Łukasz Szewczyk14.08.2019 (13:45)1 komentarz

"Gabinet numer 5". Nowy serial o lekarzach i pacjentach jesienią w TV4

Jesienią 2019 roku telewizyjna Czwórka rozpocznie emisję nowego serialu"Gabinet numer 5". Jest to nietypowa historia o lekarzach i pacjentach, z dużą dozą humoru i sytuacji dramatycznych zarazem. Każda z postaci skrywa jakąś tajemnicę i drugą twarz, która często również okazuje się nie do końca prawdziwa, a w miarę rozwoju fabuły i odkrywania kolejnych kart poszczególne wydarzenia nabierają nowych, zaskakujących znaczeń.
Nowy serial TV4 - "Gabinet numer 5" / Fot. TV4
Nowy serial TV4 - "Gabinet numer 5" / Fot. TV4
Akcja "Gabinetu numer 5" rozgrywa się w małym miasteczku Bolesna, gdzie w miejscowej przychodni przecinają się drogi bohaterów - lekarzy, pracowników ośrodka, pacjentów i okolicznych mieszkańców.
Opowieść rozpoczyna się w dniu, gdy bezrobotny lekarz, Adam Domański - w tej roli Tomasz Sobczak - ścigany przez męża swojej kochanki, Magdy (Natalia Lesz), dostaje propozycję nie do odrzucenia z urzędu pracy i mimo woli zmuszony jest objąć wakat w przychodni w Bolesnej - pełnej sfrustrowanych pacjentów, zmęczonych lekarzy i odległych terminów oczekiwania na wizyty u specjalistów. Domański szybko daje się poznać jako świetny diagnosta o ogromnej wiedzy i... bezceremonialnie szczery arogant, który oddziela troskę o zdrowie pacjentów od konwenansów, a relacje służbowe od towarzyskich uprzejmości, budząc konsternację wśród pacjentów i pracowników ośrodka. Ironią, ciętym językiem i sarkastycznym poczuciem humoru Domański skutecznie trzyma wszystkich na dystans, niechętnie wpuszczając innych do swojego życia i starając się ukryć prawdę o swoich problemach.

Nowy serial TV4 - "Gabinet numer 5" / Fot. TV4
Nowy serial TV4 - "Gabinet numer 5" / Fot. TV4
Nic dziwnego, że już na wstępie zraża do siebie swojego nowego szefa, Dyrektora Żyłkę (Sylwester Maciejewski) i że różnie wyglądają jego interakcje z resztą zespołu: pediatrą - Basią Targalską (Marta Król) całym sercem oddaną swoim pacjentom i spodziewającą się wkrótce własnego dziecka, młodym ambitnym lekarzem - Mieszkiem Małeckim (Damian Kulec), ujmującą i empatyczną pielęgniarką - Anią (Anna Szymańczyk) oraz opryskliwą i wygadaną recepcjonistką - Grażyną (Jolanta Niedźwiecka). Śledząc zawodowe i prywatne perypetie każdego z nich, poznajemy historie ich pacjentów i ich własne, a jednocześnie widzimy ich w realiach doskonale nam znanych z życia - choć rzadko pokazywanych w serialach - źle wyposażonych gabinetów, zatłoczonych korytarzy i kolejek, gdzie toczą się niekończące się rozmowy o chorobach i o życiu.

Sytuację w przychodni i losy bohaterów dodatkowo komplikuje śmierć tajemniczego pacjenta (Cezary Szczygielski) oraz morderstwo, do jakiego dochodzi w mieszkaniu Domańskiego, które dają początek dwóm pełnym zagadkowych wątków i nieoczekiwanych odkryć śledztwom.

Nowy serial TV4 - "Gabinet numer 5" / Fot. TV4
Nowy serial TV4 - "Gabinet numer 5" / Fot. TV4
Wśród twórców "Gabinetu numer 5" znaleźli się autorzy sukcesu hitu Czwórki "Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny": scenarzysta - Przemysław Hoffmann, reżyser - Wojciech Todorow i producentka - Monika Galliot Salińska. Za produkcję w ATM Grupie odpowiadają Monika Galliot Salińska i Elżbieta Szafrańska.

Emisja serialu "Gabinet numer 5" w środy o godz. 21.30 (od 4 września 2019 roku) na antenie TV4.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Nieźle się zapowiada ta ramówka TV4 jeszcze jakieś seriale zagraniczne bo tych bardzo mało ostatnio w kanałach free. Filmy w TV to już przeżytek od tego są VOD a z seriali jest kilka nowych wersji seriali co leciały na Polsacie MacGyver, Magnum przerwane przez Polsat Kości czy Breaking Bad albo spin-off Zadzwoń do Saula
 5