Łukasz Szewczyk30.08.2019 (16:38)brak komentarzy

Znane programy i nowe zabawy w jesiennej ramówce Rock Radia

Od poniedziałku (2 września 2019 roku) do ramówki Rock Radia powrócą znane słuchaczom audycje, ale z innymi prowadzącymi i zupełnie nowymi cyklami. Na antenie pojawi się wiele zabaw i konkursów, dzięki którym słuchacze będą mogli współtworzyć rockowy klimat radia. Powróci także audycja Rock Radia nadawana prosto z warszawskiej Hard Rock Cafe.
Klasyka Rocka w Rock Radiu
Od września słuchaczy Rock Radia w programie "Powstanie Rock Radia" będzie budził nowy prowadzący - Jan "Bajor" Bajorek, znany z popołudniowych audycji stacji. W porannym programie, poza znaną i lubianą zabawą Rebus Jebus, pojawi się także wiele nowych atrakcji, m.in. cykl "Niezły Bajer", czyli historie nie do końca prawdziwe oraz zabawa "Przychodzi Bajor do...", w której słuchacze wymyślą wyzwania dla prowadzącego. Ponadto, codziennie między godz. 6:00 a 7:00 w "Szkole rocka" stacja zaprosi młode pokolenie do wspólnego śpiewania rockowych klasyków, których tytuły będą odgadywali słuchacze.
Program "Przystanek Klasyka Rocka" poprowadzą Michał Żołądkowski (10:00 - 14:00) i Tomasz Miara (14:00 - 18:00). W audycji pojawią się takie cykle, jak "Od Przedszkola do Rockendrolla", w którym prowadzący opowiedzą o początkach kariery gwiazd muzyki rockowej, "Życie to walka, czyli sex, drugs and rock'n roll", w którym przybliżą największe bójki w historii rocka czy "Liczy się muza" - o tym, jaki wpływ na muzykę miały kobiety.

Na słuchaczy Rock Radia czeka również konkurs "100 solówek, które zmieniły rocka", w którym ich zadaniem będzie rozpoznanie, z jakiej piosenki pochodzi fragment zagranej na antenie solówki. W popołudniowym paśmie pojawi się także zabawa "Giełda klasyków" - słuchacze będą mieli za zadanie wskazanie tego z dwóch klasycznych utworów, który powstał jako pierwszy.

W godz. 18:00-22:00 na antenie zagości program "Klasyczny wieczór", a w nim cykle "Klasyka gatunku", czyli najlepsze smaczki z biografii największych gwiazd rocka oraz "100 największych albumów rocka".

W piątki w godz. 14:00 - 18:00 zespół stacji ponownie będzie spotykać się ze swoimi słuchaczami w plenerowym studiu w warszawskiej Hard Rock Cafe. Natomiast w godz. 18:00-20:00 na antenę powróci audycja "Klasyczna 10", w której goście Rock Radia wybiorą swoje ulubione klasyki rocka.

W soboty w godz. 10:00 - 15:00 na audycję "Wyloguj się na weekend" zaprosi wszystkich Tomasz Miara współpracujący z dziennikarzami magazynu "Logo", a w niedziele w audycji "Cały rock niedziela" Łukasz "Ciechan" Ciechański podsumuje miniony tydzień. Oprócz tego w soboty i niedziele, między 15:00 a 20:00 w programie "Rock Radio poleca na wynos" Mariusz Stelmaszczyk zadba o wolny czas słuchaczy, zapraszając ich na najlepsze i największe kulturalne wydarzenia w Polsce.

Wprowadzenie jesiennej ramówki Rock Radia wspiera promocja na antenie stacji, na rockradio.pl oraz na profilu stacji na Facebooku.