncie po jednym zwycięstwie.Laureat tegorocznej edycji Konkursu Piosenki Eurowizji Junior wystąpi przed publicznością Konkursu Piosenki Eurowizji 2020 w Holandii.

17. Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2019 odbędzie się 24 listopada 2019 roku w Arenie Gliwice, jednym z największych obiektów widowiskowo-sportowych w Polsce.
Hasło tegorocznego konkursu to #ShareTheJoy.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Czy San Eskobar też weźmie udział?
 4  
Czy San Eskobar też weźmie udział?
Ameryka Południowa nie bierze udziału w Eurowizji, ale będzie za to Żydostan.
 4