Łukasz Szewczyk24.08.2019 (16:30)brak komentarzy

Nowe programy jesienią w TVP ABC

Kierowany do młodych widzów kanał TVP ABC przygotował nowości na jesienny sezon telewizyjny.
TVP ABC
Jedną z jesiennych nowości jest "Studio ABC", czyli "małe wiadomości" dla dzieci przygotowane przez nie same. Najmłodsi przejmują dowodzenie w studiu telewizyjnym, aby zaprezentować nietypowe, optymistyczne informacje z kraju. Reporterzy szukają inspirujących i pozytywnych wydarzeń. Zadają zwariowane pytania, które codziennie nurtują każde dziecko np. co dziś na obiad w przedszkolnej stołówce lub kto stoi za zniknięciem kanapki z serem?

Z kolei "Figu Migu" to program muzyczny i edukacyjny, w którym na podstawie piosenek prowadząca wraz z dziećmi, będzie uczyć języka migowego. Program skierowany jest zarówno do dzieci niesłyszących, jak i słyszących. W audycji występują także dwie animowane postaci: Figu i Migu, które wprowadzają element humorystyczny. Całość oprawiona jest nowoczesną i wesołą grafiką.
Natomiast "Zagadki Zwierzogromadki" to cykl dla dzieci, w którym przygody głównego bohatera - małego zwierzaka przeplatają się ze zgadywankami i zabawami plastycznymi oraz gimnastycznymi. W każdym odcinku przedstawiane jest zwierzę, które jest małe i musi się wiele nauczyć, aby stać się samodzielne. Na początku świat wydaje się mu niebezpieczny i musi trzymać się blisko mamy i taty. W odcinku pojawiają się też postacie drugoplanowe: rodzice zwierzaka, krewni, członkowie stada, ale też inne gatunki np. sąsiedzi w wiejskiej zagrodzie, z którymi dany zwierzak ma kontakt.

"Ugotuj nam bajkę" to program dla całej rodziny, który zachęca do wspólnego gotowania. Dania w tej nietypowej audycji kulinarnej są inspirowane najróżniejszymi bajkami i baśniami. Prowadzący zagłębią się w nie, aby wyciągnąć z nich to, co najpyszniejsze i jednocześnie pożywne i zdrowe. Każde z przygotowanych dań będzie małym dziełem, ukrywającym się pod fantastyczną i wymyślną nazwą. Całość dopełnią scenki z poszczególnych bajek i baśni, oryginalna i nietypowa scenografia, a wszystko oprawione będzie w bogatą grafikę.

Polską premierą będzie serial aktorski "Mister Twister". Casey Brown to młody nauczyciel, który w zastępstwie przejmuje klasę 6b. Brak mu doświadczenia, a każda nowa sytuacja staje się dla niego dużym wyzwaniem. Na początku wydaje się nieco nieśmiały. Z czasem jednak, dzięki swoim niekonwencjonalnym metodom i kreatywnym pomysłom, uczniowie poznają jego chłopięcą i serdeczną naturę. Nauczyciel staje się dla nich bardzo inspirujący.

Dodatkowo najmłodsi widzowie Telewizji Polskiej będą mogli obejrzeć m.in.: nowe odcinki lubianej "Maszy i niedźwiedzia", serię "Artur i Minimki", "44 koty", "Lassie i przyjaciele" i "Kacperiadę".