Łukasz Szewczyk21.08.2019 (13:18)brak komentarzy

Tiger Woods odkrywa tajniki golfa w nowej serii GOLFTV

Tiger Woods, jedna z największych ikon golfa, występuje w 12-odcinkowej serii stworzonej przez należący do Discovery i uruchomiony we współpracy z PGA TOUR serwis streamingowy GOLFTV. Program zabierze widzów do wnętrza umysłu jednego z najwybitniejszych golfistów w historii.
My Game / Fot. GOLFTV
My Game / Fot. GOLFTV
Nowa seria da fanom golfa niespotykany wcześniej dostęp do jednej z największych legend dyscypliny. Na przestrzeni 12 odcinków, Tiger Woods, zwycięzca 15 turniejów rangi major odkryje tajniki oraz osobiste wskazówki dotyczące gry w golfa. Pierwszy epizod "My Game: Tiger Woods" jest dostępny na GOLFTV na całym świecie oraz Golf Digest Schools w Stanach Zjednoczonych.
Tiger Woods zabiera widzów w podróż, którą odbył, aby znaleźć się na golfowym szczycie. Amerykanin opowiada o psychicznym przygotowaniu do gry i technicznych detalach uderzeń; wspomina o czynnikach, która najbardziej wpłynęły na formowanie się jego stylu gry, a także technikach treningowych, których używał w ostatnim czasie, aby odzyskać formę. My Game: Tiger Woods to prawdziwy przewodnik po grze Tigera, na który czekali doświadczeni i początkujący golfiści oraz fani Amerykanina.

- Seria "My Game" to lekcja golfa, jakiej nikt wcześniej nie odebrał. Bardzo się cieszę, że mogę podzielić się przemyśleniami na temat mojej gry i całej dyscypliny. W trakcie lat moje podejście do golfa ewoluowało, ale wpojone mi przez tatę podstawy się nie zmieniły. Po raz pierwszy przekażę je tak, aby wszyscy golfiści - zarówno ci doświadczeni, jak i początkujący - mogli z nich skorzystać - powiedział Tiger Woods. - To pierwszy kompletny przewodnik po moim przygotowaniu do każdego uderzenia, każdego dołka i każdej rundy - wszystko z mojej perspektywy. Mam nadzieję, że porady okażą się przydatne dla graczy i sprawią, że golf będzie przynosił im jeszcze więcej radości - dodał.

W pierwszym odcinku zatytułowanym "My Practice", Amerykanin odkrywa techniki treningowe i drobiazgowe przygotowania, dzięki którym do kolejnych zawodów przystępuje z pozytywnym nastawieniem. Woods szczerze opowiada o tym, jak zmieniało się jego podejście do treningów w odniesieniu do urazów oraz o wyższości życia rodzinnego nad doskonaleniem się w sporcie, co może mieć ogromne znaczenie dla wielu amatorów i profesjonalistów.

Kolejny epizod serii - "My Driving Secrets" - pokaże dwie zasady, które przekazał Tigerowi ojciec, a dzięki którym jest w stanie uderzać piłkę z taką siłą i precyzją. Amerykański mistrz analizuje zmiany w swojej grze wynikające z jednej strony z ewolucji golfa i pojawienia się nowej generacji zawodników, którzy potrafią uderzać piłkę dalej niż ktokolwiek inny, a z drugiej z potrzeby dostosowania techniki gry do możliwości własnego ciała.

Nowe, 10-minutowe odcinki "My Game: Tiger Woods" będą miały premierę co tydzień. Aby obejrzeć serię, fani mogą odwiedzić stronę My Game i uzyskać dostęp premium. Sponsorem programu jest ePlus Technology - czołowy dostawca rozwiązań pozwalających firmom na bardziej efektywne wykorzystywanie technologii w biznesie.

Discovery uruchomiło GOLFTV w porozumieniu z PGA TOUR w styczniu 2019 jako część strategicznego partnerstwa zawartego na 12 lat. W maju firma kupiła Golf Digest. Od początku 2020 roku GOLFTV w Polsce zyska prawa do transmisji wydarzeń PGA TOUR. Dostęp do materiałów na żywo i na żądanie do GOLFTV możliwy jest za pośrednictwem strony GOLF.TV oraz w aplikacji GOLFTV.