Łukasz Szewczyk21.08.2019 (15:48)2 komentarze

Filmy z portfolio Monolith Films premierowo nadal tylko w Canal+

Filmy dystrybuowane w Polsce przez Monolith Films nadal będą miały swoje polskie premiery telewizyjne w kanałach Canal+.
"Robin Hood: Początek"
Wczoraj Telewizja Polska ogłosiła strategiczną współpracę z Monolith Films. To oznacza, że przez najbliższe lata filmy tego dystrybutora będą dostępne także na antenach publicznego nadawcy. Warto podkreślić jednak, że umowa dotyczy wyłącznie tzw. drugiej emisji, czyli na kanale otwartym. Telewizyjna premiera nadal będzie miała miejsce na antenach Canal+.
- Umowa z Monolith Films gwarantuje Canal+ wyłączne prawa do premierowej emisji filmów w telewizji na terytorium Polski, w ramach licencji Pay-TV, w tzw. pierwszym oknie telewizyjnym - wyjaśnia nam Piotr Kaniowski, rzecznik prasowy NC+.

To oznacza, że filmy z Monolith Films do TVP trafią dopiero po premierowej emisji telewizyjnej w Canal+. Przykładowo wymienione w komunikacje Telewizji Polskiej tytuły "Peppermint: Smak Zemsty", "Bella i Sebastian 3" czy "Robin Hood: Początek" swoją telewizyjną premierę dopiero będą miały wkrótce na antenie Canal+. Emisja tych filmów w TVP nastąpi dopiero po zakończeniu licencji Canal+, czyli dopiero za kilkanaście miesięcy.

Z kolei wymieniane filmy "Czwarta władza", "Weselne przeznaczenie", "Zabicie świętego jelenia", "Cudowny chłopak", "Pozycja obowiązkowa" czy "Wszystkie pieniądze świata" nadal są emitowane w Canal+ przez dłuższy czas, zanim pojawią się w TVP.

Komentarze (1 - 2 z 2)

No było wiadomo a tak jeden drugi pisal ze koniec Canal+ i HBO TVP na było prawa do pokazywania filmow tej wytworni .Tak owszem TVP ma wylacznosc ale na otwartych kanalach.
 7  
Czyli jest tak jak pisałem zaraz po pojawieniu się newsa o prawach dla TVP, a burzących się było sporo.
 0