Łukasz Szewczyk24.07.2019 (12:52)1 komentarz

Trzeci sezon historycznej telenoweli "Korona Królów" jesienią w TVP1

Kto po śmierci Kazimierza Wielkiego walczył o tron w Krakowie? Dlaczego doszło do rzezi Węgrów? Kto nie chciał Andegawenów w królestwie i jak doszło do koronacji Jadwigi z Węgier? Telewizja Polska zapowiada trzeci sezon telenoweli historycznej "Korona Królów".
Kadr z trzeciego sezonu serialu „Korona Królów” / Fot. TVP
Kadr z trzeciego sezonu serialu „Korona Królów” / Fot. TVP
"Korona Królów" to pierwsza polska telenowela historyczna. Akcja serialu rozpoczyna się na przełomie 1376 - 1377 roku. Bohaterowie będą walczyć o władzę, ale i o miłość. Odwaga będzie mierzyć się z tchórzostwem, a wielkość z małością.
Trzeci sezon zapowiada się równie wyjątkowo interesująco.W nowej serii w rolę Jadwigi, która zostaje pierwszą w historii Polski kobietą królem, zaręczoną z księciem habsburskim Wilhelmem, wcieli się Dagmara Bryzek. Wielki Książę Jogaiła - w tej roli zobaczymy Vasyla Vasylyka, po przyjęciu chrztu zostaje królem Władysławem Jagiełłą. Ukochany syn księcia Olgierda (Wojciech Żołądkowicz), staje się wielkim mężem stanu i dobrym mężem Jadwigi.

Nowy sezon "Korony Królów" łączy dramat z historią, miłość z dziejami. Kolejne pokolenia bohaterów serialu będą tworzyć barwny świat Krakowa, dworu na Wawelu. Poznamy dalsze losy Esterki, Cudki i jej dzieci, zobaczymy w akcji Urszulę, córkę Reginy, posłuchamy kojących rad Ojca Wojciecha. Nie zabraknie wielkich miłości, sekretnych misji, wątków szpiegowskich.

Premierowe odcinki trzeciego sezonu "Korony Królów" od września 2019 roku na antenie telewizyjnej Jedynki.

Średnia oglądalność pierwszej i drugiej serii "Korony Królów" łącznie to ponad 1,6 mln widzów, przy średnich udziałach 13,3%. Odcinek z rekordową oglądalnością przyciągnął przed telewizory prawie 3,8 mln widzów.

Komentarze (1 - 1 z 1)

hahahahahaaaahahhahahahahaha to ten "polski Sulejman"
 0