Łukasz Szewczyk25.07.2019 (20:50)brak komentarzy

"Tydzień z rekinami" w sierpniu na antenach Discovery i Travel Channel

Shark Week 2010 na antenach Discovery Channel oraz Travel Channel. Przez cały tydzień widzowie zobaczą łącznie ponad 20 godzin emocjonujących nagrań o tych przepięknych, a zarazem śmiertelnie niebezpiecznych morskich drapieżnikach.
Tydzień z rekinami
Podwodny świat jest nadal owiany tajemnicą. Poszukiwanie prawdy o życiu rekinów jest jedną z najdłuższych tradycji Discovery Channel. W tym celu stacja współpracuje ze znanymi biologami morskimi oraz instytucjami naukowymi na całym świecie. Dzięki temu już od ponad 30 lat pokazuje na swojej antenie różne aspekty życia tego fascynującego gatunku.
W tym roku do podróży w głąb oceanów przyłącza się także kanał Travel Channel.

"Tydzień z rekinami" na antenie Discovery Channel będzie trwał od 12 do 18 sierpnia 2019 roku. Przez siedem dni stacja pokaże najciekawsze programy o tych drapieżnych rybach. Znany i lubiany Josh Gates zabierze widzów na "Wyprawę w nieznane" w poszukiwaniu skamielin Megalodona, czyli prehistorycznego rekina. "Rekiny w sieci: krwawe polowanie" podsumuje najważniejsze wydarzenia ostatniego roku, w których te niebezpieczne stworzenia odgrywały główne role - w programie m.in. najpopularniejsze filmy viralowe, najczęściej komentowane doniesienia prasowe oraz najnowsze odkrycia naukowe. Natomiast w "Na tropie zaginionych rekinów" badacz Forrest Galante zanurzy się w wody Malediwów, aby sprawdzić, czy mały i krępy rekin Pondicherry faktycznie wyginął.

"Tydzień z rekinami" na Discovery Channel (godz. 17:00):
• poniedziałek (12 sierpnia): "Wyprawa w nieznane: megalodon"
• wtorek (13 sierpnia) "Oszukać zmysły rekina"
• środa (14 sierpnia) "Rekiny z Norfolk"
• czwartek (15 sierpnia) "Rekiny w sieci: krwawe polowanie"
• piątek (16 sierpnia) "Skazani na pożarcie 2"
• sobota (17 sierpnia): "Na tropie zaginionych rekinów"
• niedziela (18 sierpnia): "Rekin Mako 3

To nie wszystko! Również w Travel Channel czekają na widzów przyprawiające o dreszczyk emocji propozycje programowe. W weekend 17 i 18 sierpnia zapraszamy na spotkanie m.in. z "Pogromcami rekinów. Kolejne starcie". Co może prowokować ataki tych zwierząt? Jakie sytuacje są dla ludzi naprawdę niebezpieczne? Sprawdzą to Paul DeGelder, Mike Dornellas, Nick Lebeouf oraz Jamin Martinelli! Jest jedno miejsce na Ziemi, uważane jest za najbardziej niebezpieczne ze względu na ataki rekinów. Z pomocą Dr. Craiga O'Connella zgłębimy ten temat i poznamy wszystkie "Tajemnice Wyspy Rekinów".

"Weekend z rekinami" na Travel Channel, (godz. 10.50):
• sobota (17 sierpnia): "Tajemnice Wyspy Rekinów"oraz "Rekiny w sieci"
• niedziela (18 sierpnia): "Pogromcy rekinów. Kolejne starcie" oraz "Rekin biały powraca"