Łukasz Szewczyk24.08.2019 (15:41)brak komentarzy

"Bez Tabu". Nowy cykl Agaty Młynarskiej w Discovery Life

Agata Młynarska poprowadzi nowy cykl dokumentów, które będą skupiały się na ważnych i bieżących tematach społecznych.
"bez tabu" w Discovery Lifr / Fot. TVN Discovery Polska
"bez tabu" w Discovery Lifr / Fot. TVN Discovery Polska
Błyskawiczny rozwój nowych technologii, wzrost gospodarczy, zmiany modelu funkcjonowania rodziny - to jedynie kilka czynników, które mają wpływ na współczesny obraz świata. Realizowany w dokumentalnej konwencji cykl "Bez tabu" podejmie szereg istotnych kwestii społecznych. Tę serię poprowadzi Agata Młynarska - ambasadorka kanału Discovery Life, dziennikarka i publicystka. W kolejnych odcinkach swoją wiedzą i doświadczeniem wesprą ją eksperci i specjaliści z różnych dziedzin. W programie znajdą się nie tylko fachowe analizy, ale też konkretne porady.
W ramach cyklu widzowie Discovery Life zobaczą:

"Bez tabu. Epidemia otyłości" (25 sierpnia, godz. 13.50)
O tym, że nałóg niejedno ma imię, widzowie przekonają się poznając historie dzieci uzależnionych od gier komputerowych. O zaniedbywaniu codziennych obowiązków, wycofaniu z życia towarzyskiego, porzuceniu dotychczasowych pasji i wyładowywaniu agresji na najbliższych opowie mama 10-letniego Igora, który mimo młodego wieku, wpadł w szpony wirtualnego nałogu. Agata Młynarska odwiedzi jeden z niewielu znajdujących się w Polsce ośrodków, w którym osoby cierpiące na tego typu zaburzenia są poddawane leczeniu. Dziennikarka zwróci się do lekarzy i psychologów z prośbą o wyszczególnienie następstw groźnego nawyku. Jak rozpoznać uzależnienie u dziecka? Jakie skutki może mieć stres towarzyszący kompulsywnemu graniu? Specjaliści podpowiedzą gdzie szukać pomocy i jakimi metodami pracować, by najmłodsi byli w stanie wrócić do zdrowych i "rzeczywistych" aktywności.

"Bez tabu. Gry - dziecięcy nałóg" (1 września, godz. 13.50)
Kolejny odcinek poruszy temat dziecięcej otyłości. Widzowie poznają dramatyczne historie dzieci, w tym najmłodszej polskiej pacjentki poddanej operacji bariatrycznej. Dla 12-letniej Natalii, ważącej ponad 130 kilogramów ta metoda chirurgiczna stała się jedyną szansą na powrót do zalecanej wagi i normalne dzieciństwo. Zaproszeni eksperci postarają się odpowiedzieć na pytanie co zrobić, by nie dopuścić do takich sytuacji oraz podpowiedzą jak zadbać o prawidłową wagę i rozwój naszych pociech.

"Bez tabu. Mastektomia bez strachu" (8 września, godz. 13.50)
Cykl przybliży widzom również temat mastektomii. Zarówno tej, która jest elementem terapii, jak i tej będącej profilaktyką. Agata Młynarska spotykając się z pacjentkami i lekarzami postara się odpowiedzieć na pytanie jakiej pomocy ze strony systemu ubezpieczeń może spodziewać się polska pacjentka? Jakie są najbardziej innowacyjne sposoby przeprowadzania zabiegu? Prowadząca wysłucha też niezwykłych opowieści wyjątkowych kobiet o ich sile, walce i nadziei.

"bez tabu. Randki internetowe" (15 września, godz. 13.50)
Jak wyglądają współczesne randki? Czego oczekujemy od aplikacji randkowych? Czy szukamy tam prawdziwej miłości czy jedynie przygodnego seksu? Agata Młynarska spotka się z ludźmi, którzy od lat bezskutecznie próbują znaleźć wymarzonego partnera przez Internet. Porozmawia z tymi, którym się udało oraz z osobami traktującymi randkowanie w sieci jako swoisty sport.