Łukasz Szewczyk20.08.2019 (12:17)9 komentarzy

Strategiczna współpraca TVP i Monolith Films.

Telewizja Polska podpisała umowę ramową z firmą Monolith Films, na mocy której, w najbliższych latach będzie nabywać prawa do emisji najciekawszych tytułów filmowych z katalogu jednego z największych dystrybutorów w Polsce.
Strategiczna współpraca TVP i Monolith Films.
Umowa ramowa daje Telewizji Polskiej dostęp do zasobów filmowych, takich wytwórni jak Amblin, Lionsgate, Summit, STX, Millennium Films, Studio Canal i wielu innych światowych producentów kina. W katalogu dystrybutora znajdują się również produkcje i koprodukcje polskich twórców. Umowa dotyczy tzw. drugiego okna telewizyjnego dla telewizji otwartej, wcześniej filmy będą pokazywane na antenach Pay-TV (jak np. Canal+).

W pierwszym roku współpracy, Telewizja Polska wybrała ponad 100 filmów, które będą emitowane m.in. w prestiżowych pasmach TVP1 ("Hit na sobotę", "Zakochana Jedynka") oraz TVP2 ("Kino Relaks").

Dzięki umowie widzowie TVP będą mogli obejrzeć familijne hity "Cudowny chłopak" z Julią Roberts, "Był sobie pies", "Bella i Sebastian 3", komedię "Pozycja obowiązkowa" z Diane Keaton i Jane Fondą, film przygodowy "Robin Hood: Początek" oraz biografie "Wszystkie pieniądze świata" z Christopherem Plummerem i "Czwarta władza" z Meryl Streep.

Nabyta przez TVP licencja filmowa to także różnorodność gatunkowa. Kino familijne - "Artur i Minimki", widowiskowe filmy przygodowe - "Immortals - Bogowie i herosi", kino akcji - "Empire State: Ryzykowna gra", "Peppermint: Smak zemsty", "Sicario", filmy oparte na faktach - "Czwarta władza", komedie - "Gliniarz z Belleville" oraz komedie romantyczne - "Weselne przeznaczenie", "Anglik, który mnie kochał", "Mała Italia".

Wśród wyselekcjonowanych tytułów znalazły się też filmy nagradzane na światowych festiwalach filmowych i zdobywcy Oscara: m.in "Zniewolony" "Wróg numer jeden", "Zabicie świętego jelenia", które będą emitowane w pasmach filmowych, również na antenie TVP Kultura.

Komentarze (1 - 9 z 9)

No i do tego wspaniałe Wiadomości....dziękuję, postoję.
 16  
pierwszym filmem będzie 200 tnie nagrodzony Oscarem , monumentalny obraz ,, O dwóch takich …………….'' itd.
 15  
Monolith tam nic ciekawego nie ma .... wiec nie wielka strata zawsze jak cos na chili albo netflix mozna obejrzec
 24  
Spory cios dla HBO, Canal+.
 4  
Myślę, że to są prawa tylko na otwartą telewizję, a w pierwszej kolejności premiery z Monolithu będą na kanałach Premium.
 1  
Nie ma się co podniecać, bo przecież najpierw te filmy będą lecieć, bądź leciały na kanałach premium. A Kurski po prostu dał więcej kasy niż Polsat, TVN, czy Puls. Ale oczywiście Red. Szewczyk nie raczył dodać, że chodzi o telewizję otwartą. Polsat też słynie ze sloganu "po raz pierwszy w telewizji", gdy tak naprawdę reklamuje premierę filmu, który przez rok był emitowany aż do zajechania w HBO, czy Canal+.
 4  
Umowa dotyczy praw dla telewizji otwartej. Najpierw telewizje pay-tv a dopiero potem, kilka - kilkanaście miesięcy później TVP.
 3  
@jeeey przeczytaj sobie dzis uwaznie media2.pl
 3  
No i gdzie te jelenie, co wczoraj tak wieszczyły koniec Canal+ i HBO? Myśleliście, że Kurski zrobi z Kurwizji kanał premium? Przecież i tak wkrótce będzie w niej mnóstwo premier, jak "M jak młdłości", "Sran", "Pisialiada", itd., itp.
 5