Łukasz Szewczyk19.12.2006 (16:11)20 komentarzy

Disney Channel przyciąga widzów

Disney Channel debiut na polskim rynku telewizyjnym może zaliczyć do udanych. Stacja osiągnęła najwyższy wskaźnik oglądalności wśród kanałów telewizji dla dzieci.
W czasie inauguracyjnego weekendu (2-3 grudnia) we wszystkich gospodarstwach domowych Disney Channel uzyskał pierwsze miejsce w swojej kategorii programowej (wszystkie osoby w grupie wiekowej 4 lata i więcej, godz. 06.00-22.00), osiągając wskaźnik oglądalności 0.9 proc.
Ogólny wskaźnik liczby widzów (wszystkie osoby w grupie wiekowej 4 lata i więcej, godz. 06.00-22.00) był o 32 proc. wyższy w porównaniu do drugiej z kolei telewizji dziecięcej, Cartoon Network.

Z kolei polska premiera telewizyjna filmu "Iniemamocni" zgromadziła przed telewizorami 315 tys. widzów (wszystkie osoby w grupie wiekowej 4 lata i więcej), dając Disney Channel pierwsze miejsce w całym czasie emisji filmu (od 17.00 do 18.30) w porównaniu do innych konkurencyjnych programów.

Przypomnijmy, że kanał Disney Channel dociera do ponad 1,7 mln abonentów Cyfry+ (kanał 44) oraz Cyfrowego Polsatu (kanał 39).

Komentarze (1 - 10 z 20)

No cóż kanał jest po prostu dobry i może poważnie zagrozić innym kanałom dziecięcym
 0  
a kiedy bedzie w Aster?
 0  
Przynajmniej narazie kanał będzie tylko w Cyfrze i CP.
 0  
jest dobry bo nie ma takich przygłupich bajek jak w cartonie
 0  
a kiedy bedzie w UPC?
 0  
@sdg bronił bym cartoon ale ostatnio beznadziejne bajki dają to już nie jest to na czym się wychowywałem :) czyli cartoon network który tylko na początku nie był po Polsku później tylko co po niektóre programy były po Polsku... nieśmiertelny jest dla mnie np "2 Stupid Dogs" głupie może tak a raczej na pewno ale to klasyka ... swoją drogą nie wiem czy bym pozwolił oglądać obecnych bajek w cartoon network swojemu dziecku... wolał bym puścić kanał Boomerang lub właśnie Disney Channel bo na Boomerangu są kreskówki klasyczne Hanny B. a Disney to Disney ... chciał bym by np na Disney nie wiem czy jest może jest puszczali Kaczogrud czy jakoś tak to było, brygadę R.R. , Gumisie i inne fajne bajki dla dzieciaków... z pod znaku Disneya ... niestety tak jak "@felik" jestem mam kablówkę w UPC i wątpię by to szybko pojawiły się te programy w moim kablu (Lublin) do teraz nie mam w kablu EuroSportu2 ... :( ale za to mam TVTrwam :( ... eh UPC klient was nic nie obchodzi...
 0  
w UPC kanal będzie dostępny jak wejdzie telewija cyfrowa a więc 2007r.(jak się dogadają)
 0  
sprostuje sam siebie lubię to co Hanna-Barbera robiła kiedyś i była klasyką obecne kreskówki pokazywane na Cartoon-Network nie mają tego czegoś choć i zdarzają się ciekawe... ale nie mam co się wypowiadać bo nie mam czasu oglądać tego kanału :P nie te lata... ale Hanna-Barbera czyli Hanna-Barbera Cartoons, Inc. studio filmów animowanych założone przez Williama Hannę i Josepha Barberę obecnie studio nosi nazwę Cartoon Network Studios. Więc to jedno i to samo... ale i tak podtrzymuje iż chętnie bym zobaczył Boomerang :) bo tam to klasyka leci...
 0  
Moim zdaniem dobry start kabnału Disney Channel, może spowodować, że w niedługim czasie na polski rynek wejdą inne kanały ze stajni Disney'a, czyli: Disney Channel+1, Toon Disney i Playhose Disney, a to by był naprawdę dobry krok ze strony Disney'a.
 0  
fxjhoi;n jr xpirx
 0