Łukasz Szewczyk21.08.2019 (13:52)4 komentarze

Rusza Studiomed TV. Nowy kanał o zdrowiu i medycynie. Co w ramówce?

Pod koniec sierpnia 2019 roku nadawanie rozpocznie nowy kanał telewizyjny Studiomed TV. Nowa stacja o tematyce medycznej powstaje z myślą o szerokiej widni.
Studiomed TV
Nowy kanał telewizyjny Studiomed TV to projekt, którego celem jest popularyzacja wiedzy związanej z profilaktyką i leczeniem. - Przewagą naszej telewizji będzie bliska współpraca ze środowiskiem medycznym. Studiomed TV jest platformą komunikacji pomiędzy lekarzami, pacjentami i wszystkimi instytucjami odpowiedzialnymi za zdrowie Polaków. W tym celu stworzyliśmy Radę Programową, w składzie której znajdują się wybitni i niezależni eksperci - mówi Dominik Tzimas, pomysłodawca i założyciel telewizji.
Wydawcą programu została Małgorzata Wiśniewska - dziennikarka z ponad 20-letnim doświadczeniem w zakresie informowania Polaków o zdrowiu. W Studiomed TV jako wydawca odpowiada ona za strategię programową, dobór tematów i audycji. Przygotowuje również własny program, o szczegółach którego nadawca poinformuje wkrótce.

Jak zapowiadają twórcy, nowa telewizja ma być platformą wiedzy, z której widzowie dowiedzą się m.in. jak zapobiegać chorobom, jak żyć z przewlekłą chorobą, poznają najnowsze metody leczenia oraz odpowiedzi, jak radzić sobie w realiach systemu opieki oraz jakie są prawa pacjenta. Nie zabraknie również audycji o charakterze rozrywkowym.

- Nie zapominamy o tym, że telewizja w pierwszej kolejność ma dostarczać rozrywkę, dlatego wybieramy i produkujemy programy, które w ciekawy, zrozumiały i tam, gdzie to możliwe, rozrywkowy sposób edukują i doradzają - tłumaczy Małgorzata Wiśniewska.

W ofercie kanału pojawią się cykle programów edukacyjnych i poradniczych oraz dokumenty. Ekspercki kontent Studiomed TV będą współtworzyć wybitni przedstawiciele środowiska lekarskiego. Wśród wykorzystywanych formatów znajdą się reportaże, rozmowy i wywiady oraz magazyny informacyjne. Stacja ma się odróżniać od innych telewizji wysoką jakością prezentowanych treści oraz ich dopasowaniem do różnych odbiorców. Nadawca chce dotrzeć przede wszystkim do widzów zainteresowanych zdrowiem i medycyną, dlatego stawia na programy merytoryczne i ważne z punktu widzenia edukacji zdrowotnej Polaków.

W planach Studiomed TV jest współpraca przy programach z ekspertami medycznymi z całej Polski. Na wsparcie merytoryczne projektu już zdecydowała się m.in. firma Medicover Polska. Dzięki nawiązaniu współpracy stacja będzie miała także możliwość skorzystania z szerokiego zaplecza wiedzy, infrastruktury medycznej oraz doświadczenia ekspertów firmy.

- Zdecydowaliśmy się zaangażować w ten projekt, ponieważ uważamy, że misja edukacyjna jaką realizuje Studiomed TV jest bardzo ważna. Nie ingerujemy w zawartość merytoryczną stacji. Zależy nam na tym, aby programy nadawane na kanale były wiarygodne i rzetelne. Do dyspozycji nadawcy pozostawiamy naszych ekspertów oraz know-how - mówi John Stubbington, COO Healthcare Services, Medicover.

Ramówka Studiomed TV to cykle o zdrowie (m.in. "Lekarz u Ciebie w domu", "Operacja zdrowie", W mojej głowie"), zdrowym stylu życia (m.in. "Czy wiesz co jesz", "Gotowe na start", "Na zdrowie"), poradniki (m.in. "Być rodzicem", "Dawka zdrowia z Dr Billym", "Kontuzja poza kontrolą") oraz prawdziwe historie (m.in. "Moje 600 gramów szczęścia", "Opracja życie", Niepokonani", "Pielęgniarki").

Kanał rozpocznie nadawanie 27 sierpnia 2019 roku. Studiomed TV będzie dostępna u operatorów telewizji kablowych oraz platform satelitarnych. Pierwszymi, którzy udostępnią kanał swoim abonentom są platforma satelitarna NC+ (pozycja numer 139) oraz operator telekomunikacyjny JMDI.

Głównym źródłem przychodów mają być opłaty abonamentowe od operatorów, a nie reklamy, choć te również będą obecne.

Komentarze (1 - 4 z 4)

...oraz masa reklam zakończonych przyspieszonymi słowami "lekarza lub farmaceuty"
 7  
kiedyś był Polsat Zdrowie i Uroda ... ale szybko zakończył nadawanie.
 7  
Był Polsat zdrowie i uroda. Był Wellbeing Network. Żadna z tych telewizji się za długo nie utrzymała. Z tym kanałem pewnie będzie podobnie bo kogo w tym kraju obchodzi zdrowie :(
 8  
Już był taki kanał Medyczny MedTV czy jakoś tak ale nigdy nie wszedł do operatorów bo był mocno wyspecjalizowany dla wąskiej grupy medycznej.. Były inne kanały ale upadały. Następny kanał HGTV też nie jest do końca ciekawy.
Najbardziej teraz brakuje kanały meteorologicznego którego NIESTETY i NIEPOTRZEBNIE zlikwidowała TVN bo można własnie taki kanał powiązać ze zdrowiem i wieloma pochodnymi.
Od pogody to nasze samopoczucie i zdrowie zależy.
Więc taki kanał jak ten studiomed może nie mieć szerokiego grona widzów. Ale gdyby powiązać z serwisami pogodowymi to by miał lepsze wzięcie. Napewno wiele będzie powtórek to po co marnować czas jeżeli można w tym czasie emitować pogodę na żywo.
 1