Łukasz Szewczyk23.07.2019 (16:40)brak komentarzy

"Cyfrowi Atleci". Nowy program o sporcie i e-sporcie na Sport.pl i Gazeta.pl (wideo)

Na Sport.pl i Gazeta.pl debiutuje nowy format wideo, w którym spotkają się dwa światy - sportu i e-sportu. Fani tradycyjnych rozgrywek i wielbiciele gamingu będą mogli zgłębić ich tajniki w programie "Cyfrowi Atleci" stworzonym przez Sport.pl wraz z agencją marketingu gamingowego Gameset.
Cyfrowi Atleci
- Zasięgowy i sprzedażowy sukces naszych flagowych formatów - "Sekcji Piłkarskiej" i "F1 Sport" zachęcił nas do dalszego rozwoju w obszarze wideo, a jednocześnie do spróbowania sił w e-sporcie. To rynek wymagający dla tradycyjnych wydawców, dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z Gamesetem, czyli ekspertami w obszarze gamingu. Razem stworzyliśmy ciekawy, merytoryczny program, dobrze dopasowany do potrzeb zarówno fanów sportu tradycyjnego, jak i esportu - mówi Łukasz Wojtkiewicz, szef ds. rozwoju i wzrostu w Sport.pl.
"Cyfrowi Atleci" to internetowy talk show, w którym spotkają się ze sobą sportowcy i e-sportowcy, aby porozmawiać o swoich dziedzinach. Prowadzący program - dziennikarz Sport.pl Damian Bąbol oraz były zawodnik i komentator e-sportowy Łukasz "Leo" Mirek - zapytają swoich gości o m.in. e-sport na igrzyskach olimpijskich, umiejętności potrzebne do rozwijania kariery zawodowej czy potencjalne zarobki w poszczególnych dziedzinach.


- Branża e-sportowa dynamicznie się rozwija, ale wciąż brakuje w niej jakościowych produkcji wideo, które z jednej strony angażują widzów, a z drugiej są ciekawą przestrzenią do ekspozycji dla marek. Współpraca ze Sport.pl gwarantuje wysoki poziom merytoryczny oraz dotarcie naszego przedsięwzięcia do dużej liczby odbiorców - podkreśla Piotr Bombol, CEO Gameset.

Pierwszy sezon "Cyfrowych Atletów" składa się z trzech odcinków, które będą publikowane w czwartki o godz. 20:00 (od 25 lipca) na Sport.pl i Gazeta.pl, a także na platformach YouTube oraz Twitch. Wystąpią w nich m.in. tenisista Jerzy Janowicz, młociarz Paweł Fajdek oraz biegaczka Joanna Jóźwik, a także gwiazdy e-sportu: Jakub "Cinkrof" Rokicki, Miłosz "Miłosz93" Bogdanowski i Olimpia "Komedyja" Cichosz. Kolejny sezon planowany jest na jesień.