Łukasz Szewczyk13.08.2019 (11:40)3 komentarze

Startuje Top of the Top Sopot Festival 2019. Koncerty na żywo w TVN

Rusza kolejna edycja Top of the Top Sopot Festival. Wydarzenie dla miłośników zarówno polskiej jak i zagranicznej sceny muzycznej. Koncerty na żywo będzie można oglądać na antenach TVN oraz w serwisie Player.pl/
Top of the Top Sopot Festival 2019
We wtorek (13 sierpnia 2019 roku) widzowie TVN zobaczą koncert Forever Young, czyli nieśmiertelnymi i wiecznie młodymi przebojami. Polskie i zagraniczne gwiazdy przypomną utwory, które niepodzielnie królowały na listach przebojów trzydzieści, dwadzieścia i dziesięć lat temu. Prowadzony przez Grażynę Torbicką i Oliviera Janiaka wieczór otworzy występ Bonnie Tyler, obchodzącej w tym roku 50-lecie pracy artystycznej. Pokolenia fanów kochają ją za niezapomniane hity, takie jak "It's A Heartache", "Total Eclipse of the Heart", czy "Holding Out For A Hero". W lata 80. przeniosą publiczność między innymi: John Parr - brytyjski gitarzysta i wokalista, wykonawca utworu "St Elmo's Fire" z 1985 roku, jednego z największych hitów dekady, kanadyjski zespół Glass Tiger z przebojami "Don't Forget Me" i "Someday" oraz Katrina (Ex Katrina & The Waves) z niezapomnianym hitem "Walking on Sunshine". Wspomnienie kolejnej dekady przywoła amerykańska wokalistka Jennifer Paige, której singiel "Crush" święcił w 1998 roku triumfy na całym świecie. Największe polskie przeboje ostatnich dekad przypomną: Agnieszka Chylińska, Perfect, Anita Lipnicka, Lombard, Felicjan Andrzejczak, Sztywny Pal Azji, Acid Drinkers, Sebastian Riedel & Cree i Kombi.
W środę (14 września) widzowie zobaczą Koncert #iDance zaplanowany na środę (14 sierpnia 2019 roku), poprowadzą Agnieszka Woźniak- Starak, Gabi Drzewiecka, Filip Chajzer i Olivier Janiak. Taneczne przeboje porwą do tańca zarówno publiczność w Operze Leśnej, jak i widzów przed telewizorami. Dawkę pozytywnej energii zapewnią: Kayah, Edyta Górniak, Ewa Farna, Sylwia Grzeszczak, Margaret, Cleo, Roksana Węgiel, Sarsa, Blue Cafe, Ewelina Lisowska, Baranovski, Reni Jusis i Ania Karwan.


Z kolei ramach koncertu Top of the Top wystąpią młodzi, uzdolnieni artyści z zagranicy. W głosowaniu sms-owym widzowie wybiorą utwór, którego wykonawca otrzyma nagrodę Bursztynowego Słowika. Wśród gwiazd Top of the Top znajdą się: Duncan Laurence (Holandia), Frans (Szwecja), Lake Malawi (Czechy), Alma (Bułgaria), Luca Hanni (Szwajcaria) i Christopher (Dania).

W czwartek (15 sierpnia) podczas koncertów Przeboje w winyla oraz Przeboje Wolnej Polski zaprezentowane zostaną najpopularniejsze polskie piosenki w oryginalnych wykonaniach oraz w nowych, zaskakujących interpretacjach. Przywołane zostaną czasy, w których przestrzenią wolności były muzyka oraz kultura. Będzie to opowieść o latach przemian. Tego wieczoru wystąpią: Maryla Rodowicz, Wilki, Michał Szpak, Pectus feat. Kasia Popowska, Sławek Uniatowski, Skaldowie, Urszula, Patrycja Markowska & Grzegorz Markowski, Varius Manx & Kasia Stankiewicz, Brathanki, Halina Mlynkova, Jary Odział Zamknięty, Chłopcy z Placu Broni, Golden Life i Aleksandra Gintrowska. W koncertach wezmą również udział gwiazdy zagraniczne, które przypomną, co w czasach PRL-u i wolnej Polski działo się w światowej muzyce. Wystąpi szkocka wokalistka Maggie Reilly oraz jamajska artystka Diana King. Koncert poprowadzi Magda Mołek.

Powyższe koncerty pokaże na żywo telewizja TVN (transmisje od godz. 20.00)

Top of the Top Sopot Festival zamknie (16 sierpnia) koncert poświęcony młodym artystom i ich fanom - Young Choice Awards. Będą to występy wykonawców, którzy niedawno rozpoczęli karierę, ale już dziś cieszą się ogromną popularnością nastoletnich fanów w internecie. Tego dnia na scenie Opery Leśnej pojawią się gwiazdy młodego pokolenia, które mają setki tysięcy fanów w mediach społecznościowych, a ich utwory notują milionowe ilości odsłon na YouTube czy Spotify. Będą to: Roksana Węgiel, Marcin Sójka, Monika Lewczuk, Agnieszka Adamczewska, Natalia Zastępa, Michał Szczygieł, My3, 4Dreamers, Zuza Jabłońska, Carla Fernandes, AniKa Dąbrowska, Viki Gabor, Amelia Andryszczyk i Adamo RUDNIK. Koncert będzie można zobaczyć w serwisie Player.pl.

Komentarze (1 - 3 z 3)

Nadal są wejściówki na tę imprezę nawet na dzisiaj, więc pewnie komletu nie będzie - patrzcie na Empik Bilety. Ale dla mnie to nawet lepiej. Przy kompletnie zabawa była taka sobie, ale ogromny plus za to, że zebrali w zasadzie wszystkich istotnych polskich artystów. Należą się ogromne brawa.
 7  
Oglądałem przez jakiś czas i muszę powiedzieć że tak biedniutko. Po pierwsze wykonawcy śpiewali po 2-3 piosenki a przede wszystkim słabo pod względem technicznym. Słychać było że jest problem z odsłuchem bo wykonawcy nie mogli zgrać się dokładnie w czasie z muzyką więc vocal był lekko do tyłu. Druga rzecz to widać było że oszczędzają na ilości kamer. Mało ujęć z różnych miejsc więc transmisja trochę sztampowa. Konkurencja, czyli TVP pod względem transmisji jest perfekcyjna. Gdy oglądałem Opole to było widać że nie oszczędzają na ilości kamer przez co program był ciekawszy. Poza tym transmisja z Sopotu w TVN była wielokrotnie przerywana blokami reklamowymi.
 1  
Kto zaproponował prowadzenie koncertu tym konferansjerów szczególnie pani ??
 4