Łukasz Szewczyk20.08.2019 (11:45)brak komentarzy

Kwalifikacje US Open na żywo w Eurosporcie

128 kobiet i 128 mężczyzn rozpocznie w poniedziałek walkę o awans do głównej drabinki US Open. O przepustkę do pierwszej rundy ostatniego w tym roku turnieju z cyklu Wielkiego Szlema powalczy troje Polaków - Katarzyna Kawa, Magdalena Fręch i Kamil Majchrzak. Transmisje w Eurosporcie.
tenis
Kwalifikacje do US Open potrwają do piątku. Ze 128 kobiet i 128 mężczyzn awans do turnieju głównego wywalczy jedynie po 16 zawodniczek i zawodników. Polska trójka nie będzie miała łatwej drogi. Katarzyna Kawa zmierzy się w pierwszej rundzie z 21-letnią Australijką Lizette Cabrerą. W przypadku zwycięstwa na jej drodze stanie Walendini Gramatikopulu z Grecji lub kolejna Australijka, Maddison Inglis. W decydującym o awansie pojedynku na Kawę może czekać rozstawiona w eliminacjach z numerem 1 Jelena Rybakina z Kazachstanu.
Z kwalifikacyjną "dwójką", Hiszpanką Paulą Bedosą może z kolei zmierzyć się Magdalena Fręch. Polka musi jednak najpierw pokonać Chinkę Ja-Jing Lu, a następnie Chloe Paquet z Francji lub Rebeccę Sramkovą ze Słowacji. Kamil Majchrzak, rozstawiony w kwalifikacjach z czwórką, nie może wpaść na wyżej notowanego rywala, ale już w pierwszej rundzie zmierzy się z doświadczonym Carlosem Berlocq z Argentyny. W kolejnym etapie może z kolei trafić na Hiszpana Tommy'ego Robredo.