Łukasz Szewczyk01.08.2019 (14:48)brak komentarzy

Radiowa Trójka na Off Festival 2019

Trwa lato z dobrą muzyką na antenie Trójki. Kolejnym plenerowym wydarzeniem pod patronatem Programu 3 Polskiego Radia będzie Off Festival. Święto muzyki alternatywnej w Dolinie Trzech Stawów startuje już 2 sierpnia. Trójka zaplanowała obszerne relacje z tego wydarzenia.
Studio radiowej Trójki
Dziennikarze muzyczni z ul. Myśliwieckiej mają w planach relacje z licznych festiwalowych wydarzeń oraz wywiady z artystami. Dzięki tym audycjom, nadawanym na żywo z Doliny Trzech Stawów w Katowicach, słuchacze Trójki będą mogli poczuć atmosferę najważniejszego festiwalu muzyki alternatywnej w Polsce.
Zapowiedź wydarzenia będzie można usłyszeć już w czwartek 1 sierpnia w "Magazynku" Piotra Metza (godz. 15.05-16.00) oraz w festiwalowym wydaniu jego audycji "W tonacji Trójki" - w piątek 2 sierpnia (14.05-15.00). Z kolei w sobotę, 3 sierpnia, Trójka zaprasza na plenerowe wydanie "Radiowego Domu Kultury" (13.05-15.00) Agnieszki Szydłowskiej i Agnieszki Obszańskiej, oraz "Listę Osobistą" Piotra Metza (19.05-22.00). Festiwal podsumuje Anna Gacek w specjalnej audycji w niedzielę 4 sierpnia (20.05-21.00).

OFF to jeden z najważniejszych festiwali alternatywnych w Polsce, zainaugurowany w 2006 roku w Mysłowicach z inicjatywy Artura Rojka, byłego lidera grupy Myslovitz, pomysłodawcy i organizatora imprezy. Wydarzenie tradycyjnie odbywa się w sierpniu, od dziewięciu lat w katowickiej Dolinie Trzech Stawów. Trójka, jako patron medialny wydarzenia, jest z nim od początku silnie związana. Podczas tegorocznej, czternastej już odsłony, na specjalnej festiwalowej "Scenie Trójka/Tauron" wystąpią - wzorem ubiegłych lat - artyści rekomendowani przez dziennikarzy muzycznych Programu 3 - m.in. Aldous Harding, slowthai, Juan Wauters, Tęskno, Wczasy i Trio Jazzowe Marcina Maseckiego.

Ponadto Program 3 Polskiego Radia przygotował różne niespodzianki dla tych uczestników Festiwalu, którzy odwiedzą plenerowe studio anteny.

W Katowicach będzie również radiowa Czwórka, która zaplanowała specjalne, festiwalowe wydanie audycji "Off Control" - poprowadzi ją w niedzielę 4 sierpnia (godz. 22.00-24.00) Mateusz Tomaszuk.