Łukasz Szewczyk30.07.2019 (16:18)20 komentarzy

Superstacja: Jankowski szefem programowym, dziennikarze odchodzą, jesienią więcej sensacji

Trwają prace nad nową koncepcją telewizji Superstacja. Jesienią na antenie stacji pojawi się więcej sensacji oraz tematów społecznych.
Grzegorz Jankowski
Okres radykalnych zmian w Superstacji trwa w najlepsze. Już w czerwcu telewizja Superstacja niespodziewanie przestała zajmować się polityką, a w tym tygodniu z ramówki stacji zniknęły polityczne programy publicystyczne. Nadawca zmiany tłumaczy pracami nad nową formulą stacji, która ma być bardziej tabloidowa - większą popularnością cieszą się programy bez tematów politycznych.
Jesienią 2019 roku Superstacja ma zaprezentować się widzom w nowej odsłonie. Twórcy zmian na razie nie zdradzają szczegółów. Z komunikatu wynika jedynie, że Superstacja postawi na "nowe środki przekazu, dynamizm, nowy język komunikacji z widzem i grafikę". Więcej ma być tematów sensacyjnych i społecznych.

Nad zmianami pracuje nowy zespół. W tym tygodniu oficjalnie przedstawiono, że Grzegorz Jankowski został dyrektorem programowym. Przez jedenaście lat był naczelnym tabloidu Fakt, prowadził też autorskie programy w Superstacji czy Polsat News. Z kolei zastępcą dyrektora programowego i szefem newsroomu jest Grzegorz Adamczyk.

Wraz ze zmianami ze stacją żegnają się znane nazwiska. Z informacji Presserwisu wynika, że ze stacją pożegnało się kilkunastu dziennikarzy, wśród nich m.in. dotychczasowy szef newsroomu Wiktor Bater oraz prowadzący programy publicystyczne Jarosław Kulczycki, Jacek Zimnik, Adam Feder, Jacek Żakowski czy Marek Czyż. Wcześniej m.in. Eliza Michalik i Kuba Wątły.
Presserwis

Komentarze (1 - 10 z 20)

Odnośnie sprawy wypadku byłej gwiazdeczki szczujni, Kamila De, pytania nasuwają się same...

1.Czy powołując się na casus Najsztuba, sąd ustalił z jaką prędkością słupek wtargnął na jezdnię?
2.Czy nawierzchnia nie była upier*olona jak stół w "faktach"?
3.Czy oskarżono tych drani łamiących konstytucję i prawa gejów, przez których Kamil musiał pić?
4.Czy na pewno można wykluczyć opcję, że to jego pies kierował autem?

Kochani, to ważne, by nie skazywać niewinnego człowieka za głupie 2,6 promila na autostradzie...
Peruwiański wyznawca słońca maczu pikczu 30.07.2019 (16:41:51)
 7  
Nie będę już oglądał. Stracili to co dobre.
 11  
Po co polsatowi ten kanał jak po za super stacją ma jeszcze 2 z tego na 1 to tylko powtórki
 10  
 NC+
Po co polsatowi ten kanał jak po za super stacją ma jeszcze 2 z tego na 1 to tylko powtórki
dla emitowania reklam i zdzierania kasy za abo
 12  
Likwidacja by mnie nawet ucieszyła- wszak mam to jako kanał gwarantowany, ale mało realne- w przeciwieństwie do mnie im się to nie opłaca
 4  
Jedni juz naprawiali hodowle koni arabskich - konie poszly w las tylko osly zostaly . Jankowski to taki naprawiacz bez intelektualnych mozliwosci , ale takie czasy nastaly
 13  
Ja mam jedno pytanie, czy wyznajesz i akceptujesz achowania pisiej hołoty z Białegostoku, która biła i kopała 14sto latków?
Tacy chojracy.
Meksykański wyznawca pisiej głupoty 30.07.2019 (19:23:52)
 2  
No, nareszcie , pseudo--redaktorzy w tej stacji , przestaną pluć i obrażać obóz rządzący PIS I zwolenników PIS . Takie otwarte lewactwo , powinno siedzieć cicho w kącie i lizać sobie cztery litery--- nieśmiertelny pan żakowski , nieśmiertelny pan zimnik z czubem na głowie i w głowie , zacierający wiecznie łapiki niczym Judasz pan adam federI i cała ta bełkocąca reszta.---WON ---jeszcze powinni się zabrać za szkło kontaktowe --tam też plują KŁAMSTWAMI .
 12  
Kiedy czystki w tefałen? Olejnik, Pochanke, Kolenda-Zaleska, Kraśko, Kajdanowicz, Morozowski, Meller, Knapik, Wit i spółka? WON na szczaw i mirabelki! 5 zł na godzinę!
Edek z krainy kredek 30.07.2019 (19:40:40)
 10  
@Meksykański wyznawca lewackiej głupoty
Ja mam też jedno pytanie, czy wyznajesz i akceptujesz zachowania lewackiej hołoty,która kilka dni po "marszu przeciw nienawiści" atakuje księdza i pracownika parafii, tną im twarze, biją różańcami. Zasadne pytania. Gdzie kwik mediów? Gdzie grzanie niusa o brutalnym ataku? Gdzie furia TVN-u, Wyborczej, Onetu? Gdzie marsze solidarności z katolikami? Gdzie potępienie tęczowego faszyzmu? Czyżby kolejne zdarzenie, tuż po ataku aktywistki LGBT na kioskarza za sprzedawanie Gazety Polskiej, do zamiecenia pod dywan?
Peruwiański wyznawca słońca maczu pikczu 30.07.2019 (19:53:55)
 1