Łukasz Szewczyk24.08.2019 (16:36)brak komentarzy

Jesienią w Discovery Life jesienią nowe programy Młynarskiej, Drzyzgi i Rozenek-Majdan

Discovery Life telewizyjną jesień 2019 rozpoczyna w odświeżonej formule. Stacja stawia na tematykę zdrowotną. Jest tworzony z myślą o ludziach, którym zależy na świadomym i zdrowym stylu życia.
Ewa Drzyzga
Już na jesieni Agata Młynarska poszuka odpowiedzi na te pytania w nowym cyklu dokumentów Bez tabu" (więcej o programie TUTAJ), które będą koncentrowały się na ważnych i bieżących tematach społecznych. W kolejnych odcinkach eksperci i specjaliści z różnych dziedzin wesprą ambasadorkę Discovery Life swoją wiedzą i doświadczeniem. W programie znajdą się nie tylko fachowe analizy, ale też konkretne porady.
Od września każdy odcinek programu "Raport Life" to kilkanaście gorących newsów i felietonów na temat różnych zagadnień zdrowotnych. To nie wszystko! Naukowcy i lekarze zaprezentują też najnowsze sposoby walki z chorobami. Dzięki unikatowej serii widzowie poznają polskich i światowych specjalistów oraz ich skuteczne metody przeciwdziałania zdrowotnym problemom. Cykl poprowadzi ambasadorka kanału Discovery Life - Ewa Drzyzga.

Każdego dnia specjaliści z Kliniki Ambroziak mierzą się z fascynującymi i trudnymi przypadkami medycznymi. W programie Discovery Life "Klinika bez tajemnic" odsłonią przed widzami tajniki swojej pracy. W tej serii widzowie będą mogli zobaczyć, jak wyglądają kulisy życia doktora Marcina Ambroziaka, "pierwszej damy kliniki" - Joanny Ambroziak oraz pozostałych członków personelu medycznego. Kamery pokażą ich w codziennych sytuacjach - zarówno prywatnych, jak i zawodowych. Kamery zajrzą do gabinetów lekarskich, podpatrzymy jak wyglądają zabiegi i poznamy historie pacjentów kliniki.

Z kolei w "Klinice naturalnego piękna" nie ma rzeczy niemożliwych. Jest wiele powodów, dla których osoby zmagające się z ogromnymi kompleksami dotyczącymi wyglądu nie decydują się na zmianę. Ich bliscy postanowili im pomóc. W tajemnicy zgłosili ich do nowego programu Discovery Life! Specjaliści Kliniki Miracki zrobią wszystko, żeby bohaterowie odcinków poczuli się dobrze w swojej skórze.


Z problemem niepłodności zmaga się co piąta para w Polsce. Dla wielu osób, które pragną zostać rodzicami, często jedyną szansą na posiadanie potomstwa jest metoda in vitro. Na czym dokładnie polega cały proces? Jak wygląda przygotowanie? Ile trwa? Program dokumentalny "In vitro - nauka czy cud?" dostarczy widzom pełnej i rzetelnej wiedzy na ten temat. Prowadząca Małgorzata Rozenek-Majdan - mama i autorka książki "In vitro. Rozmowy intymne" - porozmawia również z parami, które opowiedzą jej o swoich doświadczeniach.

W świecie pełnym chemii coraz więcej ludzi zaczyna tęsknić za naturą - jedzeniem bez konserwantów, życiem bez stresu, powietrzem bez smogu czy kosmetykami bez szkodliwych składników. W nowym cyklu "Świeże kosmetyki" kanał Discovery Life pokaże widzom jak żyć szczęśliwiej, zdrowiej i dłużej zachować młodość. Przewodniczką po świecie naturalnego piękna będzie Marzena Jarczak!

Z kolei "Dzień dobry zdrowie" to cykl poświęcony tematom dotyczącym szeroko pojętego zdrowia oraz psychologii. W jednym programie przedstawimy nowinki ze świata medycyny, fakty i mity o dietach, a także zaproponujemy proste, domowe sposoby na różnego rodzaju schorzenia i dolegliwości. Widzowie poznają opinie ekspertów oraz historie bohaterów, którzy podzielą się z nimi własnymi doświadczeniami. Program składa się z fragmentów najciekawszych felietonów "Dzień Dobry TVN".