Łukasz Szewczyk23.08.2019 (7:50)7 komentarzy

Rozrywkowa jesień w TVP2. Dużo nowości, powrót kultowego "Czar par"

Telewizyjna Dwójka na jesień 2019 przygotowała dla swoich widzów sporo rozrywkowych nowości dla
Pierwsza jesienna nowość to powrót po 23 latach kultowego programu "Czar Par" (piątek, godz. 20.50, od 20 września)., który w nowej, dynamicznej i zaskakującej odsłonie poprowadzą Maciej Kurzajewski i Izabella Krzan. Przez dwanaście tygodni widzowie będą śledzić rywalizację wybranych z całej Polski odważnych, zwariowanych, a przede wszystkim kochających się par, które w każdym odcinku zostaną poddane próbom testującym ich miłość, współdziałanie, poczucie humoru i wiedzę o sobie nawzajem. Zmagania uczestników będą oceniać: Katarzyna Cichopek z mężem Marcinem Hakielem, oraz Dorota Chotecka i Radosław Pazura.
Kolejna nowość to program dla tych, którzy nie potrafią gotować, czyli "Najgorszy kucharz" (czwartek, godz. 20.50, od 12 września). W programie 16 uczestników, podzielonych na dwie drużyny, pod wodzą dwóch mentorów - Dariusza Kuźniaka i Marcina Kuca, nauczy się podstaw gotowania oraz posługiwania się sprzętami i narzędziami kuchennymi, o istnieniu których nawet nie mieli pojęcia. Motywacją do ciężkiej pracy i chęci nauki będzie przede wszystkim satysfakcja, radość bliskich, ale i atrakcyjna, finansowa nagroda główna.

Na bliskich mogą liczyć osoby szukające miłości w nowym programie "Wkręceni w randkę" (czwartek, godz. 21.55, od 12 września). Grupa przyjaciół, wspólnie z prowadzącą program - Anną Lucińską, wytypuje dla niej trzech idealnych kandydatów (lub kandydatki), a następnie zaaranżuje trzy "przypadkowe" spotkania. Dopiero po trzeciej randce "wkręcany" dowie się o tym, że nowo poznane osoby w jego życiu nie pojawiły się przypadkiem. W studiu, razem z prowadzącym Olkiem Sikorą, wspólnie obejrzą relację z odbytych spotkań. A potem już czas na decyzję

Z kolei "Gotowi do gotowania. Start!" (poniedziałek - piątek, godz. 18.30, od 9 września) to show, w którym dwie drużyny, w każdej dwie osoby: profesjonalny szef kuchni oraz miłośnik gotowania - mają jedynie 20 minut, by przygotować smaczne i kreatywne danie z produktów dostępnych w sieci sklepów Biedronka o łącznej wartości nie większej niż 25 złotych. Program prowadzi Marzena Rogalska. Uczestników amatorów w ich kulinarnych zmaganiach wspierać będą profesjonalni szefowie kuchni: Marco Ghia, Adriana Marczewska, Michał Bałazy, Dominika Wójciak, Piotr Ostrowski oraz Charles Daigneault, którzy odkryją przed widzami tajniki sztuki kulinarnej, prezentując cały wachlarz swoich możliwości.

Natomiast "Teściowe i synowe. Kto tu rządzi?" (poniedziałek - piątek, godz. 18.55, od 9 września) to nowy reality show o tematyce kulinarnej, w którym rywalizować będą ze sobą zespoły złożone z synowych i teściowych. W każdym tygodniu w szranki staną cztery dwuosobowe zespoły, które będą zapraszać się nawzajem na przygotowane przez siebie mini przyjęcia w formie obiadu lub kolacji.. Goście ocenią przygotowane przyjęcie i dania przyznając punkty od 1 do 10. W finale tygodnia zwycięży ta para (synowa i teściowa), która od rywalek otrzyma największą liczbę punktów, a w nagrodę panie otrzymają 10 tysięcy złotych do podziału.

Jesień w TVP2 to także dziesiąta, jubileuszowa edycja programu "The Voice of Poland" (sobota, godz. 20.05, od 7 września), w którym o wyborze najlepszego głosu w Polsce zadecydują współcześni idole - Margaret, Kamil Bednarek, Michał Szpak oraz Tomson i Baron z zespołu Afromental.

Na antenę TVP2 wraca także kultowa "Szansa na Sukces. Opole 2020" (niedziela, godz. 15.15, od 8 września), której gospodarzem będzie Artur Orzech. Nagrodą główną dla zwycięzcy programu, wyłonionego w głosowaniu, będzie udział w opolskim koncercie "Debiutów" im. Anny Jantar. W sezonie jesiennym będzie miała nieco zmienioną formułę - w pierwszych odcinkach widzowie TVP2 zobaczą występy dzieci w wieku 9 - 14 lat. Zwycięzca będzie reprezentował Polskę w konkursie Eurowizja Junior, którego w tym roku gospodarzem będzie Polska.

Muzycznym wydarzeniem będzie koncert Roztańczony PGE Narodowy 2019 (21 września). Na płycie PGE Narodowego zagrają ponownie największe gwiazdy m.in. król muzyki disco Zenek Martyniuk z zespołem Akcent, Michał Wiśniewski, czy Marcin Miller z zespołem Boys. Oprócz nich wystąpią: Sławomir, Łobuzy, After Party, Extazy, Top Girls, News, Defis, Camasutra, Jorrgus, Miłypan Gromee, Brave, Long & Junior oraz Dawid Kwiatkowski, Cleo, Luka Rosi, Weekend. Nie zabraknie wielu innych legend polskiej muzyki.

Telewizyjna Dwójka nie zapomina o serialach. Wracają nowe sezony:"M jak miłość" (poniedziałek i wtorek, godz. 20.55, od 10 września), "O mnie się nie martw" (poniedziałek, godz. 21.50, od 16 września), "Echo serca" (wtorek, godz. 21.50, od 3 września), "Na dobre i na złe" (środa, godz. 20.55, od 4 września), "Na sygnale" (środa, godz. 21.55, od 4 września), "Rodzinka.pl" (niedziela, godz. 16.25, od 8 września), "Barwy szczęścia" (poniedziałek - piątek, godz. 20.10, od 2 września).

Jesień w TVP2 to także nowe odcinki teleturnieju "Koło fortuny" (poniedziałek - piątek o godz. 16.00, sobota i niedziela o godz. 14.35, od 7 września), morning show "Pytanie na śniadanie" (codziennie o godz. 7.15) oraz kulturalny Lajk!" (sobota, godz. 19.35)

Komentarze (1 - 7 z 7)

Trzeba przyznać że TVP pod wodzą pana Kurskiego rozwija się w dobrym kierunku. Sporo ciekawych programów, filmów oraz teleturniejów. Cenię TVP szczególnie za takie kanały jak TVP Sport i dla dzieciaków TVP ABC.
Sorki ale w porównaniu z konkurencyjnym TVN-em TVP ma o wiele ciekawsze pozycje do oglądania. Przy TVN-ie strach zostawić dzieci przed telewizorem choćby na chwile. Przed faktami "Ukryta prawda" Po co się babrać w czyichś brudach o tak wczesnej porze? Czy nie lepiej wtedy zobaczyć "Jeden z dziesięciu"?
 10  
Przede wszystkim dużo sportu(piłka nożna)Tvp przez 8 lat stagnacji,od 4 lat odżywa.Oby przez kolejne 4 lata nic się nie zmieniło!!
 9  
Uważam podobnie. TVP pod wodzą Pana Kurskiego idzie naprawdę w dobrym kierunku. Ciekawe programy, dużo fajnych koncertów i wreszcie jest co oglądać w kanale sportowym. Oby tak dalej.
 7  
Co mnie (człowieka POPIERAJĄCEGO PO /KO/, a co tam... możecie mnie za to z hejtować, bo i tak tego co na mnie tu za to, że popieram PO czytał nie będę...) będę oglądał na tvp2 (kurskiego): "O mnie się nie martw, będę kontynuował oglądanie tego serialu, bo wcześniejsze odcinki oglądałem i chcę się dowiedzieć, co dalej się wydarzy w tym serialu. Zerknę, zobaczę pierwszy odcinek "Czar par" tak z ciekawości i jak mi się spodoba, to będę oglądał. Tych wymienionych tu programów kulinarnych: "Najgorszy kucharz", "Gotowi do gotowania. Start", "Teściowie i synowie. Kto tu rządzi?" nie będę oglądał, bo mnie ta tematyka nie interesuje. A co będę oglądał: "Szansę na sukces. Opole 2020", "The Voice of Poland". A co jeszcze nie będę oglądał: "Wkręceni w randkę" - nie interesuje mnie. I reszta programów i seriali mnie też nie interesuje. I to tyle.
 4  
Jednak satysfakcja jak pisowski kanał propagandowy kupuje od Bożeny Walter i tvn licencję na "Czar par" :D :D :D
 3  
Ostatnie 3 lata, to reaktywacja starych formatów z komuny, zero kultury dosłownie i w przeności, zero misji, niespotykany poziom hejtu na tych co nie myślą jak Jarkacz.
Ale co się dziwić, skoro instytucją kieruje człowiek, któremu wielokrotnie sąd wykazał kłamstwo.
Lepszy sort z Roadmia 27.08.2019 (8:52:55)
 1  
Trzeba przyznać że TVP pod wodzą pana Kurskiego rozwija się w dobrym kierunku. Sporo ciekawych programów, filmów oraz teleturniejów. Cenię TVP szczególnie za takie kanały jak TVP Sport i dla dzieciaków TVP ABC.
Sorki ale w porównaniu z konkurencyjnym TVN-em TVP ma o wiele ciekawsze pozycje do oglądania. Przy TVN-ie strach zostawić dzieci przed telewizorem choćby na chwile. Przed faktami "Ukryta prawda" Po co się babrać w czyichś brudach o tak wczesnej porze? Czy nie lepiej wtedy zobaczyć "Jeden z dziesięciu"?
Najlepiej to się u Kurskiego rozwija dział propagandy... o przepraszam informacji. W kółko tylko PIS daje to, PIS daje tamto, problemy PO, afery PO. Afery PIS? Za PO to były afery. No i ani słowa o mniejszych opcjach politycznych, zwłaszcza na prawicy.
 1