Łukasz Szewczyk22.08.2019 (13:37)2 komentarze

"Seriale", "Filmowa Europa", "Motywy filmowe" - nowe programy jesienią w TVN Fabuła

Tej jesieni TVN Fabuła pokaże autorskie programy, wyjątkowe wywiady, największe hity kinowe oraz popularne seriale polskie i zagraniczne. W tym sezonie nie zabraknie również nowości.
Grażyna Torbicka w TVN Fabuła
Jesienna nowość kanału TVN Fabuła to program "Europa Filmowa", w którym aktor Rafał Zawierucha wyrusza w podróż po Europie śladami największych europejskich i światowych dzieł filmowych, pokazując widzom miejsca, gdzie kręcono do nich zdjęcia. W programie zobaczymy jak świat realny zmienia się w filmową iluzję. Goście Rafała - wybitni twórcy i autorytety kina - zdradzą widzom tajniki swojej pracy na planach największych filmowych produkcji.
Kolejną nowością będą "Seriale", czyli cykl programów poświęconych wyłącznie opowieściom w odcinkach. Oglądane z wypiekami na twarzach, pochłaniane niemal kompulsywnie, sezon za sezonem. Pełne rozmachu i emocji tak żywych, że trudno wybudzić się z ulubionych historii. Seriale to dziś nie tylko kino na najwyższym poziomie, to stan umysłu milionów widzów na całym świecie.

Z kolei w programie "Przystanek Hollywood" Anna Wendzikowska przedstawi najbardziej aktualne wiadomości ze świata Hollywood. Widzowie zobaczą rozmowy z popularnymi aktorami oraz reżyserami. W programie pojawią się również kulisy najważniejszych produkcji z fabryki snów.

Natomiast Grażyna Torbicka w swoim programie przeprowadzi pogłębione rozmowy z twórcami o tym, co jest dla nich najważniejsze, co tak naprawdę myślą o kinie i otaczającym ich świecie. Gośćmi dziennikarki będą postacie, które weszły już z impetem do świata polskiego i europejskiego kina, ale wciąż reprezentują nowe pokolenie artystów.

Andrzej Sołtysik powróci z dwoma autorskimi formatami. "Motywy filmowe" to nowy program, w którym znany dziennikarz poprowadzi widzów tropem wybranych motywów występujących w kinematografii. Wraz z prowadzącym prześledzimy jego ulubione produkcje, szukając w nich lejtmotywu parasola, statku, gitary czy gry planszowej. Każdy odcinek okraszą ciekawostki z planu i filmowe anegdoty. Sołtysik powróci również z kolejną odsłoną znanego już widzom programu, w którym odkryje to bardziej wstydliwe i kontrowersyjne oblicze X muzy. Na przykładzie konkretnych tytułów i gwiazd filmowych prześledzi kilka mniej oczywistych wątków w historii kinematografii.

Kanał TVN Fabuła nie zapomina także o filmach. Już we wrześniu widzowie będą mogli zobaczyć wszystkie części kultowego już "Kac Vegas" oraz spędzić weekend z Jasonem Bournem. Nie zabraknie również takich klasyków, jak "Zielona mila" czy "Drużyna potępionych". Jesienią kanał przygotował dla swoich widzów przegląd polskich komedii, w ramach którego wyemituje m.in. "Lejdis", "Testosteron", "Ile waży koń trojański", "Po prostu przyjaźń" oraz "Nigdy w życiu".

Komentarze (1 - 2 z 2)

Niech się śpieszą z emisją tego lewacko-gadzinowo-szambowego łajna, albowiem ich dni są w Polsce policzone.Niebyt i śmietnik historii jest parchów miejscem właściwym.
 3  
Almodovar, Jarmush, Von Trier, Wajda, Zanussi, Bergman ... O wielkich twórcach Trobicka może tylko porozmawiać. Szanse, że zaprezentuje kino artystyczne zerowe. Najpierw pogadanka o Woody Allenie, aby potem ostatecznie zaserwować "Kac Vegas". Dobrze, że nie "Kac Wawa".
 7