Łukasz Szewczyk21.08.2019 (10:51)5 komentarzy

"Bohemian Rhapsody", "Kler", "Juliusz", "53 wojny", "Fuga", "Eter", "7 uczuć" - wrzesień w Canal+

Wrześniową ramówkę filmową Canal+ zdominują premiery polskich produkcji. Wśród nich m.in. "Kler", "Juliusz", "53 wojny", "Fuga" czy "Eter". Stacja pokaże także film "Bohemian Rhapsody". Nie zabraknie także sportu na żywo.
7 uczuc
Canal+
Canal+
Filmową ramówkę września na antenie Canal+ zdominują dwa wydarzenia. W sobotę (14 wrzenia) stacja przygotowała dla widzów Wieczór z Queen. Stacja pokaże słynny koncert "Live At Wembley Stadium 1986". Zaplanowano także premierę filmu "Bohemian Rhapsody" (14 września) przedstawiającego historię legendarnego zespołu i charyzmatycznego wokalisty Freddiego Mercury'ego.
Drugim ważnym wydarzeniem miesiąca będzie Gdynia Film Festival w Canal+. Przez cały tydzień stacja będzie prezentowała polskie premiery filmowe, które zdobyły uznanie publiczności i krytyków w poprzednich edycjach festiwalu:
• Cykl rozpocznie film "Okna, okna" (16 września) kiedy Wojtek wraca z pracy, po całym dniu spędzonym w leśnej ambonie, zauważa tajemnicze zjawisko.
• Z kolei "Ułaskawienie" (17 września) to bardzo osobisty obraz historii rodziców żołnierza, który zginął po zakończeniu drugiej wojny światowej. Film opowiada o sile i odwadze, jaką wykazali się rodzice w walce o odzyskanie godności i równowagi po stracie najbliższej im osoby.
• W filmie "Wilkołak" (17 września) ośmioro dzieci po wyzwoleniu z obozu zagłady mieszka w prowizorycznym domu dziecka w środku lasu. Wkrótce ich pałac zostaje otoczony przez wygłodniałe wilczury.
Autsajder" (18 września). Franek, student malarstwa, który zupełnie nie interesuje się polityką, zostaje zatrzymany przez patrol milicji. W jego mieszkaniu została odnaleziona teczka z ulotkami opozycji, którą przechowywał dla kolegi. Drobna przysługa skończyła się dla Franka więzieniem.
"53 wojny" (18 września). Witek jest korespondentem wojennym, a Anka to jego żona, która nieustannie czeka, aż mąż wróci bezpiecznie do domu. Czy nawet tak wielka miłość jest w stanie wytrzymać warunki, w których przyszło im żyć?
"Fuga" (19 września). Alicja ma dziurę w pamięci, nie pamięta przeszłości, nie wie kim jest ani skąd pochodzi. Kiedy po dwóch latach od zniknięcia, zostaje odnaleziona przez swoją rodzinę, stwierdza, że nie chce wracać do swojego poprzedniego życia. Zdążyła się już odnaleźć na nowo.
"Eter" (19 września). Okres tuż przed I wojną światową. Lekarz zostaje skazany za próbę morderstwa, ale w ostatniej chwili ucieka i zatrudnia się w austro-węgierskiej twierdzy. Zamiast leczyć ludzi, woli się poświęcić eksperymentom z eterem.
"Juliusz" (20 września) W życiu Juliusza nie dzieje się nic specjalnego, jego największym problemem jest ojciec imprezowicz, który właśnie przeżył drugi zawał serca. Kolejne problemy nadchodzą gdy Juliusz poznaje beztroską lekarz weterynarii.
"7 uczuć" (20 września) Brawurowy oraz zaskakujący film o nauce siedmiu głównych emocji na nowo.
• Festiwalowy cykl zamknie głośny film "Kler" (22 września). Drogi trzech księży łączą się ponownie przy okazji wydarzenia, które będzie miało wpływ na życie każdego z nich.

Wśród niedzielnych premier znalazł się wojenny film polsko-brytyjski "303: Bitwa o Anglię" (1 września) - Polscy piloci tworzący Dywizjon 303 byli zaliczani do najlepszych jednostek myśliwskich II wojny światowej. Podczas wojny heroicznie stają do walki w bitwie o Anglię. Z kolei 41 dni nadziei" (8 września) ukazuje autentyczną historię o przetrwaniu i prawdziwej miłości w ekstremalnych warunkach. Kolejna propozycja to "Papillon. Motylek" (15 września) - Henri Charriere został niesłusznie oskarżony za morderstwo. W więzieniu zaprzyjaźnia się z milionerem Louisem Degą i wspólnie planują ucieczkę, pomimo tego, że nikomu wcześniej nie udało się stamtąd uciec. Niedzielny cykl premier zakończy "Źle się dzieje w El Royale" (29 września). Lata siedemdziesiąte. Siedmioro obcych sobie ludzi, każdy z nich skrywa mroczną tajemnicę i wszyscy spotykają się w hotelu El Royale.


Stacja pokaże także familijne filmy "Patryk" (6 września) oraz "Bella i Sebastian 3" (7 września), kryminalne "Tajemnice Silver Lake" (13 września) i "Sicario 2: Soldado" oraz thriller "Eskorta" (27 września).

Canal+ Sport
Canal+ Sport
Oferta Canal+ to także sport. Piłkarską ramówkę tradycyjnie zdominuje polska Ekstraklasa. We wrześniu na kibiców czekają takie starcia jak m.in.: Jagiellonia - Legia, Lechia - Lech, Lech - Jagiellonia, Górnik - Lech, Legia - Lechia, Wisła - Cracovia.

Wśród hitów angielskiej Premere League warto wymienić m.in.: Arsenal - Tottenham (1 września), Liverpool - Newcastle (14 września), West Ham - Manchester United (22 września), Chelsea - Liverpool (22 września).

Wrześniowymi hitami hiszpańskiej LaLiga w Canal+ będą transmisje: Barcelona - Valencia, Granada - Barcelona, Getafe - Barcelona, Sevilla - Sociedad. Z kolei kibice Budesligi zobaczą m.in. Borussia Dortmund - Bayer 04 Leverkusen (14 września) oraz Eintracht Frankfurt - Borussia Dortmund (22 września).

Kibice czarnego sportu zobaczą Grand Prix Danii (7 września), Grand Prix Wielkiej Brytanii (21 września), a w nSport+ finał PGE Ekstraligi.

Komentarze (1 - 5 z 5)

Po wakacyjnej nudzie wreszcie coś ciekawego.
Oby tylko nie był to ostatni ciekawy miesiąc filmowy Canal+ w tym roku :)
 23  
Canal+ jak zwykle rigczowi. Czekam na serwis VOD MyCanal
 17  
ciekawe ile w 4k. Mają ostatnią szansę na poprawę przed tym jak niedługo z końcem października kończy mi się umowa.
jeśli NIC NIe poprawią. bye bye
 18  
Bedzie się działo! dzięki C+.
 8  
Super miesiąc, ekstra maraton polskiego kina i nie tylko.
 7