Łukasz Szewczyk13.08.2019 (12:47)8 komentarzy

Nadchodzi Allegro Lokalnie

W piątek (16 sierpnia 2019 roku) Allegro uruchomi Allegro Lokalnie - miejsce, gdzie będzie można znaleźć ogłoszenia od prywatnych osób oraz kupić przedmioty od sprzedających z najbliższej okolicy. Użytkownicy mogą zamieścić ogłoszenie całkowicie za darmo. Dostępna będzie również płatna opcja
Allegro Lokalnie
Dla osób zainteresowanych przedmiotami wystawionymi przez prywatne osoby, Allegro stworzy specjalne miejsce o nazwie Allegro Lokalnie (allegrolokalnie.pl). Kupujący znajdą tam przedmioty od prywatnych sprzedających, a jednocześnie będą mieć tak samo dobre doświadczenie, jak w przypadku zakupów od profesjonalnych sprzedawców. Dzięki Allegro Lokalnie, można kupować i sprzedawać jeszcze łatwiej, znaleźć wyjątkowe rzeczy w atrakcyjnych cenach i mieć pewność, że zakupy w sieci są bezpieczne.
- Allegro Lokalnie to nowy standard zakupów w sieci jeżeli chodzi o prywatnych użytkowników. Zapewniamy taki sam poziom wygody i bezpieczeństwa, którym mogą cieszyć się klienci na Allegro. Korzystanie z serwisu jest bardzo łatwe - wyjaśnia Francois Nuyts, prezes Allegro. - Tworząc Allegro Lokalnie wracamy do naszych korzeni i do tego, co zawsze robiliśmy najlepiej. 20 lat temu Allegro powstało jako miejsce, gdzie ludzie z całej Polski mogli spotkać się w sieci i robić zakupy. Dzięki projektom, takim jak Allegro Lokalnie, możemy upewnić się, że dwie dekady później nadal wyprzedzamy oczekiwania klientów - dodaje.


Allegro Lokalnie pozostanie częścią platformy Allegro i będzie dostępne dla każdego, kto założy konto na Allegro - nie ma osobnego procesu rejestracji. Użytkownicy prywatni mogą łatwo wystawić przedmioty na sprzedaż i zrobić to całkowicie za darmo. Zamieszczenie ogłoszenia jest tak proste i intuicyjne, że zajmuje jedynie minutę. Kupujący i sprzedający mogą bezpośrednio ustalić wszystkie warunki - umówić się na odbiór osobisty czy negocjować cenę. Dodatkowo, będą mogli dodać do ogłoszenia opcję 'Kup Teraz', za co zostanie naliczona opłata w wysokości 10% wartości przedmiotu bez kosztów przesyłki (jednak nie wyższa niż 50 zł) . Podobnie jak dotąd, opłata ta będzie pobierana wyłącznie w sytuacji, w której dojdzie do sprzedaży. Opłata w tej samej wysokości obejmuje ogłoszenia w formie licytacji. Te typy ogłoszeń zawierają wiele korzyści dla kupujących: szybkie metody płatności oraz dostawy, dostępne obecnie na Allegro oraz objęcie transakcji Programem Ochrony Kupujących. Będą one również widoczne jednocześnie w Allegro Lokalnie oraz w odpowiedniej kategorii na Allegro.

Dzięki temu rozwiązaniu kupowanie na odległość oraz sprzedaż pomiędzy prywatnymi osobami mogą być tak samo bezpieczne jak zakupy u profesjonalnego sprzedawcy. Profesjonalni sprzedawcy, czyli użytkownicy kont firmowych na Allegro nie będą mogli dodawać ogłoszeń na Allegro Lokalnie - będą za to mogli kupować tam przedmioty. Pozostałe warunki ich działania na platformie Allegro nie zmienią się.


Allegro Lokalnie będzie nie tylko miejscem do robienia zakupów w sieci, ale również narzędziem, które pomoże wspierać lokalne społeczne i charytatywne inicjatywy. Projekty mogą być zgłaszane przez organizacje prowadzące działalność pożytku publicznego oraz ich członków, jak również przedstawicieli szkół - dyrektorów i rady rodziców. Allegro rozwija tę funkcjonalność dzięki wieloletniemu doświadczeniu w prowadzeniu charytatywnych projektów, wspieranych przez nowoczesne technologie.


Po uruchomieniu serwisu wszystkie oferty zamieszczone przez prywatne osoby na Allegro pozostaną na platformie, aż do momentu wygaśnięcia. Oferty te mogą być automatycznie wznowione zgodnie z pierwotnymi ustawieniami, ale nie dłużej niż do 31 stycznia 2020.

Komentarze (1 - 8 z 8)

Podsumowując, zróbmy kopię naszego OLX'a i dodajmy prowizję 10% od sprzedaży...
Najpierw wykastrowali allegro z prywatnych ogłoszeń, później dodano opłaty do OLX a teraz stworzono kolejną platformę z jeszcze większymi opłatami :) Chyba ktoś tam zapomniał, że kwitnące na FB grupy ogłoszeniowe są kompletnie darmowe i coraz bardziej popularne.
 9  
Fajna sprawa super
 2  
Na początku bezpłatnie... jak zbiorą ludzi. Poźniej małymi krokami opłaty :)
 2  
Serio ktoś korzysta z ogłoszeń na fejsie?
 5  
@Qbak ja sam osobiście nie, ale widzę dużo grup sprzedażowych jak i marketowych.
 3  
Podsumowując, zróbmy kopię naszego OLX'a i dodajmy prowizję 10% od sprzedaży...
Najpierw wykastrowali allegro z prywatnych ogłoszeń, później dodano opłaty do OLX a teraz stworzono kolejną platformę z jeszcze większymi opłatami :) Chyba ktoś tam zapomniał, że kwitnące na FB grupy ogłoszeniowe są kompletnie darmowe i coraz bardziej popularne.
OLX nie należy już do właściciela Allegro. Teraz to ich konkurencja. Opłaty na allegrolokanie będą za dodatkowe usługi. Za zwykłe wystawienie ogłoszenia, takiego jak na OLXie, nie będą pobierane opłaty.
 1  
Na allegro jest pelno.dziwnych clientow123743828 itd, ktorzy wygrywaja licytacje i tyle ich widzieli.
 0  
Jeden portal z oszustami wystarczy
 0