Łukasz Szewczyk02.09.2019 (13:17)4 komentarze

Michał Kołodziejczyk nowym redaktorem naczelnym Przeglądu Sportowego i Onet Sport

Michał Kołodziejczyk obejmie stanowisko redaktora naczelnego Przeglądu Sportowego i Onet Sport. Kołodziejczyk będzie odpowiedzialny za pracę redakcji oraz politykę wydawniczą segmentu sportowego Ringier Axel Springer Polska.
Michał Kołodziejczyk / Fot. Ringier Axel Springer Polska
Michał Kołodziejczyk / Fot. Ringier Axel Springer Polska
Michał Kołodziejczyk przejdzie do Ringier Axel Springer Polska w drugim kwartale 2020 roku

- Michał Kołodziejczyk jest doskonałym dziennikarzem sportowym mającym doświadczenie w mediach internetowych i drukowanych. Liczę, że jako redaktor Onet Sport, Przeglądu Sportowego online i drukowanego, Michał Kołodziejczyk zbuduje najsilniejszą redakcję z najlepszymi treściami sportowymi w Polsce. Chciałbym podziękować Przemysławowi Rudzkiemu i Łukaszowi Widulińskiemu za ich cenny wkład w kierowanie zespołami obydwu redakcji sportowych - mówi Dariusz Zieliński, dyrektor wydawniczy segmentu sportowego Ringier Axel Springer Polska.
Przemysław Rudzki, obecny redaktor naczelny Przeglądu Sportowego, rozstaje się z firmą. Łukasz Widuliński, obecny redaktor naczelny Onet Sport, obejmie stanowisko szefa new business segmentu sportowego i będzie kierował strategicznymi partnerstwami, współpracą B2B, eventami i projektami specjalnymi w segmencie sportowym Ringier Axel Springer Polska.

Michał Kołodziejczyk przechodzi do Ringier Axel Springer Polska z Wirtualnej Polski, w której od 2015 roku był redaktorem naczelnym WP SportoweFakty. Wcześniej przez wiele lat pracował jako dziennikarz sportowy dla "Rzeczpospolitej" oraz "Piłki Nożnej" i "Przeglądu Sportowego". Współpracuje ze stacjami telewizyjnymi jako ekspert i komentator sportowy. W 2017 roku został wyróżniony w konkursie o Nagrodę Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego za cykl wywiadów z polskimi sportowcami, a rok później otrzymał honorowe wyróżnienie za publikację o tematyce sportowej w konkursie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. W 2018 roku był także nominowany do Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego magazynu "Press".

Komentarze (1 - 4 z 4)

napisałbyś, że ten ruch powoduje rezygnację z pracy w Przeglądzie Sportowym Pola, Borka, Stanowskiego i Rudzkiego.
 3  
napisałbyś, że ten ruch powoduje rezygnację z pracy w Przeglądzie Sportowym Pola, Borka, Stanowskiego i Rudzkiego.
Nie lubi ich czy jak?
 1  
może wróci niejaki Tuzimek ... hahahahhahahhaha !!!
 2  
Czy będzie ostatnim redaktorem naczelnym w historii "PS"? Przy tak spadającym nakładzie, zaraz po hucznym stuleciu może nastąpić koniec...
Taka mało istotna rzecz: większość czytelników "PS" to ludzie starsi, a tymczasem graficy uparli się zamieszczać wyniki bardzo małą czcionką, białe na ciemnym tle i przy niskim kontraście.
Wygląda to pewnie ładnie na ekranie, ale fatalnie na papierze.
 0