Łukasz Szewczyk24.08.2019 (16:39)brak komentarzy

Nowości i sprawdzone pozycje jesienią w TVP Rozrywka

Jesienią na antenie TVP Rozrywka pojawi się nowy serial dokumentalny "Pułapki umysłu", a także program rozrywkowy "Wkręceni w randkę". Nie zabraknie też znanych i lubianych programów.
TVP Rozrywka
"Pułapki umysłu (Brain Games)" - to serial dokumentalny, w którym prezentowane są eksperymenty, zagadki i umysłowe ćwiczenia, mające na celu pokazanie nam, jak działa ludzki mózg. Gospodarz cyklu, Jason Silva w ciekawy sposób przedstawi interaktywne zadania i łamigłówki, które pokażą jak interpretujemy zachowania i otaczające nas zjawiska. "Pułapki umysłu, to alfabet ludzkiej percepcji, abc funkcjonowania naszego mózgu"- mówi prowadzący Jason Silva.
Z kolei "Wkręceni w randkę" - jest polską wersją programu Matchmakers. W programie widzowie podglądają randki, które zostały przygotowane przez znajomych naszych bohaterów. Uczestnicy nie od razu wiedzą o tym, że biorą udział w ukrytej kamerze. Dopiero po trzeciej randce dowiadują się, że ich przypadkowe spotkania nie były wcale przypadkowe.

Jesień w TVP Rozrywka to też kolejny sezon programu rozrywkowego "Kabaret za kulisami". Show poprowadzi Pańczyk (grupa Niplodram, program Kierunek Kabaret) oraz Mirosław Gancarz (ex kabaret Potem). Prowadzący razem z zaproszonymi gośćmi poruszają różne tematy - zawsze jednak pod szyldem "lekcja dobrego kabaretu". Dobór prowadzących z różnych pokoleń jest doskonałą konfrontacją poglądów na dany temat, a goście opowiadają o zabawnych historiach zakulisowych.

Ponadto, na antenie pojawi się także Gwiazdozbiór TVP Rozrywka" - cykliczny program poświęcony wybitnym, nieżyjącym muzykom i piosenkarzom. W odcinkach o danym artyście wypowiadają się osoby najbliższe - rodzina i przyjaciele oraz współpracownicy, również eksperci muzyczni (m.in. Maria Szabłowska, Rafał Podraza, Marcin Kusy). W programie zostaną zaprezentowane materiały archiwalne, które zostaną skomentowane nieopowiedzianymi dotąd historiami.

Na widzów TVP Rozrywka czeka też kolejny sezon serialu przyrodniczego "Prywatne życie zwierząt", w który odkrywa tajemnice dzikiej natury, podpatrujemy zachowania zwierząt, zarówno w zoo, jak i w otwartym terenie. Przewodnikiem w tym świecie jest dr Andrzej Kruszewicz, który z przymrużeniem oka komentuje zdrady, pomysłowość, oszustwa, ale też zabawę, miłość i czułość wśród zwierząt.