Łukasz Szewczyk09.08.2019 (20:44)brak komentarzy

"Whitney", "Holmes i Watson", "Weselne przeznaczenie" - filmowy weekend premium TV

Najbliższy weekend na antenach kanałów premium (Canal+, HBO, Cinemax) upłynie przy takich premierach, jak m.in.: "Whitney", "Holmes i Watson", "Weselne przeznaczenie"
Whtiney
Canal+
Canal+
W piątek na antenie Canal+ "Whitney" (9 sierpnia). Wielka piosenkarka, która była uznawana za głos swojego pokolenia, z imponującą liczbą ponad 200 milionów sprzedanych albumów. Pomimo tak zawrotnej kariery nie miała lekkiego życia. Była wychowywana na gwiazdę od momentu kiedy rodzice zobaczyli w małej Whitney wielki talent. Porażająca opowieść o uzależnieniu i samozniszczeniu, wypełniająca kolumny tabloidowych gazet i czasopism. Historia kobiety, która na scenie miała głos anioła, ale poza nią przegrywała walkę z własnymi demonami.
Sobotnią premierą będzie "Odlotowy nielot" (10 sierpnia). Franek to rezolutny ptaszek, który szybko dorasta, jednak w przeciwieństwie do swoich rówieśników, ciągle nie jest w stanie nauczyć się latać. Niedługo później poznaje swoją rówieśniczkę, Julkę, do której jego ptasie serce bije bardzo szybko. Nadchodzą jednak kłopoty! Podczas jednej z lekcji fruwania, Franek zostaje porwany przez kocura i uznany za zaginionego. Poszukiwania ptaszka trwały bardzo długo, ale kiedy nadszedł czas na migrację, jego rodzina pogodziła się ze stratą. Frankowi udaje się uciec, niestety za późno. By przetrwać zimę, musi dotrzeć do słynnej Rajskiej Doliny. W jego podróży wspiera go sprytna, chociaż nieco zarozumiała pardwa górska, a na kuperkach siedzi im niebezpieczny sokół Cień. Czy Frankowi uda się osiągnąć cel? Czy wybierze bezpieczne schronienie w dolinie, czy też znajdzie w sobie odwagę do latania i wyruszy, aby odnaleźć ukochaną.

Z kolei niedzielną premierą filmu "Weselne przeznaczenie" (11 sierpnia). Lindsay i Frank trafiają na siebie przypadkiem na lotnisku. Obydwoje czekają na samolot do Kalifornii i od razu nie przypadają sobie do gustu. Są na siebie skazani nie tylko podczas lotu. Okazuje się jednak, że najbliższy tydzień spędzą bowiem na hucznym weselu wspólnych znajomych. Wkrótce odkryją, że łączy ich wspólna niechęć do pana młodego, jego oblubienicy i ślubów, a początkowo szorstka znajomość przerodzi się w nić wzajemnej sympatii. Jak się skończy dla nich to wesele?


Niedzielną Megapremierą będzie film "Holmes i Watson" (11 sierpnia). Detektyw Sherlock Holmes (Will Ferrell) i dr John Watson (John C. Reilly) po raz kolejny łączą siły. Ich zadaniem jest zbadanie sprawy tajemniczego morderstwa w Pałacu Buckingham. Wszystkie tropy prowadzą do profesora Jamesa Moriarty'ego, okrutnego mordercy i wieloletniego wroga duetu. Kiedy jednak na jaw wychodzą nowe fakty, największy detektyw świata i jego zaufany kompan muszą użyć swojego legendarnego sprytu i niekonwencjonalnych metod działania, aby złapać zabójcę, zanim królowa stanie się jego kolejną ofiarą. Kolejna udana ekranizacja serii popularnych klasycznych kryminałów autorstwa Arthura Conana Doyle'a. Reżyser i scenarzysta Etan Cohen (Jaja w tropikach) nadaje historii nowe, komediowe oblicze.


Cinemax
Cinemax
Sobotnią premierą Cinemax2 będzie "Mnie tu nie ma" (10 sierpnia). Steve (Sebastian Stan) wyrósł w domu, w którym nie było miłości. Mimo wszelkich prób nie udało mu się ułożyć życia. Wszystkie przedmioty i dźwięki w domu przypominają mu zdarzenia z przeszłości. Mężczyzna analizuje swoje wspomnienia, aby odkryć dlaczego skończył sam. Czy będzie w stanie wybaczyć swoim bliskim i samemu sobie? Dramat psychologiczny pokazujący człowieka na życiowym zakręcie. Główny bohater, w którego rolę wciela się Sebastian Stan analizuje przeszłość, aby zrozumieć swoje wybory i porażki.

Niedzielną premierą kanału Cinemax będzie film "Piercing" (11 sierpnia). Reed (Christopher Abbott) żegna się ze swoją żoną i małym dzieckiem, aby udać się w podróż służbową. W swojej walizce spakowane ma ubrania, szczoteczkę do zębów oraz... przybornik mordercy. Mężczyzna melduje się w eleganckim hotelu, gdzie zamierza podążać za swoim precyzyjnie przygotowanym planem i zabić prostytutkę. Szybko jednak okazuje się, że kobieta o imieniu Jackie (Mia Wasikowska) nie będzie łatwą ofiarą.... Zaskakujący, pełen silnych emocji horror psychologiczny z Christopherem Abbottem oraz Mią Wasikowską w rolach głównych.

Natomiast w Cinemax2 "Popiół" (11 sierpnia). Student medycyny i hutnik zbliżyli się do siebie dzięki egzemplarzowi "Zmartwychwstania" Lwa Tołstoja. Mężczyźni zaczęli prowadzić między sobą korespondencję, która pełna była pasji i nienawiści. W następstwie popełnione zostały dwa morderstwa, a każdy z bohaterów poszedł zupełnie inną drogą. Dekadę później pewien policjant cały czas nie może pogodzić się z faktem, że nie udało mu się rozwiązać dwóch tajemniczych spraw. Ze wszystkich sił stara się odkryć kto stał za zagadkowymi zbrodniami. Intrygujący, pełen tajemnic dramat ukazujący perypetie dwóch mężczyzn, którzy muszą wybrać, jaką drogą chcą w życiu podążać - odkupienia czy grzechu.