Łukasz Szewczyk23.07.2019 (12:08)1 komentarz

Niesamowity świat zwierząr w nowej serii przyrodniczej "Serengeti" na antenie BBC Earth

Najnowsza seria przyrodnicza BBC Earth przedstawiająca z bliska codzienne życie zwierząt zamieszkujących dziewicze tereny afrykańskiego parku Serengeti.
Seria "Serengeti" w BBC Earth
Park Serengeti powstał prawie 70 lat temu, a jego historia pozostaje inspiracją dla konserwatorów na całym świecie. Cały ekosystem Serengeti obejmuje obszar ponad 19000 km kwadratowych i stanowi jeden z najbogatszych i najcenniejszych obszarów chronionych dzikiej przyrody na Ziemi. Jest to wyjątkowe miejsce, które może dać nam wgląd w to, jak wyglądałoby życie na Ziemi, jeśli dalibyśmy naturze przestrzeń i ochronę, której potrzebuje.
Realizowana przez rok seria dzięki wykorzystaniu dronów i zaawansowanych systemów stabilizacji obrazu daje możliwość śledzenia z bardzo bliska fascynujących losów mieszkańców sawanny: guźców, lwów, mangust oraz gepardów. Przyglądając się im w ich naturalnym środowisku, obserwujemy, jak pory roku wpływają na ich życie oraz towarzyszymy im w codziennych wyborach i najważniejszych wyzwaniach, którym muszą stawić czoła.

Przy pomocy przełomowej techniki filmowania i prowadzenia narracji oraz oryginalnej partytury muzycznej twórcy przenoszą widzów w samo serce niesamowitego świata zwierząt, ukazanego w intymnych i zapierających dech szczegółach. Jest to opowieść o zwierzętach, ukazana niemal z ich własnej perspektywy, a przez to wielowątkowa, emocjonująca i dramatyczna jak najlepsze seriale.

Widzowie będą mogli dołączyć do samotnej lwicy, wygnanej ze stada, zakochanego pawiana, który desperacko próbuje odzyskać utraconą miłość i rodziny psotliwych mangust, które szukają sposobów na zdobycie darmowego lunchu. Ich pełne humoru, emocji i napięcia przygody nie pozwolą widzom oderwać się od telewizora.

Park Narodowy Serengeti przedstawiony jest jako swoisty mikrokosmos, w którym wszystkie organizmy są ze sobą połączone i od siebie zależne. Program pozwala na spojrzenie z bliska na różnorodne gatunki i ich indywidualne potrzeby, a także zrozumienie, że troska o przetrwanie ich rodzin stanowi podstawę wszystkiego, co robią. Nie bez znaczenia jest tez działanie człowieka, ponieważ w takim samym stopniu jesteśmy częścią tego wielkiego kręgu życia i dbanie o jego dobrobyt jest naszym obowiązkiem.

Premiera serii "Serengeti" w niedzielę o godz. 11.00 (od 11 sierpnia 2019 roku) na antenie BBC Earth.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Ramówkę kanału BBC Earth możesz śledzić w tym PROGRAMIE TV:
https://programtv.naziemna.info/program/stacja/bbcearth
 0